A-Model Hawker Yugoslav Fury Mk.II 1/72 preview

Previous topic - Next topic

mutayu

Kupovinom ove makete pokusao sam da prvi put upotrebim MK karticu u M-Hobby-ju I tako pirocanski ustedim neku kintu. Medjutim Preza nikada ne spava I iskoristio je trenutak moje nepaznje da mi prezentuje  komplet Lift Here dekala I navede me da iste pazarim cime ne samo da nisam ustedeo nista vec sam potrosio  I par stotina dinara vise nego sto sam planirao. Naravno, komplet dekala ne sadrzi sve oznake za varijantu Fjurija Mk.II u srebrnoj boji ,kakvu ja zelim, tako da se nastavlja prikupljanje nedostajucih oznaka.
Maketa je, rekao bih, A-modelovo novije izdanje I nosi kataloski broj 72140. Radjena je short run tehnologijom ali je mnogo bolja od svih A-Model maketa koje sam do sada imao prilike da vidim. Delovi su precizno izliveni ,sa vrlo malo "Flesha", I deluju tacno u poredjenju sa crtezima iz casopisa "Avijacija I vremja".Paneli su dati u kontradetalju.Dat je samo jedan deo od prozirne plastike, (radi se o vetrobranu) I on je prilicno loseg kvaliteta. Jugoslovenski dekali u kompletu nemaju obrub tamno plave boje.