RS Models 1/72 Dornier Do-17K WIP

Previous topic - Next topic

Warhawk

Da, da, na to sam i ja mislio. Nisam znao  da treba skroz oko gondole, videćemo to nekako da ošmirglamo...
Hvala na savetu  ;D
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

ubermagog

#16
Ima sve što treba u Ciglić/Savić knjizi "Do 17 Yugoslav Story".

Warhawk

#17
Imam par pitanja u vezi tih fotki:

- kakvi su to trouglići izmedju klapni kapotaža (druga slika)
- ima li neko fotke naoružanja korišćenog na Do-17, pre svega kako je to bilo montirano?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

ubermagog

#18
Za 'trougliće' ja ne znam tačno šta su, ali pretpostavljam da su deo mehanizma tj. onog 'unutrašenjeg' prstena klapni koji se otvaraju kad i ove spolja i popunjavaju prostor između njih... kako je to obično na svim ovakvim sistemima... sve u svemu popravljaju aerodinamiku :)


anki

Slika prednjeg mitraljeza u kokpitu je Ok za nase ali mesto ovog lednjeg nije. Ovaj E ima otvoren zadnji deo dok su nasi imali drugaciji potpuno zatvoreni poklopac i mitraljez kroz njega. Ima u Ciglicevoj knjizi na str 40 dobra slika one 3363 u Grckoj kad proveravaju nesto oko repa ali je lepo uhvacen veci deo aviona od pozadi. Subo ako mozes skeniraj detalj mitraljeza sa ove fotke pa okaci.

voja

Разлика је и у митраљезу. Наши су имали Darne. У 1/72 ради их Аеroclub, у металу.



.

Warhawk

Zar nisu imali FN 7.9mm nazad, a napred ovako nešto (takav sam dobio za napred)?


'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

ubermagog

#22
Warhawka više zanima kako je naoružanje montirano i kakva je tu konstrukcija, slao mi je on PM pre par dana :)
Kratku otvorenu kupolu smo takođe imali, pa sam slike okačio kao univerzalnu referencu. Kako sam već pominjao, druge verzija Do-17K se mogu dobiti bez problema kombinacijom ove RS makete i Airfixovog E/F!

Vojo, naoružanje je bilo Browning FN 7.9


voja


Warhawk

#24
Pozdrav i srećna nova 2011 svima!

Rešen je problem sa preklopom

Prvo sam zalepio traku od plastike (koja je sa zadnje strane stanjena pod uglom, da bi bila malo odvojena od krila), dodate su trakice od Tamiya trake za maskiranje sa strane (zbog preklopa), i sve izgitovano...


Motori obojeni u gunmetal, pa istrljani grafitnom olovkom HB - ispada fin prigušen sjaj...


Hvala Bogu pa se predavanja završiše, počeh da ludim i da vidjam svašta po marginama skripte...  ::)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

ubermagog

fino, fino,... :)

grafit je fantastičan materijal za meketarenje, ko se oproba sa njim i dopadne mu se - preporučujem da nabavi i ostale 'gradacije' tj. B i H pa još malo eksperimentiše!

Warhawk

#26
E pa, konačno su uradjene sve pripremne radnje za farbanje. Najveći deo posla otišao je na popravku panela (ne samo pregitovanih, već i većine postojećih...)  :P

Sve u svemu, dole su dodati poklopci od lima, a nosači elerona su ošmirglani i napravljeni tanji.
Flapsovi su zagitovani i prošireni prema planovima i nekim fotkama nemačkih Do-17 i Do-215 koje sam našao. Postojeća konfiguracija mi je inače čudno delovala, jer je površina oko 50% manja od verzije sa kratkom gondolom...


Napravio sam i zadnje delove instrumenata od razvučene plastike i ubacio sve unutra


Staklarija je maskirana, idemo na farbanje (konačno)...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Warhawk

Obe makete prajmirane i uradjen pre-shading.



Sutra ćemo videti šta dalje...

Gledajući fabričku šemu bojenja i ilustracije iz knjige "Do-17 - the Yugoslav story", izgleda mi kao da je od kamuflažnih boja gore prvo korišćena zelena, na koju su dodavane oker i braon...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

anki

Pisem ti u ovom postu da se ne ponavljam kod IK-3. Vodi racuna da boje na Do i IK nisu iste. Naime prema muzejskom IK-3 i podacima iz Cigliceve knjige za Do sema koja je na IK-3 je svetlija. Ovo pre svega vazi za oker i zelenu dok su tamno braon priblizno jednake. Razlog za to je razlicito poreklo boja, pa iako je to propisana trobojna sema boje su razlicite.

Warhawk

Naravno, spremio sam dva seta boja - one za IK-3 (pogotovo zelena) su malo svetlije i življe
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'