Zvezda Mil Mi-28n 1/72

Previous topic - Next topic

menestenasli

Lep helikopter. Deluje mi kao da nisi dovoljno razredio boju ili si mnogo mazao cetkicom, pa su ostale neravnine, koje je sjajni lak samo pojacao. Za cetkicu je vazno da, ako je potrebno, razredis boju (ne previse, da ostane na uzvisenjima, i ne premalo da se tragovi od cetkice sami poravnaju), i da ne prelazis vise puta preko tek ofarbane povrsine - dovljno je jednom ili dvaput, pa onda sacekaj da se sve dobro osusi pa ako je potrebno dodaj jos jedan/dva/tri sloja boje. I za finis je mozda bolji polusjajni lak.

pavlepav

Quote from: menestenasli on 17-03-2010, 21:06:29
Lep helikopter. Deluje mi kao da nisi dovoljno razredio boju ili si mnogo mazao cetkicom, pa su ostale neravnine, koje je sjajni lak samo pojacao. Za cetkicu je vazno da, ako je potrebno, razredis boju (ne previse, da ostane na uzvisenjima, i ne premalo da se tragovi od cetkice sami poravnaju), i da ne prelazis vise puta preko tek ofarbane povrsine - dovljno je jednom ili dvaput, pa onda sacekaj da se sve dobro osusi pa ako je potrebno dodaj jos jedan/dva/tri sloja boje. I za finis je mozda bolji polusjajni lak.
hvala na savetu !  :cheers sve ce mi to pomoci u daljem radu ....  ;)

inache boju uopshte nisam razredjivao, jer nemam thinner, poshto polako nabavljam jednu po jednu potrebnu pomocnu stavku, tako da je radjeno vec korishcenim bojama koje su vec pochele da 'vataju koricu  ;D predenjo samo dva puta al i to je dovoljno da se na'vata tako debeli sloj , lol  :D
a lak - pa pronto, drugi nemam, i to ovaj za parket, nema nigde onog za podove .... opet deluje da se "izvlachim", no samo kazem kako je radjeno ;)