Partizanski spit Mk IX gotov

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

odlicna maketa.posebno pohvalujem farbanje weathering i dekale.

Milan18111

Maketa je fenomenalna.
Ove jace naglasene linije panela bih ipak pripisao nacinu fotografisanja.
Pretpostavljam da cemo ga videti na takmicenju 29-30-og pa ce se i ta dilema sa "prenaglasenim panelima" razresiti.
Vidim da si tragove barutnih gasova uradio sa gornje ali ne i sa donje strane krila.,tako treba ili...?

vlajko&marko


Zoki969

Sto se mene tice, ispao je bas onako kako treba  :super
Bravo  ;) ;) ;)

Kerber

More, kad ga zavrsi, dobro je .
Lep Spit, nema tu sta da se zamera.
Cini mi se da je dobro odradjena farba, al' o nasim "devetkama" ne znam mnogo, te ne mogu da ista komentarisem o istrosenosti, prljanju, oznakama...

milten

HVALA SVIMA  0:)

Bane, nema mnogo da se zna, imali sno 3 komada "devetki" u Mostaru 1945-e. Od toga je jedna najverovatnije odmah kanibalizovana za delove u korist preostale dve.
Druga se slupala godinu-dve posle rata. Najduze je prezivela ova koju sam radio, koja je jedina fotodokumentovana. Dobila je sivu kamuflazu i bila operativna do 1952 kada se takodje slupala.
Celokupno ovo znanje sam posisao iz knjige A. Kola. koju ne mogu da nadjem vec pola godine.
To su bili avioni koje su britanci nama ostavili zato sto su procenili da im se ne isplati da ih vracaju nazad, dakle vrlo istrosene, prljave i u raspadanju.

Milan18111 - tragove barutnih gasova nemam sa donje strane - ZATO STO SAM ZABORAVIO  :headbang
... mada mi je jedan prijatelj vec skrenuo paznju na to. Dovrsicu.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

dusko

S :bravove pohvale za rad i dodatne efekte.