2 X Fujimi Messerschmitt 110 1/72

Previous topic - Next topic

Lanmi

Kad' ne mozes da se odlucis koji ces da radis - uradi oba.

Kao klinac sam mislio da je ovaj avion duplo bolji od 109ke koja mi se onda cinila da je suvise neozbiljan protivnik Spitfajeru.  Zapocete su otprilike kada i IK 3, ali zbog kampanje je on dobio prednost.
Jos davno sam na poklon dobio ovu maketu od drugara sa naseg foruma  :caooo ali nikako da stigne na red. U medjuvremenu sam mislio da radim Wespen kamuflazu, ali vremenom mi se sve vise dopadao skroz crni, nocni, i tako se odlucih da kupim jos jedan (naravno prvo kupis dekale za 84 varijante, pa se onda razmisljas).
Evo sta mi je na raspolaganju: dva seta dekala (wespen i nocne ptice), maske za staklene baste od poklopaca kabine i dva seta Quick boost izduvnika (veoma lep detalj). Ono sto bih izdvojio je sjajna Revi knjiga o ranim, C, D i E varijantama.



Maketa je pristojna, iako je kalup iz 70tih godina. Ima fine detalje, mozda su paneli malo plici, tako da treba voditi racuna prilikom smirglanja i gitovanja. Ono sto je glavna konturna mana makete je "mrsav" zadnji deo trupa, pre repa. Tockovi su skroz omaseni: mnogo su manji, tako da bi tebalo naci alternativu. Ovde moze da se vidi koliko je repni tocak omasen.



Sledeca mana je unutrasnjost koja ne postoji. Na netu moze da se nadje gomila slika nove Edvardove 110 ke u 1/48 u radu, tako da ima brdo referenci kako da se malo dotera. Donja kabina je ona koja se dobije uz maketu, a na onoj gornjoj se vidi nesto od sitnica koje sam dodao. karakeristicni su bubnjevi sa municijom koji zauzimaju trecinu prostora.



Ovde moze da se vidi kako izgleda kada se sklopi. Spojio sam trup i krila. Cak i ne mora da se gituje, dovoljan ce biti surfacer.




Nadam se da cu imati dovoljno vremena da redovno izvestavam o progresu.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Profa

Odlično, Lanmi! Prelepa ptica, mada se nije baš iskazala...
Nema veze, bitno je da ti uživaš u maketi, a mi u tvom radu ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

milten

Super. Dodaj jos koji da bude eskadrila.  ;D  Sklopio ja jedan ovakav pre 12 godina  8)
Znam da sam se jos tada odusevio kako se uklapa i razocarao odstupanjima kontura.
Fujimi je poznat po tome.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Kerber

Aha, rece mi ti da radis "Zwilling" Me.110... ;)
Uklapaju se stvarno odlicno.
Kad se zavrse, nece bas biti vazno par milimetara gore-dole.

drakii

Uporedi krajeve krila i presek gondola motora na projekcijama, maketa je tehnoloshki sasvim dobra, pogotovo iz koje ere potiche, ali......, mnogo ima posla, ipak  ne gubi volju, samo napred, pozdrav, ima i drugih primedbi, ali ne preterujmo