MiG-21UM 1/72 (MHobby)

Previous topic - Next topic

sale86

Ovo mi je druga maketa koju radim (prva u 1/72), i ima dosta gresaka koje sam i ja zapazio, ali jbg, sleedeca ce biti verovatno bolja. Canopy me je izludeo, jer je naprslo stakalce i plus se isprljalo (ali ne zelim sada da razmisljam o tim mometima kada sam toliko bio nervozan da je malo falilo da zavrljacim celu maketu u djubre  :headbang ). I jos jedna stvar, procitao sam u nekom postu na forumu, da je neki clan koristio helios gloss lak umesto pronta i da se pokazao odlicnim za dekale, pa reko ajde i ja da pokusam. I stvarno je super. Ali zato sada ni tri sloja mat laka (humbrol matt cote) ne mogu da matiraju maketu  :headbang
Plus mi je macka polomila pito cev, pa je i ona nakrivljena... Ma 1000 stvari je islo lose sa ovom maketom......
No nema veze, na prvim maketama se i uci, tako da ce mi to biti nauk za sledeci projekat  :)













dragan_mig31

kao za druga maketa ovo je bolje neg oodlicno.samo napred kolega i reci nam sta je sledece.

p.s. uvek je lepo videti JRV I PVO mig :)

sale86

Hvala :)
Sledeci je Mi-28n koga sam lagano krenuo da radim, kokpit je u izradi, ali cu njega postaviti u Projekte u radu, da bih dobijao konstantne kritike od vas, nebi li maketa ispala sto bolja i lepsa :D

dusko

Kolega da te ohrabrim na samom pocetku maketa je super znajucu i sam kakvo je smece Condor ,sto se tice staklica i meni je naprso jer toliko krt i los da sam se razocarao ali sam sve resio tako sto sam postavio ceradu u svakom slucaju jako lep rad i sledeci ce sigurno biti jos bolji.

sezan

Lep Migic!Samo napred!Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

modellius

Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/