МиГ-25ПД

Previous topic - Next topic

Patriota

Auu, sunce ti žarko, pa ovo kao da je Varšavski Pakt opet oživeo !  :bravo :bravo :bravo

Šta ono reče, to je bila vežba pre izrade MiG-31 ? Meni ovo više liči na ozbiljan manevar. Nemam ni jednu zamerku, a i što bi ? Od mene, čista 10 !

Goran A.

#16
@ Suhoj
Polozaj rude izgleda kao da je naslonjena na prednju nogu, sto je u redu ako mu je to bio cilj. Ako ju je zalepio onda je suvise nisko, plus prednji tockovi ne prate rudu a morali bi. Da bi ruda stajala na svom mestu morao bi da spusti tockove. Na pravoj postoji hidraulika koja to radi jer je suvise teska. Nase dvadesetdevetke imaju slican sistem.

Patriota

Pele, hajde molim te objasni mi kako ređaš one slike u obliku tablice. Ja sam dibidus glup za to, sve sam probao ali na kraju ništa.

bungynik

Quote from: Patriota on 02-10-2010, 10:16:25
Pele, hajde molim te objasni mi kako ređaš one slike u obliku tablice. Ja sam dibidus glup za to, sve sam probao ali na kraju ništa.

Kada postavis linkove za slike, samo ih redjaj jedan za drugim bez ramaka, tj. koliko thumbnail-a zelis u jednom redu, a onda pritisnes enter pa drugi red. A ako zelis da browser sam to radi, onda ih samo redjaj, bez da pritiskas enter.

Reaper

Neznam tocno oko cega nisi zadovoljan...... maketa je ispala odlicno, a posebice ovi dodatci u samogradnji. Razmisli pa ako skupis volje i vremena da napises neki "kako to napraviti" za nas koji bas i neznamo ovako vjerno sklepati kakve ljestve ili slicno.....  :naughty

Traziti neke greske je besmisleno, s obzirom sto se dobije u kutiji, napravio si odlican posao, nema se sta reci - to je 25-ica - prljava, ruzna i zla.... :super

Jedan mali trik kojeg sam naucio usput... ne kazem da to konkretno ovoj maketi treba, ili da je ovo u smislu kritike, vec cisto da ostane pisani trag, mozda ti jednom bude od koristi, ili nekom drugom.... kod ovako jednobojnih maketa, svjetlih boja i slicno, bolji efekat postizes ako prvo odradis kompletan weathering, wash, prljanje, fejdanje, a tek onda ljepis decale. Iako je ustaljen postupak da se sve to radi nakon decaliranja, ovakav pristup ima svojih prednosti..... Ako je decal pun (zvijezda, rondela, bilo sto), onda ti je svejedno, medjutim ako imas puno decala s "podlogom", poput natpisa, stencila i slicnoga, onda je bolje odraditi prljanje, zaljepiti decale, pa opet samo preko njih ponoviti prljanje. Jer, ovako, uvijek ispod tog "filma" koji drzi decal (stencil, natpis, mali ili veliki svejedno je) ostane neuprljani dio, odnosno vidi se razlika u boji, to je kod svijetlih/jednoboojnih shema tesko adekvatno uprljati preko decala, da se ne vidi taj efekat...... ovako, dobijes tocno onako kako treba biti, sve prljavo, a natpis se jasno vidi, neovisno o tome dali njega jos "prljas" ili ne.....

wulf

Pele vezba ti je uspela u potpunosti :bravo
O kakvom proizvodjacu je rec dobor si odradio posao!!!
Nadam se da ce  MIG - 31 biti jos bolji i detaljniji !! :super

dusko

Pele ,ovom maketom si nadmasio sebe ima per sitnica koje su kolege navele ali zaista maketa je onako u celini za cistu desetku bravo i da MIG31 bude jos bolji.

flanker

Odlično, šteta što sijalice daju žućkastu nijansu na fotkama.
Takođe, moje mišljenje, šteta je što nema iračke oznake jer je jedan ovakav sručio F-18c za vreme Pustinjske oluje.
Ne znam da li su 25ice imale još koje obaranje koje je i potvrđeno.
Pitanje: što urezivanje, zar nije već u kontradetalju?!
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

sezan

Jeste u "negativu" ali kao da nije ,jako plitko ,isprekidano i ukratko nikakvo...samo su ti vodilja za urezivanje!Neupotrebljivi jednom recju...sami po sebi!Zato je potrebno kompletno preurezivanje i Pele je to odlicno uradio!Bravo Pele!  :bravo
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

UrbanKnight

Mogao bi da nam kazes cime to konkretno nisi zadovoljan, cisto da nam skrenes paznju. Na slikama ne vidim nijednu brljotinu.
Inace mislim da je maketa jako dobro uradjena. Pedantno, vidi se da je ulozeno puno truda.  :)

Boki

Slažem se prethodnim postom. Ni ja ne vidim nikakve brljotine.  :think
Pele, druže, meni ovo odlično izgleda. Samo tako nastavi :cheers

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

PELE

Hvala ljudi!

Zasto nisam zadovoljan... kao sto i sami znate, vecina stvari ne ispadne onako kako ste zamislili, pa tako i ovaj MiG-25. Konkretno nisam zadovoljan nekim sitnicama, npr. negde wash nije hteo da se skine dobro, nisam zalepio stencile na velikim R-40R raketama, na nekim delovima se riveti ne vide i tako neke "gluposti"...  :P

Inace ova maketa je bila jedan eksperiment, isprobao sam neke tehnike, samogradnju merdevina, rude, pravljenje krpa... nadam se da ce MiG-31 biti bolji od 25ice!

@Reaper : Nema tu neke posebne mudrosti, razvlacio sam ramove na razlicite debljine, isprobavao, lepio, krpio... ove merdevine nisu bas bile lake za izradu u 1/72, ali je na kraju ipak vredelo! Ruda je bila malo laksa jer nema toliko pipavih delova koji se mogu svaki cas odlepiti ili polomiti.

Hvala svima jos jednom!


Pozz


airbamby

Pele, gledajuci po fotografijama rekao bih da je fino ispala maketa,ALI obzirom da sam je i uzivo video moram reci da je fantasticno ispala pogotovu imajuci u vidu sta je osnova.
Odlicno uradjeno, paneli odlicni zakivci jako dobri, krpe su jedino za nijansu losije ali se i to da srediti.
Nemas razloga da budes nezadovoljan, ovo je jako dobro uradjena maketa.
Bravo :pilot
P.S. samo malo poradi na fotografisanju
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

oddball

Pele, da ti ja kazem nesto po narodski: Ne lupetaj! :) ovaj je daleko od "nezadovoljan rezultatom". bas sam sa Daliborom pricao kako si se sa ovom maketom "izbezobrazio" (u pozitivnom smislu, naravno). ako ti je ovo vezba za 31-a onda jedva cekam da ga vidim. maketarske tehnike su ti sve bolje vremenom, svaka cast. stoji pozitivna kritika na racun vucne grede, ako je nisi zalepio podigni je i bice perfektno. jos jednom, BRAVO PELE!!!  :super
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

PELE

Hvala Pedja!

Evo malo kvalitetnijih slika koje je Milan napravio na takmicenju:






Pozz