F4U corsair, tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

Neca i Misko

Za sada sam uradio samo kokpit, ali sam prezadovoljan, maketa je super za rad... evo slika  :)
http://img85.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=picture216m.jpg
pa da cujem sta vi mislite  :)  :pilot

Kerber

Ako vec tako pitas, da ti kazem sta mislim... ;)
Odlican kokpit, lepo pedantno. Jedino sto kvari utisak su decal-pojasevi.
Da se bolje razumemo - Nije to lose, ali, ako si vec ovako pedantno odradio "pilotsku kancelariju", ovo belo crtanje odskace i samo privlaci pogled, pa malo kvari opsti utisak. Deluje nestvarno i nekako decije...nije tvoja greska, tako su ih u fabrici nacrtali, ali mi i onako doradimo malo makete, pa zasto ne bi i decale?
Dodaj mu mao zuckastu ili sivkasto-zuckastu nijansu tankom cetkicom, da bude prirodnije, silver hemijskom mu malo daj po kopcama i bice mnogo bolje.
Sad, neki bolji maketari (od mene sigurno), ovakve decale -pojaseve zalepe na papir ili tanki lim, pa imaju i trecu dimenziju, pa kad ih jos doteraju bojom - milina ! K'o pravi !
Inace - to je odlicna maketa, sklapa se skoro sama od sebe i ne ocekujem da ces imati probleme sa tim.
Ako si ovako odradio farbanje kokpita, gde je sitno i pipavo, za ostalo neces imati nikakve teskoce.
Samo polako i strpljivo!
pozz !

gasha

Da  neponavljam za pojaseve Kerber ti je sve u detalje rekao. Na ovakav rad cucnuli bi edvardovi pojasevi extra a ako ih nemas Kerberov savet sa limom moze vrlo lepo da ispadne u toj razmeri. Ostalo vrlo lepo, sitni detalji se lepo vide nema brljotina. Instrument tabla je predpostavljam glatka, opcija samo dekal?

Neca i Misko

Hvala vam mnogo za savete, to cu uraditi.  :)
Jedino me nervira sto nemam puno slobodnog vremena, pa ne mogu da ga radim k'o covek, tako da sporo napredujem  :-\
Ali cu se truditi da ga ljudski odradim  :)
Ovo kako mi je krenulo, izgleda da ce biti prva maketa koja je sasvim normalna, ali da ne baksuziram, samo se nadam da ce dobro ispasti  :D
Jeste, glatka je.
Hvala, pozz  :caooo

gasha

Svaki dan cacni po malo, ja tako radim, 15-20 min i za mesec dana eto ti gotove makete. Ne sekirajj se, ne treba preterivati, ovako si stalno zeljan ;D

Bojan Ue

Pozdrav i sve pohvale za dosadasnji rad. Precizno si odradio svaki detalj! Ovaj link ce ti mnogo pomoci da za kratko vreme u samogradnji napravis pojaseve za kokpit ako nemas eceraj!
http://www.promodeller.com/how-to-scratch-build-seat-belt/

Neca i Misko

auuuuuuuuuu odlicno, hvala, bas sam mislio da napravim te pojaseve  :)

Neca i Misko

@gasha
da, svaki dan po malo, ja bih radio vise, al' mora se uciti  :)

Boki

Svaka čast, Neco. Ovo lepo napreduje :super , a pojaseve nije teško srediti ;) .

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Neca i Misko