Condor MIG 21-93 (moja prva diorama)

Previous topic - Next topic

dusko

Pozdrav kolege pre nego sto kazem par reci o samoj maketi zeleo bih puno da zahvalim kolegama sa foruma Milanu18111 Pavlepalu Tomcatu Wittmannu(znaju vec zasto su zasluzni) koji su puno pomogli svojom nesebicnom pomoci .
Maketa je kao sto znate condorova i ne bih je preporucio osobama sa slabim srcem i tankim zivcima ali vidim da su sada na novijim condorima i dalje plitki paneli ali su bar svi urezani ,sto kod mene nije bio slucaj sve je radjeno iz kutije osim samogradnje opreme koja se nalazi na pisti .Maketa je zaista problematicna i teska za rad ali nekako sam izvukao nesto od iste .Koristio sam humbrol 127 boju i acryl od MM dark green uz malo toniranja sivom.simulacija ostecene boje radjena je srebrnom olovkom vestacka trava je scotch brite (istroseni)sto se lepo pokazalo u nedostaku neceg boljeg.najvecu zamerku bih uputio na noge stajnog trapa koje su jezive i jedva sam ih uglavio u leziste uz pomoc tone super lepka dok je tocak sa nogama lepo legao ali je izliven iz jednog komada zajednosa ostalim delovima tako da je neka zamena neophodna ali u nedostaku novaca radio sam sa raspolozivim materijalom.na fotkama je crvena boja malo jaca i pored obrade u photo shopu ali dobro ima tu jos gresaka.Napomenuo bih da su dekali jako siromasni ali su zaista jako dobri za rad tako da je silvering u ovom slucaju bio nepoznata pojava.eto da vise ne davim to bi bile neke glavne informacije a sad je red na Vas pa kritkujte i pitajte ako ima neceg zanimljivog sto nisam spomenuo pozdrav i hvala na podrsci tokom rada, Dusko.




















mig-29

Nisam strucnjak za diorame, ali ovo mi izgleda lepo... ;) Sto se tice samog aviona dobar je, ali zaprljaj jos malo te rakete sto nisu okacene za avion....da bi delovalo malo realnije...(naravno nije neophodno)  8)
Svaka cast!
Pozdrav... :)

batana

A zasto uvek , ali uvek ima neki komentar tipa ajde jos ovo ili ovo nije kako treba...
Uradite nesto ovako pa onda kritikujte...

@Dule
Svaka cast, extra rad.. sa cime si radio... vrhunski

vlajko&marko

Jos jedan dobro odradjena 21ca
svaka cast
:cheers

Miroslav

Bravo, Dusko! Svaka cast na trudu.  :super :cheers

mikoyan

Dusko, ovo je za mene stvarno odlicno. Svaka cast!!!

Kerber

Meni se dopada, prilicno verno izgleda. Dobro mu cuci ona povrsina protiv odbleska.
Ono sto mi ne stima su one 2 rakete, kao da su prevelike, mada, posto pojma nemam o modernom naoruzanju (stao kod Amraama i R-73, uz stare atoll i one sidewindere), mozda tako treba. Znam da je taj avion modernizovan da nosi deo naoruzanja SU-porodice, al' te dve rakete mi malo deluju predimenzionisano...Ako gresim, izvinjavajte !
pozz !

Milan18111

Nemas razlog da budes nezadovoljan.Maketa izgleda odlicno..
Mozda ove KAB-500 izgledaju preveliko ali to i onako nije do tebe.
Svaka cast Dusko.
Pozdrav,
Milan

dusko

Hvala na pohvalama ,a sto se tice raketa i meni su izgledale nekako predimenzionisane a po sastavnici one idu uz ovaj avion mada sam dobio jos dve rakete koje su tanje pa mozda stavim njih.

drakii

Prikaz izgleda dobro, nechemo da grdimo Kerbera, lepi su mu Focke Wulfovi 190, ali kada napravi FW 21 Bis, onda che samda dodje do potrebnih saznanja, ali ja ne mislim da je ovo diorama, iako ima solidno okruzenje, nebitno, treba da se vidi maketa uzivo , pa da se o njoj prosudjuje, ovako izgleda vrlo lepo, meni se dopala, pozdrav

PELE

Uuu Dule, kapa dole za ovaj rad!  :o

Svaka cast, odlicno izgleda!


Pozz

flyingm

Vrlo lepa diorama. Svidjaju mi se poklopci, tenda preko kabine i ostale sitnice sa stajnake.
A iz same makete si izvukao maksimum maksimuma. Svaka čast  :super


malifly


Sneni

Bravo Dule, odlična maketa, imaš prepoznatljiv stil rada, svaka čast :cheers
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka