Tigar Italeri 1/35

Previous topic - Next topic

Momcha

Nova stara maketa Italerija(ova je iz originalnog starog pakovanja bez esceraja).Slikao sam samo donji
deo jer se gornji jos susi od farbe.Sada trenutno radim na gusenicama.Ima jos da se radi oko detalja,ali
evo prvih fotki.

Kerber

Cek' cek' Momcho...a neces prvo da pozavrsavas sve verzije onog SdKfz..pola tockovi a pola gusenice sa milion podvarijanti....? :naughty

Odlican tigric do sada. Da gledam i ucim malo i o oklopu...... ;)

Momcha

Uffff ne pominji mi to.Kad pogledam stek.............glava me zaboli.Ovaj Tigar mi dobro dodje
dok ne prikupim delove koji su mi neophodni za dioramu sa Sermanima.Da me ne hvata dosada i nerad  ;D

Momcha

Evo "malog" update-a slike samog vozila.99% zavrsenog,jos par cuvenih sitnica ;D


zatim diorama na kojoj ce vozilo da se nalazi:

Drvece je pravljen od zice,gipsa,bosiljka i dekoracione mahovine za cvecare:


Kad se bude lepo zalepilo,odradicu mu korenje i dodacu jos malo niske vegetacije u podnozju stabala.
Onda na red idu figure.
Pozz.

divvac

ovo stvarno super izgleda!
samo ako mozes da mi kazes jos nesta o pravljenju drveca,zbunja i trave za diorame.
hvala unapred!
moja Prva turska

Momcha

Ja mislim da na forumu vec postoji nacin pravljenja,ali nije na odmet da se ponovi.
Izaberes duzinu zice koja ti odgovara za velicinu drvetaVise parcica zice uvijas jedno oko drugog
s`tim sto pri tome dodajes manje parcice i njima pravis grane sa strane.Ne bi bilo lose
da na "grane" dodas i tanje zice kako bi kasnije dobio uverljiviji izgled.Kada napravis konstrukciju
koja ti odgovara od gipsa ili gita napravis koru drveta.Ja iz stedljiv razloga koristim gips.Kada se sve to lepo izmdelira
i stegne,ostrim predmetom(ja koristim sestar),napravis teksturu kore.Zatim farbas u primer,pa onda u tamniju braon
Drybrush-ujes svetlijom bojom.Zatim isprskas lakom za kosu i posolis (mirodjijim,origanom...)Super lepokom
sam zalepio dekoracijonu mahovinu za krupnije parcice zica odnosno grane.i ti je otprilike to.

Bojan Ue

O pa ovo super izgleda, bas je super ispalo drvece a Tigric je fenomenlan!  :bravo

divvac

zvala momcho!
nasao sam kako se pravi na forumu,ali nema pola stvari koje si sad naveo  ;D
hvala opeT!!!
moja Prva turska

Gusha

Momcho, daj malo zaprljaj te brojke.Ovo umazano, ostareno i razvaljeno, a brojke ciste k'o suza! Il' me slika vara?

Momcha

Guso treba da ih izmatiram (dekale).Odskacu od cele makete.

Messerschmitt

Опасно изгледа...

Тај Тигар као да ће да изађе из слике... :super

Momcha

Hvala svima na komentarima.Treba jos neke sitnice da kupim za zavrtsetak diorame.Danas
su mi stigle Vallejo boje za lice pa se bacam ovih dana na figure  ;D

Momcha

Mali update.Uradjene figure padobranaca.Po prvi put sam radio Vallejo bojama i ljudi moji ko god
razmislja da ih uzme,nek to uradi odmah.Malo sam i na vegetaciji radio.Jos samo sanduke za municuju da zavrsim,
da nadjem odgovarajuce delove za banderu,drvena podloga za dio. i to je to.

Daniel

tigar odlicno izgleda,a odlicno se uklapa i u dioramu.Jel bi mi mogao malo objasniti kako si pravio rđu ispod kupole i blato na dnu tenka?,to bi mi mnogo znacilo jer nigde na forumu nisam nasao nista konkretno neki spominju neke eksere i vodu,s kojima posle ne znam sta i kako da radim,dok mi drugi daju neke linkove ka stranim sajtovima,sve u svemu bio bih ti veoma zahvalan ako bi mi mogao malo opisati i objasniti kako se sta radi.
Unapred hvala i pozdrav Daniel