Jos jedan Steyr

Previous topic - Next topic

Stormbringer

Jos jedan skoro gotov Steyr 1500 PKW/LKW Severna Afrika 1942 von der Heydte brigada. Rucke na unutrasnjoj strani vrata, rucka ispred cirade i tool clamps su u samogradnji od mesingane 0.15 mm trake. Ovo je trenutno samo prvi sloj boje, pa ako ima nesto da se ispravi, bolje mi kazite na vreme :) Nadam se da dekali nisu kao kod oficirskog Steyera, i da ce lepo leci na svoje mesto (registracije i amblem na haubi). Planiram da uradim u sklopu patiniranja i bledjenje i guljenje sedista nisu kao kod oficirskog kozna vec sirotinjska (za prasinare) platnena... Recite mi sta mislite, valja li ovo sto sam do sada uradio :)








Aki

lepo napreduju radovi!
to za sedista ti nije losa ideja

Boki

Odlicno izgleda  ;D . Samo napred. Ocekujemo jos slika.
Nego, koja je ovo razmera?
Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Goran

Koji proizvođač je ova maketa? Možeš reći kako ćeš raditi guljenje sjedišta.
Izrada do sada, koliko vidim, ide odlično.

milanco

Lep lepo cekamo jos :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Stormbringer

#5
Zao mi je sto tek danas pisem odgovor, ali juce ceo dan nisam imao Internet (neki kvar ili sta vec). Kao prvo hvala na lepim recima, jedino sto mi je zao sto vise vas ne komentarise (bilo pozitivno bilo negativno moje makete koje su u radu i pred zavrsetkom).
Sto se tice proizvodjaca, to je Tamiya u 1/35 skali maketa broj 35225. Pored ovog Tamiya proizvodi jos jedan Steyr 1500 http://maketarskikutak.com/index.php?topic=949.0 maketa broj 35235. Sto se tice guljenja sedista, to je moja greska u interpunkciji. trebalo bi da pise "bledjenje i guljenje. Sedista nisu kao kod oficirskog" Ciping cu jos da vidim kako cu raditi, najverovatnije tankom cetkicom, pa polako, a sve ostalo radim uglavnom drajbrasevanjem. Kada bude zavrsen (dekali su mi najveca nocna mora) svakako da ce biti jos slika...

P.S. photo credits Hammondlord ;)

Smajser

Odlicna makina! Predlazem ti da posto radis Afrika Korpus, napravis neka ''ostecenja'' blatobrana i felni. Gledao sam pre neki dan trku Lisabon-Dakar i mogu ti reci da na mnooogo boljim vozilima od Steyra sve oko guma ode u p.m. :-X

milanco

Cija je maketa i imali na palmici kukasti krast :D i ja mislim da bi bilo lepo da radis africki
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Sandman

ajde daj koju zoom sliku sedishta.... ne vidi se bash najjasnije efekat izbledjivanja istih  ::)

ali mi se generalno svidja tvoj rad ;)
super je ovo sa homemade ruchkama na vratima...

za chipping probaj i onu Lanmijevu foru sa solju?
video si danas kako mocno izgleda onaj chippovani George uzivo!!  :o

samo napred i daj josh slika kako budesh napredovao ;)

pozz

Stormbringer

Jos jednom hvala na komentarima. Probacu, cim se ponovo vidim sa Hammondlordom, da uzmem neke fotke sedista, mada generalno izgledace kao cirada na onom drugom Steyeru ciji sam link dao gore. U osnovi to je obicna MM Field Drab boja drajbrasevana do besvesti, i verovatno cu ih nepravilno lakirati (malo mat, malo satin) da izgleda uprljana od znojavih vojnickih guzica :D Sto se tice ostecenja,,, nay, nisam bas za tu varijantu, ali na nekom buducem Steyeru (ubedjen sam bice ih jos, barem jos dva ova i jedan oficirski - makete su san snova) bice ih, i to upravo na blatobranima. Sto se dekala tice, on nema palmicu sa kukicem, jer je Von der Heydte brigada specijalna jedinica (to je ekipa padobranaca-inzinjeraca koja je bacena na Eben-Emal i koja je zauzela celu tvrdjavu). Kao dekale imaju samo registracije i beli stit sa crnim skorpionom na haubi. Cim sam video taj dekal znao sam da moram njega da radim ;) Nego kvalitet ovih dekala je uzasan. Fantasticno se lepe ako koristis one Mr. Gunzeove dekal solvente, ali ako ih ne koristis - ode mast u propast. Dekali nece da se zalepe, kidaju se, grozota  >:( Cim budem pri Digitalcu dacu vam jos fotki. Nadam se da ce uskoro biti zavrsen. Ja sam ne mogu da ga docekam ;)