Dh Sea Vixen 1/32 Panther Models Constructions

Previous topic - Next topic

AEROPOXY

Jos malo pa rezanje panela, ulepljeni i izgitovani rezervoari, na repnim gredama ( sve auto gitom,dvokomponentnim,  grckim).

Uglavnom, sve se svodi na, gituj, smirglaj, poliraj, prajmuj, pa opet iz pocetka, dok god ne dobijes  zeljeni kvalitet povrsina, bez greske.











Na kraju, sloj prajmera, sivog, u spreju, za auto branike, odlicno hvata na ovu plastiku,


mutayu

Moram da pitam! Zasto nisi bojio unutrasnjost kabine i stajnih trapova pre ovih radova?

AEROPOXY

Zato sto je kabina potpuno crna, a posto je kokpit prilicno veliki, ici ce sloj crne pa silver drajbrash i malo detalja, sve je pristupacno.
Sahtovi za trap su kao dve kutije sibica, ima mesta da se radi bez problema.

Naopaka varijanta ali funkcionise u ovako velikim razmerama.

Sa svim ovim smirglanjima, prasinom, brusenjem pod vodom, kokpit bi se samo zagadio i ko bi ga posle ocistio.

Strpi se videces rezultat.

mutayu

QuoteStrpi se videces rezultat.
Ne sumnjam u konacni ishod! Reko', da pitam, ne bih li naucio nesto! ;)

medico

"Na kraju, sloj prajmera, sivog, u spreju, za auto branike, odlicno hvata na ovu plastiku"

koji je proizvodjach primera, body , cosmos ?? kakva je granulacija , da li mu treba dodatno poliranje ? za ovako velike razmere ne isplati se Tamiya primer !

Dada

Veoma lepo chicha Nesho!
Moze svasta da se nauci iz ovakvih topica...

AEROPOXY

Prajmer je ovaj,Prisma color



A ovo chicha je iznenadjenje za mene, jos me niko tako nije oslovio, sad sam se zabrinuo, najdalje sam dogurao do chike, kad me tako oslove mala deca.
Mozda je vreme da razmisljam o penziji?

Dada

Nadam se da nema ljutis zbog onog chicha? :) To bese od miloshte :)
O penziji ni govora! Maketarenje je zanimljivije od shaha :)

AEROPOXY

Godisnji je prosao, vreme je da se prihvatimo posla,

Vixen je ponovo na radnom stolu, prvo otvori sahtova stajnog trapa,



Smirglanje, poliranje, gitovanje, u krug.









Pa opet sloj prajmera,



Posle susenja, urezano par panela, za probu,




Pa "podrezivanje"  krila, na mestu gde se na pravom avionu preklapaju, za smestaj na nosacu aviona.




Kerber

eto ti sad !?! :o
Hehehe, dobro je zapoceto ovo sa sklopivim krilima, ima li delova i za to u kitu, ili ce biti - sam svoj majstor, sto kod tebe inace izlazi odlicno?
Mada, mozda si zbog cudnog oblika i same nesvakidasnje geometrije ovog aviona, trebao bar jedno da mu ostavis u prirodnom polozaju, cisto zabog konture... ???
Sve u svemu, ne smeta, lici da ce biti kako treba. ;)

AEROPOXY

#25
Panelizacija krila,



Pripremljene aerodinamicke pregrade (Fence),



I ulepljene super lepkom,



Krilo nece biti postavljeno "na prelom", vec je preseceno na toj liniji radi lakseg transporta ovako velike makete .
Detalji unutrasnjosti otvorenog spoja krila su previse komplikovani za izradu, resin set nije dat u kompletu, a nije mi se dalo da i to scratchujem.

Za spajanje krila sa trupom, celicni "bajoneti", zica od 3mm, ulepljena u polukrila, u centroplan ce ici cevcice, koje sluze za vodjenje "bajoneta" pri spajanju,


AEROPOXY

Spoj krila kompletiran, uspesno.
Test fit posle brusenja,









RILE-NS

Ovo je pravo maketarstvo.Vacuform-"Neka sva cula uzivaju".Fino i precizno,pedantno i cisto.Zaista me prodje neki talas elektriciteta gledajuci fotografije tvoje majstorije i javi mi se ono "Hocu i ja".Pa eto odoh da maketarim ovoga momenta.

AEROPOXY

Posle duze pauze,  Vixen je opet na radnom stolu, nadam se da ce biti zavrsen u sledecih nekoliko dana.
Graviranje panela privodim kraju.