Hawker Hurricane mk1 Airfix 1/48

Previous topic - Next topic

vlajko&marko

Danas sam zapceo ovog Harricane
Zallepio sam krila , ubacio kutije stajnogtrapa i postavio sediste nasvoje mesto .Polutke trupa sojio na suvo i koliko vidim bice minimalno smirglanja
Proba spajanja krila i trupa pokazuje da ce biti gitovanja na sastavu kod motora




toliko za sada
pozdrav

vlajko&marko

Pozdrav
Nastavio radove na Hurricane
Spojene polutke trupa i trup sa krilima.Malo gitovanja i smirgalnja bilo na sastavima trup krilo
Imam Lifthere decale S-48LHi u vezi toga imam  pitanje
Dali gore navedeni set decala mogu da iskoristim za ovog Hurricane?
a evo i slika dosad uradjenog



medico

Quote from: vlajko on 25-03-2010, 16:06:24
Pozdrav
Nastavio radove na Hurricane
Spojene polutke trupa i trup sa krilima.Malo gitovanja i smirgalnja bilo na sastavima trup krilo
Imam Lifthere decale S-48LHi u vezi toga imam  pitanje
Dali gore navedeni set decala mogu da iskoristim za ovog Hurricane?

naravno da ne !
Ti sastavljas hariken mkI sa metalnim krilima a LH set je za one sa platnenim !!!
generalno gledajuci zbog nedostatka boljeg foto materijala nemoze se sa sigurnoscu reci da li su ovi metalni imali neke oznake na trupu ...mozes da uradis standardnu semu RAF i kokarde u 4 pozicije

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,8094.0.html
procitaj sta je napisao Voja !

voja

Sa tog seta dekala mozes iskoristiti kokarde.
Obavezno sa vetrobrana na maketi ukloni retrovizor jer ga nasi Harikeni nisu imali.
Elisa u kutiji ne odgovara elisi kakvu su imali nasi Harikeni.

.

voja

Sorry, sada videh u kutiji da Airfix daje i tu De Havilland elisu i spiner. Davno nisam otvarao kutiju Airfixovog Harikena pa sam nesto pobrkao.
Znaci samo da ukines retrovizor sa vetrobrana i to je to.

.


vlajko&marko

Stiglo se do farbanja .Cetkica jos uvek aktuelna .
Svaka kritika dobro dosla







:cheers

Kerber

Kol'ko ja vidim, bela je opasno pokrila, ako je cetka...(i ovako je dobro pokriveno)
Ovi Hurricane su mi omiljeni u ovim shemama sa crno/belim krilima ili trbuhom ...opako deluju.
Samo cepaj napred !

vlajko&marko

Hurricane je stigao do ove faze
Nadam se da nisam preterao sa prljanjem.Ostalo mi je da jos sredim poklopac kabine i stajni trap






kritike dobrodosle
pozdrav

mig-29

pa i nije mnogo zaprljan, mislim da je u redu........samo jedno pitanje...da li ces da ga matiras,jer mi ovako deluje previse sjajno......svaka cast za farbanje!  :cheers

Milan18111

Kao sto si sam rekao,mnogo bolje ti "leze" avioni WWII nego jet.
Maketa je odlicno uradjena,nema sta.
Posebno mi se dopada kako su legli dekali.
Pozz

Kerber

Dobar je. I nema previse ostarivanja/prljanja, bar po meni.
Jedino je meni nepoznanica ovo oko crno/belog  krila. Nisam znao da su ih nasi tako dobijali.... ???

drakii

Super je i zbog oznaka, nashih, i zbog ochigledno posebne sheme, daj podeli shemu sa nama, a razmera umanjuje kvalitet, da me neki ne shvate pogreshno, vecha razmera je zahtevnija, vishe se ochekuje od detalja, a vechi je kunst to izvesti na manjoj razmeri, npr 1:71, ako si navijach "crno_belih" daj tu shemu, pozdrav

voja

Izbaci nisansku spravu iz kokpita. Nasi su imali one starije nisane tipa "krst u prstenu".
Sto se prljanja tice OK je a i da si ga vise zaprljao ne bi omasio. Crna i bela pod krilima je u jednom periodu bila dosta oljustena od napadne ivice pa do 1/3 dubine krila, providila se srebrna.

.

vlajko&marko

Evo ovako
Drakii naravno da sam navijac crno-belih :mjetal
Sema farbanja od gore HU-116 i HU-118 a odozdo krila bela crna(levo crno, desno belo) i trup,horizontalci i nos u srebrnu.

mig-29 - naravno da cu da ga matiram tj. vec sam to odradio
Kerber - nisam ni ja znao za ovu semu farbanja. Ovu semu farbanja sam dobio od Voje
Danas sam skinuo retrovizor na vetrobranu i uklonio nisan .
Pozdrav :cheers