1:72 Condor MiG-21 SMT

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

UrbanKnight ovo je na isto nivo kao mastercraft.sve su ovo skart makete.kod mastercrafta problem je u tome sto usisnik i konusi nisu bas naj naj,kocnica je totalni SF a ostalo nije tako lose.ovde je najveci problem spoj grbe sa vertikalac ssa leve strane.tu se dobija rupetina od oko 3mm pa to se mora popuniti.ja sam na ovu maketu popunio sa mr surfacer 500 i to u nekoliko navrata.3-4 puta sam popunjavao rupetinu.jedan od vecih problema je to sto ove condorove makete imaju jako lose providne delove i ovo mi je vec drugi put kako mi se prednje staklo raspada na ove makete.nakon toga prepolovio se i poklopac tako da morao sam da uradim nove.spoj prednjeg stakla i trup mi je jedan od najbitnih delova izrade jer 99% od maketara to zaboravlja i tako maketa dobija panelne linije koje ustvari na pravi avion ne postoje.to je jako bitno za sam realizam.na kraju hvala ti za pohvale a sledece vec radim a to je 1:72 aeropoxy j-22 orao u boje RV republike srpske i jedan aeroteam l-39za albatros u boje RV Tajlanda.

gmiserbia

Dragane,

koje boje si koristio?

dragan_mig31

mesao sam boje.svaka je mesana odokativno uz pomoco uljanje boje revell MM i tamiya.