Italeri 1/72 A-7D "Sluf" (VMA-323, F4U livery)

Previous topic - Next topic

pekar

Mogu se videti dosta nekih dlačica po maketi  što kvari ceo utisak gledanja same makete.
IL-76

Sandman

jeste Bato, to je mozda i jedina stvar koja mi kvari kompletan utisak i zadovoljstvo - dlachice i prashina koji su se nalepili na lakiranu povrshinu usled okretanja makete kod lepljenja zavrshnih delova i detalja.... ali srecom, posmatrajuci uzivo maketu, sa neke udaljenosti uobichajene za vitrinu/izlozbeni deo, sve to se skoro i ne primecuje... na slikama je doshlo do izrazaja jer sam fotografisao sa jako male udaljenosti + sam slike "izoshtrio" u Photoshopu...

gasha

Vidim ja da ce da padne jedna komora za farbanje :D Ma nema veze za dlacice, makro mod je cudo, sigurno se uzivo i nwe vide. Bravo za detalje, u ovoj razmeri to je pravo majstorstvo. What if kategorija ce ove godine sigurno biti zanimljiva.

Neca i Misko

auuuu, al' je dobar. svaka cast, kakva fascinancija od aviona  :god  :super

sezan

#19
Lepa izvedba!Sveje ok..jedino mo je to zapalo za oko ..da si nakupio malo vise te prljavstine i oko ramova na staklu te brljotine da se malo srede!I ja mucim muku sa tim staklicima generalno,zbog ostataka od lepka sa tamija trake!Ukupan utisak ok!Maketu sam imao i vise je neko dobro uradjena iako nisam ljubitelj ovih amerikanskih!Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

Quote from: sezan on 15-08-2010, 03:26:38
..da si nakupio malo vise te prljavstine i oko ramova na staklu te brljotine da se malo srede!I ja mucim muku sa tim staklicima generalno,zbog ostataka od lepka sa tamija trake!

Malo krzavo deluje ram na vetrobranu, to je vishe posledica vishe slojeva farbe (prajmer, plava, Future pre washa, Future posle washa i filtera, finalni lak sloj) - Tamiya traka je svo vreme bila tu pa su tokom njenog skidanja  nastale malo krzave ivice ramova, no, uzivo se sve to manje vidi - ovde je macro mod shto reche Gasha + svaka moja fotka prolazi kroz Sharpen filter u Photoshopu, shto drastichno istiche detalje, chak i one skoro nevidljive! ;)

Inache, Tamiya traka meni ne pravi probleme u smislu ostavljanja lepka na povrshini  :-\ Svako staklo pre maskiranja tretiram Gunze Polishing Compoundom, a ovde sam malko polirao stakla i pre fotkanja... mozda taj sloj polishing paste sprechava lepak sa Tamiya trake da se nahvata iako traka stoji jako dugo zalepljena (par meseci!)

Quote from: gasha on 10-08-2010, 11:56:24
Vidim ja da ce da padne jedna komora za farbanje :D

ma samo da nateram sebe da pre prskanja pochnem da koristim "fajtalicu" za vodu tj. bocu za rasprshivachem ;)
(verovatno tek kad potroshim ovo malo Ajaxa shto je preostalo u njoj :D)

Quote
Bravo za detalje, u ovoj razmeri to je pravo majstorstvo.

Hvala :) dosta toga ide na rachun fenomenalnih Eduard Zoom setova (znam, znam, "zivot je suvishe kratak za eceraj..." ... ali.. kako odoleti?  ::)), mada shto se tiche nosne noge stajnog trapa, zaista mi je bolo ochi shto onako nedoradjeno izgleda iz kutije, pa sam prosto morao da se latim samogradnje ;)

Quote
What if kategorija ce ove godine sigurno biti zanimljiva.

Nisam bash siguran da li cu ovu maketu ikada nositi na neko takmichenje jer what-if kategorija nema bash mnogo poshtovalaca i poklonika (barem kod nas ne), ovo je neshto shto mi je palo na pamet da uradim u "naletu kreativnog ludila", tako da je jedino sigurno da imati jedno posebno mesto u vitrini :) .... a bice josh ovakvih "naleta inspiracije"... verovatno u neko dogledno vreme ;) Ali, videcu josh, mozda je donesem na zimu da dopuni izlozbeni deo ;)

Hvala josh jednom na komentarima i primedbama ;)

Suhoj