MI-8 Hobby Boss 1/72

Previous topic - Next topic

rodeo

hmpf.....ima se utisak da je zelena zadnja farbana sto nije slucaj na pravom heliju

mozda ce lakiranje i prljanje da smanji to
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Kerber

Sredi mu malo fleke....nekako mi ih ne 'vata oko....Rusi i oni koji vole njihovu avijaciju, takve fleke zovu "organske"...meni vise ide naziv "ameboidne", jer me stvarno podsecaju na celije amebe, koja pusta pseudopode u raznim pravcima...Sve jedno, da ne tupim oko naziva, zaobli im malo ove trbuscice i depresije, i bice OK. Mislim da 0,2 dizna bez problema to odradi iz ruke, bez maske.
Ostalo je na nivou. Bice super na kraju, u to ne sumnjam.

gasha

@kerber nece moci iz ruke, probao sam. Na pravom su bas ostri prelazi tako da mi ne gine maskiranje za svaku poporavku, ali na to se i racunalo. Probao sam free hand da ga odradim i izgleda odlicno, na zalost mnogo odudara od originala.
Sto se amebastog oblika tice i meni bode oci, probacu da to nekako ublazim mada trenutno i nemam neku ideju. Kada krenem da lepim gumicu vdecu na sta ce najbolje da izadje. Doduse izgleda da ni farbaru nije niko imao da da sugestiju pa ni njegove nisu mnogo bolje.
Zahvaljujuci prijatelju Gushi evo fotki, sigurno ce nekome koristiti ko bude zeleo da radi ovaj helis.