MIG 21-93

Previous topic - Next topic

dusko

Pozdrav svima evo par slicica i od mene telefonom na brzinu pa kada sve zavrsim slikacu foto aparatom.Maketa je Condorova( >:( >:() i ne bih je preporucio vise nikada nikome,jedino ako ste veliki entuzijasta i imate zelju da od nicega napravite nesto .nakon par meseci rada i par kilograma gita i nekoliko dana urezivanja panela uspeo sam kako tako da dovedem maketu u malo bolje stanje nije za izlozbu ali bolje nisam umeo.Nastavak sledi uskoro ,toliko za sada od mene da Vas vise ne bih davio evo par slika.Jos bih dodao da sam na ovoj maketi prvi put probao postshading i zaista ima efekta.




dragan_mig31

prva liga.jako dobro farbanje i prljanje.

GBU-10

kondorov mig mozda jeste los ali si ti dobar maketar
pa ces od nicega i napravit nesto,zato samo nastavi
:super

matilda

masala
svaka ti dala kako si sklepao kondora...
jes stvarno lepo ofarban, a i ovaj post shading se bas cool vidi.

batana

@Dule
Svaka tebi cast, mnogo je dobar... odlicna farba i post... samo nastavi

Kerber

ono sto ja vidim je dobro sklopljena i ofarbana maketa. Jos ima posla, al' to je to.
Pod losa maketa podrazumevam ono sto je malte-ne nemoguce sklopiti a da izgleda kao taj tip...gde je sve naopako i oblikom i velicinom, al' samo ono sto se tesko uklapa ide u zahtevne makete, isto kao i one sa milion delova. To se , vidis na delu, sklopi i lepo izgleda . Ne sekiraj se i ne nerviraj, nego zavrsi Migche, jer za sada obecava i to puno !

drakii

Kerber vech reche shta bi bila mnogo losha maketa, a svaka maketa moze da se uradi shto i sam dokazujesh, a ova i nije toliko losha kakvih ima i kod "boljih" firmi, staklich sutrebali da koriste po izvornom kalupu, koji je na bazi KP-ovog , moj primerak Condorovog ima solidnu i blagu panelizaciju, ima naravno posla ali  lako izvodivog, nego samo nastavi, dobro ti ide koliko se odavde vidi, pozdrav

dusko

Momci hvala na podrsci i savetima i pravu ste maketa nije losa (ipak lici naMIG-a)ali je jako zahtevna ima tu par krivudavih panela i sitnica koje se ne primete na prvi pogled ali  s obzirom na moje iskustvo i bice nesto do kraja,jedino me plasi postavljanje nogu stajnog trapa posto su rupe u krilima jako plitke pa ako imate neku ideju pomagajte.

drakii

Nisu sve makete idealne za rad, niti su svi maketari profi, ali to je draz maketarstva, dobro si pocheo, nastavi, nemoj da si kao ja, imam zapochetih oko 400 kom, bolesno , ali shta je tu je , ne odustajem, znash li da je ovo ustvari gotovo srednje teshki jurishnik ?, a kod nas je leteo i sa 5 bombo od po 500 kg, vishe nego B17, josh ludje, zar ne, tamo neke 1992, ugradjene su, mislim bombe u nemache savetnike u HDZ vojsci

Milan18111

Odlicno Dusko.Mozda i ne bi moglo bolje s obzirom kakva je maketa.
Postshaeding mi se posebno svidja.Svaka cast.

dusko

Evo malog nastavka radova dekali su legli i ako nesto valja na ovoj maketi onda su to dekali koji su tako mekani i lepo nalezu da o silveringu ne treba ni pomisljati.Slike koje su slikane napolju su nakon washa koji sam radio suvim patselima. :-[ :-[ :-[ :-[








malifly

Prelep migonja nema sta, svaka cast na ulozenom trudu i radu, maketa je super ispala!!! :bravo :cheers

dusko

hvala na podrsci a za trud i rad na njoj nista me vise ne pitajte jer je to deo istorije koji zelim da zaboravim 8) 8)ali dobro ispade nesto i od ove makete jste da nije kako sam zeleo ali praksa i godine ce uciniti svoje.

pkrasna

Boje su prekrasne! I ja sada radim Condorov mig-21 ali SMT. Odličan rad!

Primož

GBU-10

Veoma dobro radis,vec sad odlicno izgleda...
nekako su mi MIGOVI uvek bili privlacniji od Suhoja
valjda zato sto su oduvek bili teglece grlo mnogih zemalja
i mnogih ratova u dosadasnjoj istoriji.Voleo bi i da znam
sta se desava sa tim MIG-21-93 jel izradjeno jos koji komad
tj jeli je negde operativan ili je samo ostao exponat u nekom hangaru???