My first post ISU-152

Previous topic - Next topic

Stormbringer

Evo konacno i nekoliko slika mojih radova. Nism hteo da fotografisem neke stare stvari, vec sam se opredelio za nesto cemu je ostalo jos oko 1-2 sata rada... Ovde predstavljam Dragonov ISU-152. Gusenice jos moraju da se dofarbaju, da se stavi far, antena i ispravi nekoliko gresaka...

















Photos by Hammondlord

tripko

uf uf samohodna artiljeriska ustanovka, samo napred

rodeo

Dobro uradjeno. Koliko se ovaj Dragon razlikuje od Zvezdine makete zveroboja? Kakve su gusenice?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Stormbringer

Hvala na lepim recima! Osim gusenica koje su kod zvezde Grozne srebrne vinilne, a kod Dragona L-B-L, Zvezdini, kako JS-2 tako i ISU-152, mogu potpuno ravnopravno da stoje u kolekciji pored Dragonovih. Mislim da se Dragoni malo bolje sastavljaju zbog tvrdje plastike (ja licno preferiram tvrdu plastiku).  ;)

milanco

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

nesha

Stvarno fino uradjen vash, hocel li jos da ga prasnjavis? Da znas da mi se dopada sto si sam pisao cifre, a ne koristio nalepnice. :)
Ja imam Zvezdin JSU 152, ali nikako da pocnem da ga radim zbog tih hudih gusenica... :-\ Ko pravi odgovarajuce L-B-L?
Jeste plastika kod zvezde malo nezgodna,al radi  :D

Boki

Super izgleda. Nadam se da ces okaciti slike kada bude gotova.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Stormbringer

Neso, na maketi nema ni W od washa, sve radim drybrushem ;) Pocinjem od skoro crne i zavrsavam sa (skoro) belom... Gusenice nece biti blatnjavljene, ali ce diti dobro naprasene (ja gotovo nikada ne stavljam blato, jer predstavljam vozilo a ne teren po kome ono operise), a ne radim diorame vinjete itd. Sto se tice L-B-L 100% sam siguran da imas metalne Friuli sjajnog kvaliteta...
Boki ako se ljudima dopada, postavicu jos nekoliko slika cim budem u mogucnosti (nemam digitalca, a i internet me nesto zeza poslednjih dana), da pokazem i zavrsene gusenice...
Zao mi je jedino sto se na slikama ne vidi pola onoga sto se vidi u stvarnosti, blagi prelazi boje, suptilni chiping, masne mrlje, te vozilo ne izgleda ni deseti deo onoga kako bi trebalo...

Aki

lepa maketa.
dobro si uradio weathering

Stormbringer


Hammond_Lord

Nesto ti se trud i nije isplatio... :D :D :D

Kad budes imao vremena, okaci fotografije Horcha i Steyra, super si ih uradio (mislim na Horch i Stetyr, a ne na fotografije ;) :D)

Stormbringer

Nisu Horch i Steyr vec Steyr + Steyr. Zeza me nesto Net, i problem mi je da ih uploadujem. Cim resim pitanje toga, stizu slicke i ova dva...

Hammond_Lord

Jest', nesto mi se Horch stalno vrzma po glavi, izgleda da je doslo vreme da ga kupim! ;)

Smajser

Jel ovo bitka za Berlin? Ova ruska cudovista zasluzuju Friuli.

Sandman

#14
Hey Donosiocu Oluje  :D super ti je ovaj ISU!

posebno mi se svidja oznacahavanje i petokraka na kupoli - chime si je crtao? jesi li korsitio shablone neke ili freehand?

takodje, na onoj slici gde je fokus na petokraci, vidi se var na kupoli (po vertikalnoj ivici)... jel taj detalj postojao na maketi ili si ti simulirao var? ako si ga sam pravio, chime si to radio? Mocno deluje!! ;)

nisam u danashnjoj navali maketa video da li si mozda odnosio ovu maketu, ali na sledecu radionicu bi bilo lepo da ga donesesh - da vidimo uzivo te prelaze boja i chipping!

a za slike ti samo preporuchujem da ih pre kachenja na net smanjish na shirinu od 700 pixela, ovako se mnogo dugo skidaju (chaki i meni preko SBB ume da potraje skidanje cele slike) .... pogledaj topic o pripremi slika za prikazivanje na forumu:

http://maketarskikutak.com/index.php?topic=7.0

ajd pa da gledamo ovu maketu u gotovim maketama uskoro ;)

pozz