MiG-19/Shenyang J-6

Previous topic - Next topic

PELE

Evo mene sa jos jednim projektom! :) U pitanju je Mastercraft-ova maketa koja je 100 godina savremenija u odnosu na KP. Paneli su dosta dobri, s obzirom da na slikama deluju lose.

Mislim da se uz malo truda moze napraviti dobra maketa.

Instrument tablu sam malo prepravio, da bi legla kako treba. Detalje na tabli cu uraditi, kao i komande sa strane.

Nastavak za koji dan, a mozda tek sledece nedelje.

****STARE SLIKE SU IZBRISANE****
Pozz

dragan_mig31

juhuuuu : ) svaka cast.jedva cekam da vidim kako ce kokpit da izadje na kraju.

PELE

Nastavak:

Kokpit je skroz u samogradnji, nadam se da vam se svidja... :)





Pozz

dragan_mig31

 :o :o :o :o ovo je super.svaka cast.moraces da me naucis da radim ovakvi kokpiti.

Nemsy_29


vlajko&marko

Majstore svaka ti cast!!! :cheers

SkyHook032

Au covece!  :o
Ja pomislio rezinski kokpit kad ono... :D svaka cast,stvarno bez komentara  :mjetal :mjetal

Kazi mi samo,jesi li ove kruzice pravio ili si ih takve kupio negde?

Pozz!

PELE

#7
Pravio sam ih od zice. Nije komplikovano, samo obmotas oko igle, iseces i oblikujes kako hoces. U pocetku je malo teze, posle se naviknes...

Tanku zicu probajte da nadjete u nekom starom kablu...

Evo slike "alata" (jak mi alat, sve skupa ne vredi ni 100 din... :hahaha, ali me dobro sluzi) sa kojim radim...





Ovaj "kolac" moze svako da napravi, a radi posao kako treba (ko ima zivaca moze da napravi nitne po celom avionu, ali mi uglavnom sluzi za pravljenje instrumenata u kokpitu)

Par ljudi me je pitalo koje materijale koristim za pravljenje kokpita... nista specijalno, ambalazu od kiselog mleka i limenku.


Pozz

modellius

Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Sandman

odlichno si ovo zapocheo - lepo je shto se trudish oko ovoliko detalja u samogradnji! ;)

sad ti odmah dajem jedan savet, koji ce podrzati verujem svi koji prate tvoje radove - ako se u nekom momentu smorish oko radova na nekim detaljima STOPIRAJ sve i predji na neshto drugo - kad si ovako lepo krenuo greota je da zabrljash zbog nestrpljenja da to bude gotovo shto pre! Maketarstvo je hobi koji se zasniva i na strpljenju izmedju ostalog (pogledaj samo "Ludog" Pjera na ARC-u - zavrshio je onog Felixstowe-a tek nakon 17 meseci rada!!  :o) tako da, zelja nam je da ovaj MiG-19 uradish valjano! ;)

uzivaj u radu i samo polako - ne opterecuj se nekim rokovima, kad ga zavrshish, zavrshish ;)

ubermagog

Koju si referencu koristio?
Daj da uporedimo pa da vidimo koliko si dobro uradio  :pilot

dusko

Zaista super za ovu razmeru ovo je kraljevski.

UrbanKnight

Auuu... bre. :)

Ta maketa od kokpita ima samo sediste i instrument tablu. Vidi sta si ti napravio.

Nego hoces da je stavis da bude otvoren staklic, posto se ovako slebo, gotovo nikako ne vidi?

menestenasli


PELE

UrbanKnight : Da, canopy ce biti otvoren. :)

Danas sam uradio radio bay, ostaje jos samo da dodam neke zicice...






Pozz