Italeri/Eduard kup 2010, Ljubljana

Previous topic - Next topic

Profa

U subotu, 24. aprila je u Ljubljani održan Italeri/Eduard kup. Učešće maketara je bilo više nego skromno, sa nekih 80ak maketa u svim kategorijama :-\.
Razlog treba tražiti u praznicima - 27. aprila je u SLO dan borbe protiv okupatora (neradni dan), pa su svi, po starom dobrom običaju, vezali dva vikenda  ::)...
Kvalitet maketa je, bar avionski deo, bio na zavidnom nivou.
Zanimljivo je da se za oba takmičenja posebno prijavljuje, sa posebnom kotizacijom (6 EUR x2), ali si uz prijavu na Eduard kup mogao da se poslužiš Humbrol bojama iz kutije ("do 5 komada", rekoše ;)), što je povratilo deo novaca.
Druga pozitivna stvar je što sam učešćem maketama proizvođača-sponzora dobio i 2 makete na poklon, te se tako stvar višestruko isplatila ;D

Berza je bila puna svega - Eduard, Azur, Roden, češka i ukrajinska egzotika, Aires, Gunze, knjige... mnogo toga lipog:


Najbolji deo, kao i na svakom takmičenju, je bilo druženje i razmena mlogo korisnih informacija :)


Za kraj, moj ulov ;D ::):
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Eduard kup:




Za najbolju maketu je proglašen, očekivano, Zero u 1/32...
Eto, toliko... makete su već spakovane za Kranj (15/16. maj), gde nas društvo željno iščekuje :pilot
Bogu fala što sam Lala! :)

Rudolf

Mnoge odlične fotke su več stavljene, ali ipak evo i moj doprinos dokumentiranju ovog lijepog takmičenja.


Galeriju možete nači ovdje :

I lijep pozdrav svima!