Ik 3 virtual scratchbuild

Previous topic - Next topic

Night Fighter

A sada nesto sasvim drugacije...

http://s133.photobucket.com/albums/q60/Goran_010/IK%203%20virtual/

Evo mog prvog pokusaja da naseg cuvenog lovca prebacim u virtualni svet. Za sada model izgleda malo kartonasto i grubo. Dosta posla ce biti oko panela, kamuflaze, kabine...a mozda i pilota.
Videcemo koliko cu uspeti u ovom virtuelnom maketarstvu. ;D

Poz.

Night Fighter

#1
Dakle ovako:
Osnovni oblik trupa je radjen na osnovu gotovog  3d modela "mustanga". Deo trupa je iskoriscen, s time sto je doziveo totalnu preradu (dodata mu je "grba", potpuno promenjene proporcije, preoblikovan nos, hladnjak preoblikovan i pomeren). Spiner je nov, tockovi su novi, krila i rep su novi, kabina je nova izduvnici novi, pista i okruzenje, naravno, novi. Rondela je radjena kao grupa objekata (nikako nisam mogao da upasujem bitmapu na siluetu rondele). Drvece sam uzeo iz nekog prethodnog modela kuce koji sam radio.
Radjeno na programu koji se cesto kod nas cesto koristi za ovakve stvari (necemo da mu pominjemo ime).

Malo mi je jos zagonetka kako da izmapiram povrsinu u trobojnoj kamuflazi.

Ovo mi je prvi iskorak u crtanje masinskih konstrukcija, do sada sam radio samo kuce u ovom programu. Mislim da ozbiljno iscrtvaanje ovakvih modela podrazumeva formiranje i obradu svakog podsklopa sa panelima, uz upotrebu komandi band i taper. Potpuno preciznan rad trazi koriscenje karakteristicnih preseka trupa i krila.

Elem, ovaj model je radjen "odoka" a ne na osnovu preciznih mera. ;)

milanco

Vrlo zanimljivo i dobro uradjeno narocito zato sto je sa nasim oznakama ;D ;D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Boki

Dakle, ovako izgleda buducnost maketarstva  ;D . Makete cemo uskoro kupovati na CD i DVD. Salim se, naravno.
Super izgleda. Samo nastavi i, naravno, okaci slike kad bude gotovo.
Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

meloras

"kupovati" i "cd/dvd" u istoj recenici??? :o :o :o :o

Anyway,lep projekat...

Boki

Quote from: meloras on 25-01-2007, 01:09:06
"kupovati" i "cd/dvd" u istoj recenici??? :o :o :o :o

Anyway,lep projekat...
:D  :D Upravu si. Nije mi to palo na pamet.
Da ne bih morao da korigujem svoju nepromisljenu izjavu, neka se to odnosi na prazne CD/DVD  ::)
Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Night Fighter

Evo i prodavnice virtuelnih maketa...Ako ste mislili da je to jeftina zabava, pogresili ste...Cena je izmedju
85 i 200 dolara za model (!).

http://www.the3dstudio.com/product_search.aspx?id_category_0=1&id_category_1=4

Sta je hasegawa i tamiya za ovo... ::)


Night Fighter

Uradio ga, svaka mu cast, jedino je mu pogresna rondela. A i broj 10 je, koliko znam, izmisljen.
Svejedno, super za promovisanje naseg lepotana.

tripko

Taj model je pravljen za igru al seronja zvani Oleg przio bojana da ce ga ubaciti i na kraju nista
u pitanju je IL2 mozda ce ali tesko uci u bob kod istog stvaraoca