MIG-19s Plastyk 1/72

Previous topic - Next topic

Dada

Veoma lepo koleza... Od panjcuge si napravio maketu, koja sasvim lepo izgleda...
Sta je sledece od rariteta?

Jan66

Opći dojam jako dobar!!
Smeta mi malo što se nisi potrudio oko detalja recimo na stajnom trapu i slično...
No kao što sam već rekao, izgleda, u stvari, jako dobro.

wulf

Ja ne vidim ovde nista toliko lose , maketa je sasvim dobro odradjena a i shema bojenja joj je dobro legla ( bolje nego klasicna aluminijum boja )!
Nemoj tako brzo da gubis strpljenje, polako i rezultati ce biti jos bolji !!! :super

UrbanKnight

#18
Trebalo je to malo bolje.  D:)

Ipak je to 19-tica!!! Koja inace, pocinje da bude moj omiljeni avion.

Znam da je maketa teska za rad. Uklapanje kabinskog stakla, horizontalci... Podsetih se svojih muka  :P
Treba takodje osmirglati onu plastiku ispred kabinskog stakla, sto vec sigurno znas, i deo kod mlaznica. Kako nema rupa na ovim malim usisnicima za vazduh, ne bi bilo lose da se ofarba malo u crno. Pomocna pitocev ( valjda je to) je mnogo velika, pa treba staviti nesto manje.

Jesi li stavio teg u nos aviona i koliko?

Kod ove makete ne teba raditi restauraciju jer je plastika veoma losa i osteti se.


sezan

#19
Hvala svima!Maketa je stvarno krs i nije da nisam imao zivaca vec sam odlucio da ne trosim energiju preveliku na ovaj  "kvalitet" ,vec da istu iskoristim za makete sa boljim "pocetnim pozicijama!Stvarno nema svrhe npr. ozicavati stajne trapove i slicne stvari kad joj mnogo jednostavniji detalji fale i nikad nece da bude neki visoki nivo !Nema potencijala jednostavno!I onda je uradim za oko lepu i dovoljno dopadljivu za policu!Kad mi dopadne saka neka iole bolje ,bice to druga prica!
Od rariteta ...hmm zavrsavam mig-29Smt Inije neki raritet al dobro) Condor copletno preurezan i Mi-24 Italeri (videcu jos koje oznake) a u planu je Libanac (najverovatnije) H.Hunter -Revell 1/72

@Urban slazem se da sam trebao da presmirglam taj deo ali kasno sam to uocio (ne znam ni sam koko dopustih taj propust sebi)  a pito cev nije prevelike(provrti fotografije malo) ..tegove sam stavi itekako ali ne znam tezinu(poprilicno) a sto se tice restauracije ja NE a ti samo izvoli...uradi je "malo bolje"..zelim ti srecu u radu!Maketari kad otvore ovu plastikovu kutiju i vide sta je u njoj bace je u kantu ili poklone sestricu(npr.)..sta god...!

Evo ti slike!I sto se tice pito cevi i "grbe" na nosu..neki su je ocigledno imali!Ni tu nisi u pravu!Cudi me posto kazes da ti je omiljeni avion!Pozz!

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

UrbanKnight

#20
Mislio sam na pomocnu pitocev, posto sam tako i napisao.

A grbaa, ja je do sada nisam primetio. Postoji nesto malo, sad vidim.

Zasto omiljen. Pa filozofija po kojoj je napravljen, koja je i inace uslovila i specificnu siluetu.


Reaper

Sluzbeno si "kriv", uhvatila me je (opet) manija za ovom maketom.....prekopao sam sto imam od knjiga i dokumentacije....... i dobio neodoljivu zelju da maknem sve sa stola i pocmem raditi mig-19....  :naughty

Btw, dali bi ovo mogla biti ta shema? U popratnom tekstu pise MIG-19S, nisam siguran dali je ili nije....  :think Prije ce biti da nije, da je i ovo f6? Ili? Tekst je na ruskom (madjarskom, poljskom, kojem vec, pa bas nista ne kuzim, osim MIG-19S).....


sezan

#22
Nije ta ,mislim i da to je F-6



Prvo sam ovog hteo al me mrzelo (iskreno) da prepravljam koren vertikalca!Tesko se nalaze dobre fotke iz tog vremena,generalno!



"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dragan_mig31

Quote from: Reaper on 03-10-2010, 12:38:56
Sluzbeno si "kriv", uhvatila me je (opet) manija za ovom maketom.....prekopao sam sto imam od knjiga i dokumentacije....... i dobio neodoljivu zelju da maknem sve sa stola i pocmem raditi mig-19....  :naughty

Btw, dali bi ovo mogla biti ta shema? U popratnom tekstu pise MIG-19S, nisam siguran dali je ili nije....  :think Prije ce biti da nije, da je i ovo f6? Ili? Tekst je na ruskom (madjarskom, poljskom, kojem vec, pa bas nista ne kuzim, osim MIG-19S).....



ovo je definitingo f6 tu nema sumnje.Vidi mu kuciste za padobran.

Reaper

To ti je.... toliko o "strucnoj literaturi".... prekopao sam 5-6 knjiga, hrpu slika i svega, ali, sto ti kazes - tesko je tu biti pametan, slika nema, profili su svakakvi, a informacije u knjigama najcesce kontradiktorne.....

Ah, kvragu, drzat cu se (rekao bih) sivo-sive sheme.....  :think

sezan

#25
Ima bolje cek cas da nadjem sliku!




Ustvari i ne toliko bolje!Ove plavkasto sive seme!Imas ih na onom sajtu sa profilima!Pozdrav!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Reaper

Dosta dobro su pokriveni (ti plavo sivi) u knjigi "arab mig-19 i mig-21 units in combat"......

Ali...i to je F-6, zar ne? Sreca da trumpeter u kutiji daje i djelove za S i F6...... :naughty

sezan

#27
Evo sad sam je gledao  i pise brate mili ,pored svakog...i tacno razlike se vide ,a taj dispanzer najuocljivija!Vidis ima te plavkaste seme i kod Mig-19s (ruskog)..a dole nize u knjizi imas i sirijskog sa pesak zeleno-braon kamuflazom...pa biraj!Verujem poprilicno ovim profilima !Pozz!




"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA