Hasegawa YF-16/CCV 1/72 preview

Previous topic - Next topic

mutayu

Hasegawina makteta kataloskog broja 00244 uradjena je u beloj plastici sa "upustenim" linijama panela i omogucava izgradnju prototipa aviona (tada) General Dynamics  F-16 ,i to u njegovoj prvoj inkarnaciji kao i u kasnijem obliku kada je sluzio kao "control configured vehicle" testbed. Kabina je ,standardno, siromasna, panelizacija superfina, dekali precizno odstampani I bez yellowinga. Od podvesnih tereta dati su centralni podvesni rezervoar, ECM kontejneri I dva sidewindera.


Sandman

konachno je odleteo iz M-Hobija   :D ;D

kako planirash da ga radish - kao prototip ili kao ovaj demonstrator kasniji?

mutayu

Lep je kao lutka! ;D Ne znam jos kako cu ga raditi, trenutno sam nesto skloniji prototipu. Videcemo!

Sandman

Quote from: mutayu on 28-01-2007, 00:20:56
Lep je kao lutka! ;D Ne znam jos kako cu ga raditi, trenutno sam nesto skloniji prototipu. Videcemo!

pa ja lepo kazem da je F-16 jedan od lepshih modernih aviona  ;)

ja bih lichno uradio prototip... nekako volim tu simboliku tipa "prvi primerak koji je izrulao iz hangara..."  ;)
drago mi je da je otishao u prave ruke - siguran sam da cesh ga uraditi k'o bombonu ;)

mutayu

Hvala na poverenju, nastojacu da to i opravdam! ;D
Pocevsi od X-1 za ove sarene avione koristim boje u spreju i Johnson Klear tako da lepo sljaste i relativno se brzo i lako rade.