Panther A 1/35 Dragon

Previous topic - Next topic

Sijamski_Mrmot

Comi, prvi obris diorame izgleda solidno.

ajd ja cu po starom kao i do sada:

1. Cev tenka ti "viri" preko ivice diorame, to ne valja, povuci tenkic jos malo unazad.
2. Pad nivoa ti je super, ne bih ja tu mnogo menjao
3. Desna strana ce ti ispasti malo prazna, tu nesto mora da metnes :) recimo par figura, motocikl neki, neki krsh i lom, bilo sta, moze i neki nizak zbun ali nikako previsok jer je u potanju "prednja strana" diorame.

Cekam dalji progress :)
Mirko

iniko

samo da kažem da mi se sve svidja BAŠ  :super i samo napred!!!

pozdrav svima niko

Ćomi

#32
Slazem se potpuno za tu desnu stranu...Malo sam kopao po referencama,taj tenak je bio negde na severu Italije pa sam probao da nadjem neku slicicu ali...Nista sto sam nasao mi se nije radilo.
Mada,ne predajem se tek tako,sporo ali guram  ;)

Sto se tice virenja cevke,ja nekako preferiram taj fazon kada je nesto skroz u cosku ili malko viri,to mi je nekako dinamicnije.Naravno ne planiram takmicenja jos dugo,nisam dorastao tom nivou,pa ne mora bas sve po PS-u da bude.Evo slike i neke moje prethodne diorame,tako mi se svidja pa Bog :) Doduse,ovde je kraca cevka...



I jos mi jedna stvar ne da da mrdam pantera nazad-nabavio sam neki epoxy pa planiram da pravim vodu.Ovako ce mi prednji deo gusenica biti u vodi,a ako ga mrdnem nazad,onda mi ni gusenice ne prate teren i sve redom...

Sta mislite da neki stub tu pobodem ? Taman bi imao ravnotezu sa stenom...Zbunje sam juce nesto pravio ali nesto mi ne ide...Mozda i neki polomljeni motor nije los...

Hvala na savetima svakako,bice to sve dobro na kraju.
Ili nece-jedno od ta dva :)

pozz
No signature.

Sijamski_Mrmot

Ova druga scena ti je dobra i ne "viri" previse :)

Nisam ti dao savet za "virenje" zbog takmicenja, vec je to jedna od stavki koju u svojim knjigama navodi sam Sheperd Paine a i mnogi drugi.  ;D

Ne kazem ja da ce da bude ruzno jer ti viri :) uostalom, ako ti licno tako vise volis... pa za sebe i radis :) Ja sam samo dao savet kako to rade profesionalci po svetu da se ima kao referenca za ubuduce/neke druge nove maketare... ;D

Stub mi se tu ne uklapa u scenu, sta ce stub pored vode pa jos stena sa druge strane nema kude ni zica da prodje... mozes eventualno neki roadsign, mada, podloga ti je malo prevelika za sam tenk tako da ti tu definitivno fali koja figura/motorcic/nestoslicno da bi malo popunio prazninu.

ali kao sto sam tvrdio od pocetka, ovo moze lepo da se zavrsi sigurno

Mirko

Ćomi

Evo ovako...
Da bi bolje izgledalo to sve,malko sam brdo sa desne strane stesao  ;D Sad sam dobio lepu povrsinu pa mogu svasta tu da stavim.
Mislim da ce ove dve figure,uz jos neku krhotinu taman lepo sesti u taj deo...
Jos samo da savladam farbanje u splinter camo,probao nesto malo juce ali...
evo i slika





hvala na komentarima,
pozz
No signature.

iniko

ovde imaš nešto od podataka o nemačkoj 11 panzer diviziji koja je bila početkom 1941 kod nas, u Jugoslaviji (http://en.wikipedia.org/wiki/11th_Panzer_Division_%28Germany%29) a ima dosta linkova možda tu ima nešto što može da ti posluži. mogao bi i da pogledaš Concord. #6526. The German Invasion of Yugoslavia 1941 ima ga na netu. trebalo bi da ti pomogne što se tiče oznaka, inače slike dirame su super, baš dobro izgleda.

pozdrav niko

3EMYH

Za sad mi deluje ok, uvek mozes da kupolu okrenes ka desnom cosku, tu taman imas mesta da ne 'viri'. Jedno pitanje, sta si tacno uzeo za vodu? I ako mozes da uslikas par komada kako radis sa njim.
Pozdrav

Ćomi

Prema oznakama,i mom skromnom istrazivanju,ovaj tenk je pripadao 26th Panzer Diviziji i boravio je u severnom delu Italije 1944god.Imam neke i slike samo da ih iskopam,radim na ovom projektu jos malo pa u godinama da se meri :)

Sto se vode tice,da ti ne saljem slike,komponente se nalaze u Cedevitinim flasicama :) Inace,to je dvokomponentna epoxy smola,providna dabome...U firmi su kolege nesto pravile i eto...Dobio sam pelcer za probu.
Inace,vec sam nesto malo probao,lepo se tonira akrilima,steze se za par sati,ne ostavlja puno mehurica pri mesanju i sto je bitno za nas,ne dize previse temperaturu(sto sam probao slojem oko 7-8mm).

Okacicu slike ako i kad ih nadjem,svakako hvala na linku..

pozz
No signature.

Sijamski_Mrmot

e to Comi, te dve figure ce lepo popuniti scenu.  Takodje Zemun ti je dao dobru ideju da malo zarotiras kupolu i tako smanjis prelaz cevi preko ivice a Bogami, dobijes i na dramaticnosti ako se ja pitam...

Sto se uniformi tice:
http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=155278 - kratak how to
http://www.artizandesigns.com/painting-guides.php - krupan plan raznih vrsta uniformi kao referenca

Pozdrav
Mirko

Ćomi

#39
Kupola naravno nije zalepljena pa ce je vrtim....:)

Evo ga mali update,jedna figurica je na 70 % od kraja.



Mirko,thnx na linkovima,moracu na kraju negde i tebe da potpisem na ovom radu ;)
No signature.

Sijamski_Mrmot

Hahahah, neka neka. ne mora potpisivanje. Bitno da na kraju to ispadne dobro, da se tebi dopadne i da si uzivao praveci je :)

Figurica izgleda veoma dobro, naravno pretopostavljam da poslednjih 30% obuhvata i jedan matt lak... :) Malo mi je cudna boja futrole za rezervne sarzere samo, mozda do slike ali nekako mi je presvela... :)

Samo udri dalje!
Mirko

Ćomi

#41
Radi se punim kapacitetom :)
Evo ponovo malog napretka...







Sad ide glos lak,pa wash,pa mat...Pa seno-slama,drvo panj,pa drybrush :) Pa sjajnan opet gde je blato sveze...
I onda vodica i eto :)
No signature.

Sijamski_Mrmot

Bez primedbi sam! Samo udri sad! :)


Ćomi

Otvoren novi topic u dioramama/figurama.Tamo se nastavljaju radovi  ;)
Pozz
Comi
No signature.