F-16C Fighting Falcon "Flying Razorbacks" 1/48

Previous topic - Next topic

Mikoyan29

Maketa je Academy 1/48, juce sam poceo sa radom,  za sada sam sklopio samo kokpit (rezinski) i imam problema da ga uglavim u polutku...bice jos slika za koji dan  :caooo






MK "Oluj"

Mit@_koRupCij@

Svidja mi se kako si uradio kokpit. Uskoro treba i ja da pocnem neki F-16....
Da li si lepio dekale u kokpit ili ne? (verovatno jesi)

Mikoyan29

nisam lepio nikakve dekale, sto jel tako izgleda?
:caooo
MK "Oluj"

Mit@_koRupCij@

Pa tako nekako. Lepo si odradio. Mozda si sa lupom radio :)
Srecno u daljem radu  :mjetal

Mikoyan29

Jos sam mlad, dobro vidim sta ce mi lupa  :hahaha
Znaci kabina je radjena cetkicom i nicim vise.
MK "Oluj"

dragan_mig31

dobar ti je kokpit.sad samo savetujem da mu odradis drybrush i lagani wash da bi istakao senke i teksture :)

Mikoyan29

Danas sam konacno odradio izduvnik i kutiju glavnog stajnog trapa, kod kutije sam samo dodavao zicice, al foliju i malo plastike.....evo i slika pa vi udrite s komentarima











:caooo
MK "Oluj"

Nemsy_29

U izduvi su vrhunski! Kako si ih odradio??  :cheers

Mit@_koRupCij@

Stvarno izgleda super! Mene zanima kakve si ono zicice koristio? Gde si ih naso?

Mikoyan29

Izduve sam radio cetkicom, koristio sam Flat Black kao osnovu pa sam onda radio dry brush burnt metalom, a zicice sam uzeo od komsije, to su ustvari jako tanke licne koje sam pocupao iz nekog provodnika
pozz :caooo
MK "Oluj"

InFlames

Dobar pocetak... Samo sredi ovaj izduvnik - sada izgleda kao da je bio u vatri. Unutra mora biti beo, jer je obložen keramikom a okolo sa tamnom metal bojom - ja upravo radim na 2 F-16 i napravio sam tako - Osnovna boja je bila Dark Aluminium za petale, onda sam one male delove izmedzu obojao sa tamno sivom, onda sam preko svega sa airbrushom nanosio u lakim layerima Jet Exhaust i za finish po petalima malo Burnt metala...

matilda

 stvarno lepo ispalo.
jesam veliki fan ruskih masina,ali bih lagao ako kazem da f 16 nije jedan od najlepsih aviona ikada...
lepo ti ide, kokpit je jako fino ispao, mozda malo samo "wash" i "dry brush" i gotovo.
izduv, mozes da doteras kako je kolega in flames rekao,ali i ne moras i ovakav kakav je izgleda stvarno jako lepo.
proveri kakjav izduv taj avion ima,jer ima f 16 sa dva razlicita motora i jedno pet razlicitih izduvnika.
samo tako nastavi i svaka ti cast.
stevan

Mikoyan29

Zahvaljujem na pohvalama, da, znam da F-16 moze da ima 2 razlicita motora....ja sam se odlucio za General Electric-ov motor, a F-16 kao maketa mi je simpatican zbog velikog usisnika i radim ga kao neku pripremu za grcki F-16 koji imam u steku
pozdrav  :caooo
MK "Oluj"