Italeri Sherman M4A1 "Calliope" 1/72

Previous topic - Next topic

Messerschmitt

У питању је свима нама добро познати савезнички тенк са доградњом за ракетну подршку. Макета је на први поглед доста детаљна, има и унутрашњост а уз њу се за разлику од обичне (Italeri) верзије шермана добију само винилне гусенице солидног квалитета и изгледа. Макета тенка се налази на 2 браон рама, изузетно је чиста (нема остатака ливења и осталог) а сама пластика је нешто крућа али ипак веома погодна за обраду. Ракетна надградња се налази на засебном раму и састоји се из свега десетак делова. Шема фарбања је дата само за једну верзију са могућношћу ставњања декала са звездама са оним оквиром и без њега. Одушевило ме је што ова макета има и унутрашњост, односно може да се направи и са отвореним поклопцима мотора кроз који је могуће видети исти...
Поседујем и Revell-ов Sherman и тела ова два тенка су небо и земља у корист Italeri-ја и што се тиче детаља и тачности...
МИслим да се уз пар мањих интервенција и симулацију ливеног челика може одрадити веома пристојна макета.

Изглед кутије и илустрација са задње стране:



Рамови и гусенице:



Мало детаља:



Декали:



саставница:



Крај ::)
  Александар ;)

Aki

Slazem se da je maketa dobra, ali nazalost nepostojeca verzija.Ovo telo sto je italeri dao ide u kombinaciju samo sa kasnijom kupolom i 76mm topom.
Ovakva kombinacija nije postojala.