Panther A 1/35 Dragon

Previous topic - Next topic

Ćomi

Posle dve godine apstinencije usled silnih i zivotno vaznih odluka-seljenje 2 puta,stupanje u bracne vode itd,konacno se vracam maketarenju...
Prvi projekat je evo na stolu vec par dana pa,moram da priupitam iskusnije kolege.

Naime,prvi put sam radio cimerit-git,prirucni i kupovni alati,dosta muke i evo rezultata...

Vredi li da se nastavlja dalje ili da gulim pa Jovo nanovo....



Naravno,tek ima da se na ovome radi,boje nisu konacne...
No signature.

Momcha

Zimmereit je ispao ok.Mozes malo da ismirglas ove delove koji bas strce kod istog.
Na starim fotkama Pantera se ne vide "ispupceni" delovi "brzadi: zimmerita.U koju semu ces da ga farbas?

Ćomi

Dobro je da je kritika pozitivna :)
Pa,prvo sam mislio da radim trobojnu semu ali nekako sam odlucio da radim ovu
No signature.

modellius

kako rece momcha, malo osmirglaj i bice super
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Profa

Nešto se ne raz'mem u oklopne mačke, ali ovo lepo izgleda...
Jedino što bih dodao: bolje je ovako, nego da si se u dve godine jednom selio a 2put ženio ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

nesha

Bice lepa cica-maca. sta si koristio kao alatku za cimerit? Da ne citiram  deo  o vec pomenutoj smirgli, nego da se zadrzim na semi bojenja, ako ces da radis jednobojnu, pazljivo u finisu, ja sam par puta morao da se zezam po sistemu jovo-nanovo da bi bio zadovoljan :( 
Pratim pazljivo nastavak radova  :)

@profo; nije ni to lose, veruj mi na rec...selidba je jako komplikovana ;)

Profa

Da ne idemo OT, Nesho, ali samo 2002-2005 sam se selio 6 puta... Znam, znam šta je selidba... :cry
A brak - jedan više nego dovoljan za ceo život ;)

Da se vratimo na temu, panzergelb ume da bude vrlo lepa, samo udri!
Bogu fala što sam Lala! :)

Ćomi

Za cimerit sam koristio tamiya alatke,uzeo sam set za 35 cu,a onda skalpelom,cackalicom vukao paralele...
Slazem se da je jednobojna gelb zahtevnija,na njoj se sve izrazenije vidi ali...
Nesto sam zapeo na tu stranu pa..Ustvari,bela sema mi se najvise svidja ali za nju stvarno nisam imao hrabrosti,cini se da je ona jos zahtevnija... :)
U svakom slucaju,vracam se sa puta u sredu pa postujem napredak...
I malo OT- nije jednostavno ni seliti se ni ono drugo ;)
Tek-kada se covek ozeni i u novom domu u koji se preseli dobije svoj radni deo,i evo pocne da radi ono sta voli- onda i nije tako lose :)
No signature.

Ćomi

Evo malo napretka... Uzeo sam novi brush pa sam ga isprobavao pre nego panther dobije finalni izgled ;)

Elem,90 % delova je polepljeno,ostaju etch mrezice,kvacice poneka antena i sl.

Dosta muke sam imao,obzirom na neiskustvo,da se snadjem u Dragonovoj 3d sastavnici ali eto,nekako se blizim kraju.Takodje zbrku prave i gomile delova koje su namenjene nekim drugim verzijama,visku ramova sa delovima...

Takodje mi je malo zao sto sam koriscenje etch detalja koje sam dobio sveo na minimum ali-nemam alat sa savijanje i stvarno se nisam snasao sa cackalicama i slicnim prirucnim alatima...

Ali evo slika pa,ako mislite da jos uvek mogu necime da popravim utisak pre finalnog farbanja-pisite...






idemo dalje...
Pozdrav
No signature.

Sijamski_Mrmot

Pratio sam od pocetka rad i posto nikad ne postujem ako nemam nesto pametno da napisem, a pohvale kacim tek na gotove radove....

Odlican rad, ne bih ja tu nista menjao. Meni se jedino (a mozda je do fotografija) čini da si prednji levi "branik" iscepao i pokrivio previse na unutra pa neces moci normalno da stavis gusenice  ;D ;D ;D da ne shvatis pogresno, izgleda odlicno i realisticno samo testiraj pre nego sto krenes sa gusenicama :)

hajde, dovrsavaj ovo pa pravac prvo takmicenje!

MrM mRm
Mirko

Sandman

pa bogme odlichno si se snashao sa novim brashem ;)

Svidja mi se efekat preshadinga (prajmera?) oko poklopaca i panela, kad padne prljanje bice kao pravi ;)

Cimerit je takodje ispao skroz OK, kao i guljenje farbe preko...

Plavac

Svaka cast,samo tako nastavi  ;)

Boki

Baš si se nameračio da ga uradiš "svecki" :) .
Jako lepo napreduje.  :cheers

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Ćomi

mali update...glos izlakiran,sad ce wash + dekali,pa sve redom.

Cisto da pokazem da se sporo ali radi




No signature.

Sijamski_Mrmot

Odlicno napreduje Comi, vidim da je gusenica ipak pasovala :)

Nego, znam da ispadam dezurno zakeralo ali, nisi li cev topa okrenuo pod pogresnim uglom? gledam vrh i ne stoji dobro? Osim ako nije jos zalepljena pa si turio onako za slikanje :D