Diorama - German Warehause - početak

Previous topic - Next topic

Goran

Ideju za ovu dioramu dobio sam listajući jednu od Verlindenovih publikacija "How to build Military Diorama". Autor članka opisivao je izradu njemačkih drvenih baraka te skladišta za vozila i opremu. Na samu dioramu smjestit ću Italeri Mercedes L3000 koji je već gotov, Tamiya set figura Soldiers At Rest, koji je također gotov, Tamiya Kubelwagen - trenutno u izradi i MiniArt set figura German Artillery Crew - također trenutno u izradi. Sve navedene makete su u mjerilu 1:35.

Skladište:

Skladište sam radio od letvica balze, čisto zbog same težine diorame i zbog jednostavnosti izrade (lako se reže i odlično lijepi drvofixom)






Bočne stranice skladišta sam furnirao, kako bih postigao efekt klasičnih dasaka, koje su i bile korištene pri izradi takvih skladišta (terenska skladišta)







Sama podloga diorame je iverica, 12mm koju sam obrubio jelovim letvicama.

Pod u skladištu je također napravljen od letvica, te naknadno zalijepljen.
Furnirane stranice i krov sam premazao orahovim bajcom, napravljen je wash sa MM Wood bojom i još slijedi lagano zaprašivanje suhim pastelama.





Ispred skladišta i okolo njega zemlju sam radio mješajući sitniju piljevinu i gips. Koristio sam gips zbog toga što kada se deblje nanese, počne lagano pucati pa se tako dobije efekt pucanja zemlje.




Eto, toliko za sada.

Aki

svaka cast!!!
super ti je ispala ova baraka

Balder


milanco

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Ćomi

Smatram da nisam kompetentan da komentarisem bilo ciji rad sem svog,ali ovo je stvarno opasno dobro !
Ocekujem sa nestrpljenjem nastavak...
No signature.

Goran

Airsuba - Na žalost, ne mogu kod nas nigdje nabaviti set vojnika koji popravljaju motor Kubelwagena. Ako ga u skorije vrijeme uspijem nabaviti izvana, definitivno dolazi na dioramu.

Evo još malo slika napredka; dodao sam zelenilo (mahovina, static grass i stari isluženi kist) Sve skupa, ima još dosta posla, moram i zemlju doraditi, još jedan set figura se suši, i tako, ide sve ali polako.






Ispod drveta dolaze figure Soldiers At Rest, koje su gotove i čekaju.
Počeo sam i raditi na MiniArtovom setu vojnika. Odlučio sam staviti samo dvije figure iz seta, da ne bude gužva na diorami.




Mixon


Sandman

nemam rechi - ovo izgleda fantastichno Gorane!!  :o
drvece je kao pravo!
a svidja mi se i kako si uradio tragove tochkova od vozila po zemlji....
jedva chekam da vidim efekat "ispucale zemlje" kad se gips osushi ;)
koliba isto... samo nastavi i shalji josh slika!! zaista imash super radove! ;)

pozz,
S.

Goran

Hvala lijepa na pohvalama, trud mora uroditi plodom.. ;D
Glede ispucale zemlje, sto joj gromova, sada kada treba popucati, sad neće!! >:(
Još sam i na radijator stavio, reko sam sebi, sad će počet pucat, ali ništa..

Boki


Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

rodeo

  Dobra ideja i odlicno sprovedena u delo. Predlazem da instaliras malu sijalicu unutar garaze kao radno svetlo za mehanicare. Mozes da razvalis neku jeftinu kinesku dzepnu lampu.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

tripko

e to sasijalicom je bila i moja ideja nista tesko izvodljivo, e sad mi bode oci ovi tragovi a drvo po sredini  sakri jedan trag sa travom ocako izgleda kao da je auto prosao kroz drvo i ostavio tragove. Nije lose malo previsoka garaza al ok je, kad si vec radio od balze garazu uradi merdevine neki alat radni sto stegu i slicno da obogatis unutrar, Al prvo sijalica

Goran

Probao sam varijantu sa LED dijodom, čini mi se prejaka, a kupio sam najslabiju.. Ovo što tripko kaže za tragove, u pravu si, kada sam počeo raditi zemlju, nisam imao u planu stavljat drvo, tako da ću sigurno to popraviti, odnosno zatrpat. Stol sa alatom također namjeravam staviti, čitate misli  :o

milanco

Pogledaj italeri je izdao bubu u 35ici sa valjda 6 vojnika jednom  sam video kutiju ali mislim da rade nesto oko automobili. mozda popravljaju?
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Goran

Misliš na ovaj set?



Imam taj set, budem pogledao bolje, možda bi se dvije figure dale iskoristiti, krajnja lijeva i desna, ako ne nađem nešto pametnije.