P-47D Thunderbolt(Revell) JRV

Previous topic - Next topic

ikarus214

Evo nakon duzeg vremena uradih(ne potpuno) svoju drugu maketu.Mnoge stvari gresene na prvoj(beli G-4) su isprevljene.Maketa Revell u 1/72.Meni licno odgovarala za rad,a cujem i da je znalci hvale.Bilo je uzivanje.Bilo je problema sa nmf bojom,kao i sa Lifthere decalima koji su se na pojedinim mestima uvrtali pod uticajem MMaster Acryl laka(sto pripisujem laku,decalima stvarno reci zamerke nemam!).Pito i mitraljez cevi su igle,ostaju jos sitni detalji i prelazak sa semigloss i matt lakom na mestima za to predvidjenim.
U globalu sam jako zadovoljan,odskocih od prosle a idem ka boljoj,bar ja tako mislim a vi prosudite.Pozdrav svima  :caooo




Nemsy_29

Kolega svaka cast!!!! Veliki napredak u odnosu na G-4. Ako se ne varam ovo je Revell 99(zbog velike granulacije imao sam iskustva sa njom  :uaaa).Ja bih licno preporucio Humbrol metalizere i od Revella boja 90

ikarus214

#2
Hvala hvala,taman reko da batalim maketarstvo  ;D
Ma nije revell,nego Happy Colour sprej za visoke temperature.I opet danak neiskustvu.Primeti kupu elise kako se lepo cakli,sprej je fenomenalan ali sam malo dalje prskao...Doduse ima malo zrna da ali iz blizine prskan daje perfektne rezultate..Ja sam cetkar za sada pa ne znam kako bih uspeo metalizere da nanosim ali znaci predlog pa cu pokusati!Hvala  :caooo

dusko

Napredak je ocigledan jako lep rad samo nastavi tako.

ikarus214

Hvala dusko,trudimo se...Nastavljamo uz trud!Pozdrav  :caooo

anki

Ja sam ovakav finis dobijao kad mi Dupli Color (nitro) nagrize plastiku! Da li si stavljao neki sivi prajmer da stiti? Osim toga ove boje iz spreja sto tanje i sa one propisane daljine od tridesetak cm pa stanes nekoliko minuta da se prosusi pa opet i tako dok ne pokrije. Da bi proverio jel granulacija boje ili nagrizena plastika probaj na listu papira dal je glatko ili se "grumulja" kad se osusi. Na istom papiru probaj i razlicite daljine prskanja i deblijine slojeva pa javi sta je bilo. Kad jednom uhvatis fazon lepo ispadne NMF i iz spreja mada nikad neznas kad moze ponovo da nagrize.

UrbanKnight

Ok je, meni jedino smeta sto  kabina nije skroz zatvorena, no i ovo je jedan od prirodnih polozaja, pa sad ko kako voli :)

Inace, revell99 daje slican efekat kad se prska, kao i taj sprej koji si koristio. Ali ako uzmes cetkicu, revell99 daje mnogo bolje rezultate, bar se meni tako cini. Uostralom ukoliko opet radis neki aluminijum, probaj pa ces videti.

I tako, pozdrav.

relja

Mislim da ti je ostao višak delova - štap antene iza poklopca kabine.
Nije što imam oko sokolovo, već što se i meni desilo na istoj maketi    :headbang
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Reaper

kap benzina u tim revell "metalnim" bojama cini cuda sto se tice zrnatosti i finisha, te lakoce nanasanja...jos ako spricas ab-om, pa razrijedis sa nitrom...moze se jako dobar nmf s njima odraditi....

ikarus214

Hvala svima na kritici i sugestijama,uvek puno znaci!  :god
@ relja-nemam visak delova,to ce da se ustemuje fino zadnje,nakon zadnjeg laka superlepkom,jer mi takvi delovi smetaju za ravnomeran nanos laka cetkicom(cetkarim jbg) jer su kao prerpreke pa ih obilazim.KAda finisiram i to okacim slike.Inace,nmf je mogao zaista i bolje,ali jbg-svaka se skola placa,pa evo i ja dajem danak  ;D
KAbinu sam namerno ostavio ovako,da se "luftira" malo.Sve u svemu,ne iskudiste me zasad mnogo,a upioh dosta dobrih sugestija!Hvala i pozdrav!  :caooo

Profa

Uzmi lepo MM metalizere, rade odlično četkicom ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

drakii

Osnovno pravilo maketarstva je nikada ne odustajati, zatim, nishta nije nenapravljivo, pa je i popravljivo, a niko se nije nauchen rodio, osim pojedinaca koje srechesh na kutku, a ja kao vrlo bajati maketar josh uchim, nauchicu i da napravim neku maketu, a Thunderbolt mi jako dopada, kritika otpada, pozdrav

relja

@ Ikarus - u pravu si, tako je dosta lakše.

Revell je bez veze rešio taj štap, koliko se sećam, on kao treba se lepi pre spajanja polutki trupa.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

ikarus214

@ drakili-upravo tako druze,uvek mesta za nova znanja a prisustvo volje pravi put koji ne poznaje prpreke.Ucicu dok sam ziv,a blago tim pojedincima sa kutka koji su se rodili nauceni,oni bas stede vreme.
Hvala za komentar,trudicu se sve vise i vise i naravno uvek prihvatati kritike i sugestije,koje su pocetniku,ali i profesorima uvek preko potrebne.Ziv bio  :cheers

@ relja ostro oko momce  ;D
Upravo je takva situacija,pre sastavljanja polutki trupa trebam da pod uglom uglavim stubic..A on posle biva na udaru prstiju,alata i svega sto se mota okolo,izvodeci kao rezultat krivljenje i pucanje...Zato pred graj ismirglam ugao i zalepim :D
Zivi bili  :cheers  :caooo