Me-262 A-2 Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Me-262 je svima poznat, doduse nisam vidjao puno maketa bombarderske verzije A-2 jer se svi odlucuju da prave lovacku verizju. Tamijina maketa je zakon, za sada se sve dobro uklapa. Unutrasnjost stajnog trapa i kabine je vec ofarbana, sledi wash na oba. Kettenkard cu naknadno da napravim kako ne bih usporio rad na samom avionu.

 

Sandman

Planirash dioramu neku, s obzirom da imash i tegljacha? :)

Posle ova 2 Messera mogao bi i nekog Focke Wulfa... :P :D

djnik

Pa mozda bude neka dioramica, videcemo u zavisnosti od vremena. Hmmm imam Fw-190A-5 od Dragona u 1/48 kao i Fw-190 A-8 sa Ju-88 (Mistel) pa mozda bude i neka kombinacija. Ako budem radio Fw-190 obavezno dodajem Verlindenov set sa motorom, kabinom i topovima ;)

tripko

Tamiya je tamiya, meni se iskreno svidja me262 u svim varijantama a americke oznake mu lepo leze. Mogao bih sa usa dekalima
da odradis. Inace i ja planiram da nabavim tu tamiya_u, u principu pocep sam u zadnje vreme samo nju da kupujem.

Da ne kometarisem ostale radove, ambiciozno samo napred.

djnik

Ne zelim da ima dam to zavovoljsvto da bude sa USA dekalima ;) Bice jedan od onih tufnastih iz KG51. Tamija je stvarno Tamija.

Sandman

Quote from: tripko on 06-02-2011, 00:15:15
Tamiya je tamiya

"Tamiya...samo te gledam!"   :D

Da, posle poredjenja Tamiya Emila sa doradjenom istom tom maketom od strane firme ICM, definitivno, Tamiya nema premca...samo ubacish lepak u kutiju sa delovima, promuckash malo, i izadje gotova maketa... :D

dusko

Vec sada mi izgleda vise nego dobro samo napred.

sezan

Ti si definitivno ukljucio turbo -kompresor!Koja je ovo po redu " u radu"? Eh Me -262 ,vecita inspiracija! Planiram i ja ,jos jednog ali nikako na red da dodje! Srecan nastavak rada!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

djnik

Radovi i na Me-262 polako napreduju. Svaki instrument sam zasebno isekao i sa Mr. Mark Sofnerom zalepio za kontrolnu tablu. Trebam jos jedamputa da predjem draj brashem srebrnom bojom i kontrolna tabla je gotova. Nakon toga cu je zalepiti za ostatak kabine. Takodje zapoceo sam radove na topovima Mk 108, trebam da povezem razne zice kao i da isprljam prostor pastelima.


djnik

Sastavio sam trup i krila. Maketa je skroz ismirglana veoma finom smirglom i sledi prajmer kako bih popravio panele i eventualne greskice. U prostoru za topove trebam jos da povezem dosta zica ali cu to odraditi kad budem zavrsio sam pripremama za farbanje, za sada je prostor prasnjav. Veoma sam zadovoljan kako je ispala insturment tabla, isekao sam svaki instrument posebno i zalepio na mesto. Trajalo je dugo ali mislim da se isplati.


Kerber

Dobri detalji, cista izrada...sta ces vise?!?
Djole, biva da ovo ide na veoma dobro ! ;)
Ajd' dalje !