MIg-23MF Czech 1/48

Previous topic - Next topic

mig-29

u pitanju je italerijeva maketa(koja nema veze sa vezom,al ajde sad...) u razmeri 1/48.....panelizacija u pozitivu, i to veoma jadna, nikakvi detalji u unutrasnjosti, tako da sam resio da maketu odradim za sebe...ne mora na takmicenja, al ce lepo da stoji u polici...jedino sto je dobro je to sto maketa ima 6 sema farbanja...2 ruske,poljska,kubanska,madjarska i ceska...ja sam se odlucio za ovu zadnju...nasao sam samo jednu sliku ovog originalnog aviona i uvideo da ni sema farbanja nije tacna, tako da sam resio da ne kupujem nove boje, vec smuckam nesto priblizno...i tako nastade ovo cudo....






oce neke panele sam ja urezao sa skalperom i istrumentom za proveru kamenca na zubima(malo sam prosvrljao kroz maminu ordinaciju  :D ) reko da ne bude da nema bas nista... ;)
izvinite zbog losih fotografija, slikano je mobilnim...ostalo je da jos stavim ona silna upozorenja i lakiram sve... :)
svi komentari dobro dosli!  :super

matilda

joooj, silveringa ko da sam ga ja radio,ajd sad , sta je tu je.
prvo ga dobro lakiraj sjajnim lakom iz vise ruku pa onda dekali...
farba je ok,djasvi mi se kako si taj deo odradio.

PELE

Odlican Migonja, svidja mi se sema farbanja!

Reci mi, kolika je ta maketa, kako se sklapa? Ja sam razmisljao da je uzmem, ali nikako da skupim pare...  :P

Kako napreduje He-111? Steta da ga ne zavrsis, predivno si ga ofarbao!


Pozz

matilda

u rumi je bio 1200 dingera u nekoj prodavnici igracaka, maketa je pozitiv,valja je prerezati...

dusko

Steta zbog silveringa ali nije toliko lose lep rad.

Sandman

Quote from: PELE on 09-08-2010, 15:46:24
Reci mi, kolika je ta maketa, kako se sklapa?

maketa u 1/72 povecana 72x pa smanjena 48x...  ::)

sama maketa se sklapa relativno OK ako se dobro secam, sklapao sam je kao klinac 80-ih godina (tadashnje ESCI izdanje - ovo sada je samo prepak!), ali kao shto "mig-29" reche, paneli su u pozitivu, a kokpit je jadan za ovu razmeru!

ako zelish da pravish maketu sa uvuchenim stajnim trapom, ici ce malo teze jer su poklopci prednje noge stajnog trapa izliveni u otvorenom polozaju a kad se poklopci zadnjih nogu stajnog trapa nekako zalepe ostaje na jednom delu rupa (fali na nekom od poklopaca "mesa")... mada.. chini mi se da uprkos svemu sama maketa zaista lichi na pravi avion pa za svoju dushu moze da se napravi lep primerak...

treba samo natrpati dosta tegova u nos (olakshano je time shto je radom dat kao zaseban deo i to shupalj pa fino moze da se postavi balast) jer maketa seda na rep...

horizontalni stabilizatori su imali tendenciju da stoje u dihedral poziciji (pod uglom u odnosu na trup stoje na gore) a trebali bi chini mi se u neutralnom polozaju  :-\

ne znam kakvi su dekali u Italeri pakovanju, ali je ESCI dao sve zive stensile na ruskom koji su bili jako lepo chitljivi i lepo obogacuju finalni izgled... naravno, ja ih tada nisam lepio... bash ce dete da se bakce sa 50+ sitnih dekala sa natpisima! :P

sve u svemu mislim da je prevazidjena za danashnje standarde, ali ako bash zelish da imash 23ku u ovoj razmeri pazari ga pa vidi....

shto se tiche ovog rada, da bi se izbegao silvering, trebalo je prelakirati maketu sjajnim (gloss) lakom pre lepljenja dekala, jer je silvering posledica refleksije svetlosti o dekal film usled matt podloge....

farbanje je radjeno chetkicom ili erbrashem? na par mesta (granice dve boje) se vidi otisak od blutaka - barem mi se tako chini, ali ako je originalni avion imao izbledjenu farbu onda je ovo skroz ok, posle lakiranja, washa i prljanja sve ce se to iznijansirati...

mig-29

PELE: za maketu su ti uglavnom objasnili kako izgleda...ako imas zivaca da doradis kokpit i urezes panele, sa nekom od ovih sema farbanja maketa bi ispala fenomenalna....sto se tice He-111 stoji tamo i ceka da mu postavim sitne dekale(ima ih dosta) pa lakiranje...al do kraja raspusta cu da ga zavrsim...pozz  ;)
Sandman:u pravu si...prevazidjena za danasnjicu, ali sta je tu je...dekali su lepo odradjeni i ima mnogo natpisa...svi na ruskom i mogu cak da se procitaju...:D sto se tice silveringa, znam sta treba da se radi, al me mrzelo....sa obzirom da je za policu izvuci cu ga i ovako...:D radjen je airbrush-em al sam negde morao da popravljam a blue-tak mi jeste ostavio posledice...al kad ga zaprljam i sve to, msm da nece ostati....

Nemsy_29

Pre rada sa blutakom cistu maketu(neofarbanu) dobro obrisati alkoholom od otisaka prstiju, prasine i tih "okupatora", zatim uraditi kvalitetan prajmer i neces imati problema sa blutakom(ako mislis na cepkanje boje)  ;)

Sandman

Quote from: Nemsy on 09-08-2010, 20:33:28
Pre rada sa blutakom cistu maketu(neofarbanu) dobro obrisati alkoholom od otisaka prstiju, prasine i tih "okupatora", zatim uraditi kvalitetan prajmer i neces imati problema sa blutakom(ako mislis na cepkanje boje)  ;)

mislio sam na vidljive "otiske" blutaka na granicama dve boje kamuflaze...

ovo za "odmashcivanje" plastike stoji, jer svaka masnoca moze da onemoguci lepo prianjanje prajmera na plastiku.

mig-29

Nemsy: nisam imao problema sa skidanjem boje, vec sa tim da blue-tak ostane na maketi...sto Sandman rece izmedju sara ostaje otisak...nema veze...sredicu to...:)

mig-29

nego kad smo  vec kod lakiranja, kakav je to pronto za lakiranje??? nemam lak trenutno kod sebe, a cuo sam za to...u kojem je to pakovanju i zasta tacno sluzi? moze li neko da pomogne??? pozz :)

Sandman