Dh Sea Vixen 1/32 Panther Models Constructions

Previous topic - Next topic

AEROPOXY

Dh Sea Vixen 1/32 Panther Models Constructions

Vacuform+resin+white metal = Multimedia kit. U prevodu "Udaranje ceznje"

Kit u pravom smislu te reci, ooogroman model.

Uvazeni pionir maketarskog biznisa u ovim krajevima,Veljko Vukmanovic ( nije Tempo vec Shangri-La) bi rekao "Smrt u prahu".













More to follow.

voja

Ово мора да је огромно Нешо, прави капиталац.
Било би добро да поред неког од ових делова ставиш и кованицу од рецимо једног динара па да добијемо представу о величини макете.
Само напред и редовно качи фотографије овог пројекта у раду.
Надам се да ћу имати прилике да ову мрцину видим и уживо  :)

.

AEROPOXY

Raspon krila je 46 cm, duzina preko 50.
Za malo pa leteci model.

drakii

Vrlooo, interesantan izbor, samo napred, malo je ljudi u zemlji Srbiji koji su radili  vakuum, to je poseban posao i mnogo maketarskiji od klasichne plastichice, bravo i napred

Goran A.

Stara garda , stara skola, ovo ce biti zanimljivo pratiti. Nadam se da se nece razvuci.

Reaper

Krasan avion, barem meni.... i totalno zapostavljen u maketarskom smislu..... biti ce tu puno posla, ali krajnji rezultat je definitivno vrijedan truda...... ovo ce biti uzitak pratiti.....

Sneni

I meni se sviđa taj avion, jako zanimljiv dizajn, bio bi mi još ljepši da nije te kabine tako nesrećno postavljene u stranu ;D

Samo naprijed, biće zanimljivo ovo pratiti.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

AEROPOXY

#7
Cilj ovog topica je da se demistifikuje rad sa resinom i vakumom, mislim da je TAMIGAWA sindrom zavladao maketarskim svetom,


Danas, do Formule u Monte Karlu, uradjeno:

Ocisceni svi resin delovi,spremni za ugradnju.



Na ravnoj ploci sa brusnim papirom, obrusene sve povrsine spoja na vakuum delovima,



Ulepljena krila i repne grede,



Zapoceto sklapanje kokpita,



Proba smestaja kokpita u trup,



Priprema za lepljene kutije nosnog tocka,



Nastavak sledi,

dragan_mig31

jedva cekam dalji nastavak.ovo izgleda super.bice na kraju jako lepa maketa.

menestenasli

Vrlo zanimljivo
Busenje vakuum delova deluje prilicno komplikovano. Merenje bih i nekako uradio, ali kako pravis rupe sa ovako lepim ivicama? Imas 2 reza po 2 cm koji su paralelni, idealne prave uglove, i lepe krive rezove. Jel samo seces po nacrtanim linijama ili koristis neka pomocna sredstva?

Kerber

Ihaj, lep i neobican avion.
Jos ogromantan!
Pratim sa uzivanjem, jer znam koliko rada treba za vakuum maketu, a znam i da ce dobro ispasti na kraju.

AEROPOXY

Quote from: menestenasli on 17-05-2010, 01:24:07
Vrlo zanimljivo
Busenje vakuum delova deluje prilicno komplikovano. Merenje bih i nekako uradio, ali kako pravis rupe sa ovako lepim ivicama? Imas 2 reza po 2 cm koji su paralelni, idealne prave uglove, i lepe krive rezove. Jel samo seces po nacrtanim linijama ili koristis neka pomocna sredstva?

Posle pravilnog merenja i crtanja, busim rupe u uglovima, spajam ih ostrim skalpelom uz metalni lenjir, u nekoliko prohoda a potom, uglove sredim cetvrtastom finom turpijicom, duge pravce brusnim papirom zalepljenim na plexi plocicu.
Ako su uglovi zaobljeni, koristim ili okrugle turpijice raznih precnika ili brusni papir zalepljen na cevcice raznih precnika.

Na Vixenu, ubaceno olovo u nos, zaliveno epoxy lepkom, pa potom spojena gornja i donja polutka, trenutno na susenju.



Na krilima uradjena intervencija, zagitovane depresije, nastale pri vakumiranju, pa poravnate i zalivene super lepkom, ostaje da se poliraju,
Repne grede spremljene za spajanje sa krilima, ulepljene plasticne spojnice ( sprue od 5mm) za vodjenje i ojacanje spoja,


AEROPOXY

Ovo pocinje da lici na avion,
U grubo sklopljen i izgitovan, repna greda je tu tek za slikanje,


Sve obruseno vodobrusnom smirglom raznih gradacija,


I na kraju, repna greda ulepljena i izgitovana pa na nju postavljen dodatni tank, koji pokriva veci deo njene gornje povrsine.


Zidarski deo ovog projekta je zavrsen,

Sledi laksi deo posla, jos malo gitovanja i poliranja, pa graviranje i farbanje.

lord sir giga

Bate, pa ovo ko Avro Lankaster u 1/72, pola kvadratnog metra zauzima.
e ovde se poznaju junaci, nema ko kod obicne plastike u dva pokreta gotov trup, a o gitovanju da i ne govorim.
Ovo je pravi posao samo napred.

dragan_mig31

bice ovo zakon maketa.vidi se da si ulozio puno truda u ovaj projekt.