OHMS McMinville, Oregon 2010

Previous topic - Next topic

djnik

Ovogodisnje takmicenje u McMinville-u je kao i svake godine bilo fansticno a  domacini iz Oregona su nas odrali kao i uvek :) Berza nije bila dobra kao prosle godine ali sam uspeo da nadjem tri solidne makete. Primetio sam da je jedan maketar doneo tri makete u 1/72 sa oznakama VVKJ kao i jednog partizanskog Harikena. Nisam uspeo da stupim u kontakt sa njim ali sam po imenu video da nije bio nas. Bas me je zanimalo iz kog razloga je odlucio da pravi makete nasih aviona, ali u svakom slucaju mi je bilo veoma drago.

Na takmicenju je bilo prijavljeno oko 500 maketa, ja sam slikao samo one meni najzanimjivije. Uzivajte u slikama!






ubermagog

meni je super onaj He-111 testbed za Jumo motore, šašava stvar!

PS.
što se tiče tog maketara što je doneo nekoliko naših kraljevaca, nemam pojma ko je radio, ali pre dosta godina kad smo počeli sa dekalima kontaktirala nas je oduševljeno jedna mala grupa maketara iz amerike koji su bilo apsolutni fanovi našeg VVKJ - starija maketarska garda koliko se sećam, ali potpuno navučeni na naše kamuflažne šeme, oznake, kombinaciju tipova kraljevskih aviona u upotrebi, kao naravno i sa istorijatom do 1941 :)
posle smo vremenom izgubili kontakt, ali možda je ovaj baš neko iz te ekipe...

djnik

Nemacki F-104 u 1/72 je odneo prvo mesto  u toj kategoriji, best aircraft kao i best nato subject. Napravio ga je Kanadjanin Warwick. Idemo kod njih na takmicenje u Vankuver u Oktobru.

Sto se tice VVKJ maketa, koristili su Lift Here dekale a Ik-3 je bio Azurov. Bas mi je zao sto nisam popricao sa covekom koji ih je napravio ali je otisao pre nego sto sam imao priliku da se upoznamo. Da li znas iz kog dela SAD je bila ta grupa?

djnik

E da, zaboravih da kazem da je Fine Scale Modeler casopis slikao mog Volkjagera i da ce nadam se izaci u godisnjaku "Great Scale Modeling".

ugovorac

Lepe makete Djole.Sto ne javi ranije pa da dodjemo tamo i mi odavde.

djnik

Pa eto sad znas za sledecu godinu :) Pozvani ste uvek!