Sdkfz 250/3 Greif

Previous topic - Next topic

meloras

Revelovo cedo,razmera 1/35,delova ima za celu porodicu...

Sve sto je trebalo je sklopljeno i zalepljeno sem najvecih celina zbog farbanja.Uostalom slike ce reci same...
Obratiti paznju na kantu za vodu sa natpisom "wermaht wasser 20l "








Aki

lepo,lepo,kaci slike kad ga ofarbas

meloras

Naravno...to ce da potraje al neka...

Boki

Stvarno lepo izgleda  ;D . Ako ti nije tesko, obavestavaj nas o toku radova.
Ovako nesto bih i ja zeleo da napravim pa me zanima.
Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

meloras

Vazi hocu.

Ovo cedo je bilo veoma zamorno za sklapanje (pogotovo gusenice).
Onako,between you and me,pitaj stormbringera,cini mi se da njegov ortak ima isto ovo cedo na prodaju.

Boki


Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

meloras


Momcha

Tek ce muka biti sklopiti sasiju.Treba da se lepi prvo jedan kraj pa
onda drugi,videces na karaju krajeva :-\

Sandman

ja mislio ti spremash ispite... kad ono... projekti u radu samo nichu  :D ;D >:D

ako, ako, samo ti radi.. bar neko da malo zatalasa forum sa nechim u radu ;)

lepo izgleda... sad samo naravno slike posle farbanja....
nego, chini mi se da je desni prednji tochak po vertikalnoj osi malo nakrivljen ka unutra (donji deo tochka)?

inache, svidja mi se ovo vozilo i planirao sam jednog dana da uzmem Italerijevog u 72ci ;)

pozz i napishi kako cesh farbati sve to (kojim redosledom) s obzirom da je ovo vozilo koje ima i unutrashnjost, pa cesh ga verovatno parcijalno farbati?

meloras

Preko dana sprema ispite,a preko noci sklapa makete.To meze biti samo...meloras ;D
Salim se,sklapao sam dosta jos oko nove godine pa sam tek sad uvatio da slikam.
I meni se cini da je tocak malo skrenuo.Moracu da ga sredim uskoro.
Farbacu verovatno od najmanjeg dela ka sve vecem.Znaci pocetak ce biti onaj deo za vratima i kantama za vodu jer je najmanji.

Stormbringer

Da, da. Vrlo lepo... Videcemo ga kada bude ofarban. Nadamo se sjajnom ishodu :) Nego gusenice su ti bile problem? Ja licno mislim da su to najbolje gusenice u plastici u 1/35 svetu. Idu kao ladna voda i jos mogu da rade ako ih pazljivo sastavis :D Jedva cekam da ga vidim zavrsenog. Nego pazi kako farbas radio stanicu. Ona treba da dodje Feldgrau, i predstavlja glavni deo cele makete. Ona ce uciniti da ti maketa odskace u kolekciji ili na nekom takmicenju, ili ako je uradjena rdjavo, moze da ti upropasti sav trud.
Inace da, moj drugar ima jednog za prodaju, mislim da ga ceni kao sto sam i ja 30$ ili negde oko 1850 din. Provericu sa njim jos, a ako je neko zainteresovan neka mi posalje PM :) Puno pozdrava
A.

meloras

Pa gusenice jesu prva liga,to priznajem.I zaista su se i pomerale neko vreme ;D toik nisu oceli delovi da otpadaju pa sam bio prisiljen da ih ulepim.Problem je bio sto je svo sklamanje gusenica trajalo cirka 7sati...u odnosu na uobicajenih 5 minuta that might be a slight problem :D

Radio ide na kraju za farbanje .Razmisljam se da se za njega konsultujem sa nekim samo da bi ispao bas kao pravi.

milanco

Gusenice su super ja sam ih sastavljeo u vece celine i zatim vrlo lako lepio meni se vise svidja kada su tako iz delove nago izjedna.
A sada paznja moja je maketa takodje revelova i prednji deo sasije se ne uklapa izgleda je jos pri livenju plastika izvijena na gore i nikako to da resim pa mi maketea vec 3 god stoji do pola sastavljena dok ne dobijem novu inspiraciju inace ima ako se dobro secam oko 250 delova ali c veci deo ide na gusenice +sofer, romel i vojnik. Srecan rad i nadam se da tvoja nema feler mada se isti pojavio jos kod jednog maketara iz nisa. :D :D :D :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

meloras

Ovaj moj ima feler da te prednja sasija nemoze da se zalepi direktno da dojnu ivicu "poda" vec se samo naslanja pa se tim dodirom i lepi.O tom potom,dok dodje na red da se skroz zalepi,mozda izmisle jos neku vrstu lepka ;D

Stormbringer

Ma hloroform je vec izmisljen. Ukida sve dileme ;)