Dva u radu...

Previous topic - Next topic

relja

Dok sam čekao rešenje problema sa dekalima za Hariken, počeo sam i jednog Spita Mk1 u 1/48 (takođe Pegasus Hobbies) i malo odmakao sa Revelovim P-47 u 1/72

Spit je u stvari moj prvi pokušaj pre-shadinga. Na fotografijama se ne vidi se baš najbolje, ali uživo se vidi, časna reč :)

Maketa je isto snap-tite, siromašnija u detaljima i od Harikena, ali spolja mi deluje korektno. Nedostajo je štap od antene pa sam ga sam ga improvizovao od plastike sa rama, minimalno doradio unurašnjost, (još uvek je popunjena gazom, biće još farbanja), ali ne verujem da će se videti, pošto je providna plastika dosta debela.

BlueTac je ipak ostavio tamne fleke na nekim mestima, ali se one lako "vade" vlažnim štapićem za uši, bar sa Humbrol akrila.









Ovaj P-47 je preživeo nekoliko ljuštenja boje, dok konačno nisam bio zadovoljan.
Humbrol Silver 11 (enamel), jako razređena sa WS i MM crna akril.







Nastavak sledi...

edit - smanjene fotke.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

dusko

Bice ovo dva lepa primerka aluminijum boja je jako lepo legla. :super

relja

Hvala.
Posle dosta eksperimetisanja sa aluminjumom, steel i sl, na kraju je srebrna, i to prilično razređena, najbolje simulirala polirani metal.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

relja

Spit je isprskan Prontom









Pitanje - da li postoji bilo kakvo pravilo za bojenje unutrašnjosti stajnog trapa kod Mk1 ?
U uputsvu ne piše ništa, a najbolji tip koji sam našao na net-u je da su te 1940 donje površine farbane u jedinicama prema naređenjima (pola crno - pola belo, zatim "sky"), pa su tako bojene unutrašnje površine instalacija stajnog trapa.
Sve dolazi u obzir, osim "Interior green".
Da li neko ima neke drugačije informacije?
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Kerber

boja je kao i donjaka aviona, tj, sky.
Poklopci tockova, sa unutrasnje strane su u interior green, al' ne cocpit green, bar na avionima koje sam ja video. Mozda ce Cherny da pripomogne malo, vise zna od mene o Spitovima i RAF-u. Ili, ko bude voljan a zna....

relja

Polako privodim kraju ovaj F-47, bilo je tu svašta....

Razmišljam da ga matiram, i da naglasim panele grafitnom olovkom.

Da li neko zna koje je boje ploča iza pilotskog sedišta, ispod poklopca kabine? Crna ili zelena?

Taj detalj nisam najbolje uslikao u Muzeju....











"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

sezan

Opasno dobro izgleda!Bravo!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

relja

Napredak je nekako kilav...

Slovo "E" na desnom boku se malo izvitoperilo, jedna rondela sa donjeg kraja malo iskidala kasa sam sterivao vazduh.
Radiće četkica...

Trenutno se suši Pronto preko dekala, u željebovima između "panela" je 2B olovka i tuš, kako gde.

















A ovog mališana u 1/72 sam privremeno stavio na noge, neki delovi su i dalje zalepljeni samo pomoću Blue tack-a. 









"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Suhoj

Odlicno ovo izgleda

cherny

Spitfire je oodlican, kao i  Thunderbolt, samo obrati paznju, bilo je vec reci par puta na forumu, noge stajnog trapa su prekratke, produzi ih ako ih nisi zalepio, oko 2mm.

relja

Tanderbolt od Revella?
Meni se i činilo da ne stoji kako bi trebalo.
OK, probaću nešto sa iglama za špric. Hvala na upozorenju.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

cherny

Ako vec budzis, potrazi negde stajni trap od Akademija ili Hasegave, posto je ovaj Revelov kratak i jako tanak.

relja

Recimo da je ovaj Spit 98,37% završen, još koji sloj laka da izvuče ogrebotine i oštećenja, pre toga možda i Pronto, kao i malo detalja oko antena, guma na točkovima...








"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

milogor_strashni

izgleda super.. samo napred!!!

btw, samo da pohvalim sto tamo u pozadini neke slike stoji pivo...   :cheers

ovo vec poprima oblike pravog hobija  0:)

ubermagog

Dekali su odlično nalegli, stvarno izgledaju kao farbani na ovim slikama!
Jedno što mi izgleda previše mat, pa bi mu jedam lagani sloj laka (ili Pronta, zavisi šta koristiš) dobro došao  :)