Zvezda,Panzer I 1/35

Previous topic - Next topic

meloras

Evo da nastavim niz vozila...Cini mi se da je bolje nego prethodni pzII al to je na vama da presudite.
Nisam uspeo da slikam iz drugih perspektiva jer jednostavno aparat u drugoj pozi nije hteo lepo da napravi sliku (uglavnom se muti)





Aki

lepo je napredovao,od kad sam ga poslednji put video.
zasto mu je jedna cevka kraca ???
treba da budu iste velicine

meloras

 ;D ;D ;D zaboravio sm da pomenem...imao je jednu malu nezgodu ali srecom samo je deo te cevke otisao...

Boki

Super je  !
Ako ti nije tesko, napisi nesto o maketi. Kakva je? Kako se sklapa?...
Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

meloras

Dakle,maketa je vrlo dobra.Plastika je kvalitetna pa nije bilo lomova ili seckanja tamo gde netreba.Zamerka prva i jedina jesu gusenice koje su em tanke,em mekane,em lose i ruzne same po sebi.Uz model ide i mali komandir u uniformi iz tog perioda (on nije uradjen iti ce ici za sad uz ovu maketu jer sam uz zvezdinog panzerjagera dobio iztog komandira).
Lako se i farba,Jedini problem kod farbanja su bile naravno gusenice,a pri lepljenju su problem pravili i mai komadi gusenica koji su okaceni napred jer nikako nisu hteli da se drze (a probao sam i sa revell lepko,super lepkom kao i sa gitom)
Dekali su za rusiju i condor legiju u spaniji.
Uz tako nisku cenu kolika je bila u m-hobby ova maketa svakako ima moju preporuku.

Boki

Hvala  ;D . Bacio si me u razmisljanje. Moracu da pocnem da stedim  ::) .
Sto se gusenica tice, cuo sam da neke Zvezdine imaju los kvalitet gusenica.
Ja imam problem sa gusenicama na Italetijevom Kraljevskom Tigru. U kutiji se donijaju dva para ali nijedne nisu bas OK.
Problem je sto su sa jedne strane skroz ravne (jedne nemaju cak ni onaj zubac u sredini).
Radim trenutno na Italerijevom Pz IV koji ima isti kvalitet gusenica, pa sam morao da urezujem karike, a to je, moram da priznam, mucan posao.
Zna li neko da li mogu da se kupe neke bar malo normalnije gusenice za Tigra II? Ili ako neko ima visak na prodaju?
P.S. Izvini zbog ove male digresije, ali mi je glupo da otvaram novi topic zbog ovako "blesavog" pitanja.
Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

meloras

Opusteno.

Imas kod Hanicha na sajtu neznam ko to pravi,dragon mozda i nije skupo (oko 35kn mislim) gusenice za 3-4 tenka u 35ci.

Inace nisam rekao da je cena ovog panzera oko 900din

Balder

E, veoma lepo... Nisam mnogo kvalifikovan da govorim o maketama, ali jedina stvar koja mi se ne svidja je to sto se maketa malo sjaji... Moguce je da je samo do blica...
Sve ostalo je prilicno lepo :)

Sandman

lepo je ispao ovaj tenkic!
zanima me kako si radio weathering na njemu - chime si radio wash?

a za fotke... koji aparat imash? jesi li probao sa makro modom da slikash?
mozda ti se slika mutila jer si se suvishe priblizio modelu bez makro moda?
morash da fokusirash objekat koji slikash pa onda tek da okinesh prekidach...

meloras

Za Baldera,on se u prirodi jako malo presijava ali blic ima svoju volju na koju uzgleda ja nemogu da uticem..

Sto se tice samog procesa rada sledio sam Mrmotova uputstva sa njegovog dela kutka (mada sam sve to originalno video jos u "hobby masteru").Wash je radjen razblazenim flesh washom,akrilnim od games workshopa.
Aparat je keva,canon power shot a540.On ima neki macro mod ali isti ponekad  radi bas extra a ponekad ocigledno zabrlja.
A pravio mi je i problem pre par noci kad sam slikao jedno 50-60 slika-sve sa istim osvetljenjem ,pozadinom i podesavanjima.Sta reci osim da od 60 slika "normalno" isgleda svega onoliko koliko sam danas okacio na sajt.

Boki

Zaboravio sam da napomenem da je Tigar II u 1/72  ;D .
Sto se slika tice, Sandman je upravu.
Kad slikas prvo blago pritisni dugma za slikanje i drzi tako dok sam aparat ne fokusira, a onda pritisni jace da slika.

Mnogo (meni bar) pomaze i kada se aparat stavi na neki stalak ili podlogu da bude stabilan jer ako je slabije osvetljenje i najmanji drhtaj (koji ti ne osetis) moza da zamuti slika (govorim iz iskustva).

Mozas da naredjas par knjiga ili jacih kutija do visine koja ti odgovara, stavis aparat na njih, uperis aparat u to sto slikas i slikas.
Probaj da stavis sliku na sto u visini makete i u makro modu slikas. Dobijaju se zanimljive fotografije.
Ovako nesto:

Probaj pa posalji slike. Ovo sto vidim je super,pa me zanima kako izgleda iz drugih uglova.
Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

meloras

Ja radim sa aparatima koji slikaju na principu "do pola pa od pola" jos od osnovne...Ali ipak probacu da stativom (dobio sam onaj minijaturni "maketarski" stativ pa sta bude...

Za 72ku mislim da niko ne pravi posebne gusenice...

Boki

Izvini  .
Nisam zeleo da zvucim kao da se pravim pametan jer se moje znanje o digitalnim fotoaparatima zavrsava sa mojim prethodnim postom  :-\ .
Hvala za info o gusenicama. Izgleda da mi ne gine jos reckanja  :-[.
Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

meloras

Ma opusteno ;D.Ni moje znanje o aparatima nije mnogo dalje...

Za male gusenice probaj u djusinoj sutra da potrazis neki krs od tenka pa da prepakujes...

milanco

Lep tenkic a za slikanje probaj dnevno svetlo ali ne direktno na suncu :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju