II kup maketara Vazduhoplovne akademije "Santos Dimon"

Previous topic - Next topic

milogor_strashni

evo mene opet ko u nebranom grozdju.. mislim, kad su mene vakog pustili (ko je video potvrdice), ne kapiram kakva je to frka bila (ja bi to sredio ochas posla - nisam za dzabah strasshni).
elem, nisam bash neki ljubitelj davanja saveta al eto, danas je vash srecan dan:
- nemam pojma o cemu pricate al znam da su takmicenja super.. kakva god da su... da vidimo gde smo, da kupujemo fore, da se upoznajemo... (nije da ste neke ribe, al ajde  :lol)... pa npr ako treba nekom dekali od dakote u 1:72 moze da dobije za dz od mene npr.. kad oce.. eto.. ocu reci, mozemo se savetujemo i pomazemo..
- i konacno.. ako je nesto zavrseno, bez obzira sta je, treba da se pamte samo dobri detalji, a iz losih da se izvuku pouke...znaci.. sledece godine nema policije, sitne nagrade su bolje nego da ih nema.. i tome slicno...

sto bi reko cane brejkers.. ako nesto iz toga ne naucimo, konji smo i gotovo :)))

eto.. bash sam pametan... btw, fala na slikama, za sve pare su

Goran A.

Bio je u Zrenjaninu. Iznervirala ga guzva kroz Bgd pa bi manje reagovao!

Goran A.

Sezanova 29-ka je bila pravo iznenadjenje za mene. Video sam je ovde na forumu ali uzivo je nesto sasvim, sasvim drugo. Totalno druga stvar! Nisam hteo da zagledam u detalje previse jer je ostavila bas dobar utisak.

nebkv

Ja sam se danas lepo proveo,prvenstveno zahvaljujuci sjajnoj ekipi,i poznatim ljudima na samom takmicenju.Doduse prvi sam put na ovom takmicenju.Pomenute incidente nisam registrovao tako da mi to nije pokvarilo utisak,mada nije mi jasno zasto nekome smetaju obelezija koja su koriscena u VS?Prijatno me je iznenadio 17104,nisam ga ocekivao ofarbanog i moram reci da mi se ova sema,tj.nijanse svidjaju mnogo vise nego na 163,104 je nekako skladniji ;)


sezan

Evo izvali me Goran! :naughty Prvo se pravio da me ne zna .ono ladno me stavio na ignore ,kao : "..a ko si ti.."  ::) ..Pa kad mu je prosla fora i ja se primio na istu,hteo da me savata sa savate ni krivog ni duznog...istraumiroo me  :o ,pa sam pobego za Zrenjanin poslom!  :super
Profo ,ne vredi obaveze stisle ,ke se vindjamo u NIS!
Nadam se da ce ove ,ipak dobronamerne kritike da dopru do usiju odgovornih i samim tim poprave situaciju ako misle na buducnost ovog hepeninga!Skola je vrhunska,ba s se dojmi(prvi put sam u njoj)..a MIGIC nas je sve ocarao ...svaki put kad ga vidi je kao prvi...ima neki smek hladnoratovski ,Rusko -rusticni NEODOLJIV!  :cheers

Fala Ago2 (uobrazicu se)

I jedna od boljih provala dana.."ko kaze da treba da se zagituje hrbat za trup..kad mozes prst da zavuces izmedju panela.." -pogledi nekoliko maketara uprtih u spoj istog..ha-ha!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

lord sir giga

Aman mislio sam na obezbedjenje, svi ostali su bili fini barem prema vidjenome.
Ja kad sam video da je na Stolu Mistel S-2, krenuo sam u sali napolje, maketa je jako lepa, za nekoga ko ceka da radi nesto u 1/72 od njih prava lepota i rana za oci, kao i Diorama sa Julijom E-381

Goran A.

Dosta je bilo! Urgiracu kod moderatora da naredi zakljucavanje! Sledeci post samo fotografije!

PELE


lord sir giga

#38
Postavio sam slike na drugoj strani, pa izvolte pogledajte.
Ne sve naravno, da bi i drugi imali mogucnosti da postave ostatak slika.
Milane samo za tebe i ostale linija koju netreba gitovati :lol

capritim

Pozdrav,

Evo malo mog vidjenja i impresija sveukupne organizacije ovog takmicenja. Krenuo bih redom po tezama :

- mesto organizacije po meni vrlo dobro, onako bas prikladno za takmicenje, sa puno vazduhoplovnog duha, ali sa druge strane mnogo napumpano, zvanicno, sa nekim gorilama na ulazu koji glume strogocu, tipa proveravanja i opomeni oko pusenja, te nemoj da nosis kacket te nemoj da pusis ispred zgrade, i slicno. Naravno nisam ni pomislio o pusenju unutra, ali ispred zgrade, mislim, cista glupost, a onaj se primio kao da cuva Miramar bazu Top Gana, a ne neku tehnicku skolu Petar Drapsin alijas Vaazduhoplovna akademija. A u zgradi koliko me je radovalo sto sam video neke drugove koje nisam odavno sreo, toliko sam se razocarao postavkom slika. Pazi ovo, kao da sam otiso u Ameriku, sve slike nekih F-18, Steltova, belosvetskih aviona i avijaticara, a nigde slike naseg vazduhoplovstva, doticni kao da ih se stide. Kao zvanicna institucija tradicije Srpskog vazduhoplovstva, ogroman kiks. A imali su sijaset nasih aviona i vazduhoplovaca i stvarno sramota da udarne slike nisu iz nase istorije. Pitam se da li znaju da je proslo oko 750 tipova vazduhoplova, oko 9000 aviona, a od toga 265 aviona domace konstrukcije, a da ne pricam o pionirima, konstruktorima i pilotima. Mi jesmo mala zemlja, ali sa izuzetnom vazduhoplovnom tradicijom. Nismo dali pecat svetskoj avijaciji sa asovima, ali zato jesmo u tehnickom smislu.

- Organizacija samog takmicenja je ok i svaka cast za nase maketare koji su povukli najveci deo tereta. U sudjenje ne ulazim niti znam ko je sudio, a uostalom me i ne interesuje, jer sam se prijavio i otiso da obavim neke poslove i dosao pred proglasenje da se ispricam sa drugarima i da malo uzivam u postavci, jer ispostavilo se iz price da za vreme sudjenja niko i nije mogao da gleda makete.

- E sad najveci kiks po meni je bio taj sto organizator po zavrsetku sudjenja i po obradi podataka nije na oglasnoj tabli objavio rezultate, to je cisto nepostovanje takmicara, jer je po meni bitno da vidim pobednicke makete, ko je drugi, ko je treci. Lepo je to videti, sa strane nekog ko je tu kao posmatrac, a mi znamo ko je sta uradio, ali nije ni malo ozbiljno.

- Nagrade. Potpuno se slazem sa Sezanom u vezi medalja. Znaci onakva institucija, sa onakvim dril drzanjem, nije se udostojila da obezbedi po kategorijama po tri medalje, sramota. A uredno su uzeli po 400 dinara kotizacije. Meni nije zao, jer sam licno ucestvovao manje vise na svim takmicenjima od prvog Dulta i Barona 1995, sto kao takmicar, sudija ili cist ljubitelj posmatrac, ali mi zao one dece koja izlaze i primaju diplomu, bez ikakve radosti u ocima, a mnogo znaci da medalja zasija na grudima. To je veliki podstrek i moralna satisfakcija, a naravno i po maketa u juniorima i kadetima. Koliko je bio dobar potez sa peharima, toliko su usrali sa medaljama.

Sve u svemu, nemojte ovo shvatiti kao neko nadrkavanje, vec kao dobronamernu kritiku za organizatore, da bi takmicenje moglo biti kvalitetnije i da bi se rado iscekivalo svake godine.
Mora se voditi racuna o podmlatku pionirima i kadetima, jer oni su ti koji udisu zivot i daju elana takmicenjima. Oni se moraju ispostovati. A za nas maketarske metuzaleme cemo lako.

Budite mi zivi i zdravi !

vaduhoplovac

khm...

Prvo, ne pise Mladen, Nikola je. I da vas obavestim da su 'usijane glave' procitale komentare...
Ovakvo ruzne komentare nije niko od nas ocekivao, a ni zasluzio...
Radnik iz obezbedjenja nije buzdovan, vec radi svoj posao kako mu pravilnik nalaze, treba da vas bude sramota da ga vredjate.
Zabranu pusenja u skolskim prostorijama i dvorirstu je donela drzava, a ne skola.
Postoji pravilnik o oblacenju i ponasanju koji stoji na ulazu u skolsku zgradu.
KACKETI I KAPE se ne nose u skoli, jer to nije po bontonu. Sto se tiche jakne, mozda je radnik obezbedjenja pomislio da je navijachko obelezje, ne verujem da bi u suprotnom bio problem sa grbom galeba.
Shvatite da Aleksandar nije organizovao ovo takmicenje, vec je pomogao. Ucenici vazduhoplovne akademije su, uz podrsku i pomoc uprave, organizovali i ostvarili ovo takmicenje. Ulozili su mnogo truda, kao i uprava, i mi ostali, i ne vidim kako vam nije glupo da pricate ovakve stvari.
Kantina je bila otvorena skroz na kraju hodnika, da ne bi moralo da se silazi u donju zgradu. Tamo je bilo dosta ljudi, ne vidim problem sa sedenjem?
Covek koji je sedeo i jeo u hodniku neka kuca /kill, stvarno, SRAMOTA!
Vazduhoplovna akademija skoluje vazduhoplovne kadrove. U vazduhoplovstvu, kao sto vecina vas zna, nema vrdanja, sve je propisano pravilima i standardima. Nasa skola ima uveden ISO9001 standard. (dzaba pricam kad vecina vas ne zna sta je to)

Tekst iznad je moje licno misljenje i komentar. Poslednjih par dana su deca mnogo radila. Juce su stajali 8 sati zbog vas, da bi vama bilo sto bolje. Licno sam pretrcao 50km gore dole, da bi sve bilo kako treba. Nemam sta da vam kazem sem, 'hvala'.  :jok

capritim

Pozdrav

<Radnik iz obezbedjenja nije buzdovan, vec radi svoj posao kako mu pravilnik nalaze, treba da vas bude sramota da ga vredjate.>

Mozda momak nije buzdovan, ali se ponasa kao takav, sa nejebavajucim stavom, alo, ja sam seo iz Kragujevca potrosio 5000 dinara za put i docekan kao da sam neki salabajzer, a za njega sam gospodin, ako nista vise a ono po skoli koju sam zavrsio. Zao mi je sto nisam imao ID na reveru da me on prepozna. Zasto neko nije organizovao coveka koji je iz nase branse pa da docekuje takmicare jer se mi manje vise svi znamo. ?

<Zabranu pusenja u skolskim prostorijama i dvorirstu je donela drzava, a ne skola.
Postoji pravilnik o oblacenju i ponasanju koji stoji na ulazu u skolsku zgradu.
KACKETI I KAPE se ne nose u skoli, jer to nije po bontonu. Sto se tiche jakne, mozda je radnik obezbedjenja pomislio da je navijachko obelezje, ne verujem da bi u suprotnom bio problem sa grbom galeba.>

Kao prvo, dosao sam na takmicenje cija pravila su jasno postavljena na kutku, a tamo nisu propisana pravila ponasanja na takmicenju, zato gospodo draga sledeci put precizirajte pravila ponasanja vanstandardna za sva ostala takmicenja. Ja nisam ucenik ili pitomac VA tako da nisam znao, ali sam se osecao neprijatno. Znak zabrane pusenja u dvoristu iskreno nisam video a i nisam obracao paznju, mozda ga je i bilo.


<Shvatite da Aleksandar nije organizovao ovo takmicenje, vec je pomogao.>

SVAKA CAST ALEKSANDRU !!!

<Ucenici vazduhoplovne akademije su, uz podrsku i pomoc uprave, organizovali i ostvarili ovo takmicenje. Ulozili su mnogo truda, kao i uprava, i mi ostali, i ne vidim kako vam nije glupo da pricate ovakve stvari.>

Ucenicima svaka cast, a uprava nek se stidi opaski nepostovanaj takmicara i nagrada

<Vazduhoplovna akademija skoluje vazduhoplovne kadrove. U vazduhoplovstvu, kao sto vecina vas zna, nema vrdanja, sve je propisano pravilima i standardima. Nasa skola ima uveden ISO9001 standard. (dzaba pricam kad vecina vas ne zna sta je to)>

Ja odlicno znam sta je ISO9001, i svaka cast, ali bruka sto VA ne neguje SRPSKU vazduhoplovnu tradiciju, bar se takav utisak stice po postavci slika po hodnicima i ucionicama

Svaka tebi cast sto si pretrcao 50 km, ali ocigledno moj gornji post nisi shvatio kao dobronamernu kritiku vec kao pljuvanje.
U svakom slucaju hvala na gostoprimstvu, ali sumnjam da cemo se ikad vise videti na tom takmicenju.
Ipak svi ostali momci koji su ovo radili u Muzeju, Nisu, Kraljevu, Senti, Novom Sadu, Uzicu, rade mnogo bolje nego vi, zato gledajte i ucite od njih ako nista vise a ono da napravite domacinsku atmosferu, a ne ustogljeni prepotentni pristup, nismo mi huligani navijaci, vec najobicniji maketari koji su dosli iz ljubavi i cistog entuzijazma, da povrh svega uvelicaju vase takmicenje svojim prisustvom.

Srdacan pozdrav Milos Milosavljevic Kragujevac

voja

Људи немојте се качити  :(

Ја сам онај пост написао као пошалицу и ако је то неког увредило, извињавам се. 

Е сада, да сте такмичење и изложбу организовали у манастиру људи би знали како да се обуку. Људи су се само обукли онако како се већ годинама облаче на такмичењима, долазе у јакнама са пришивцима, качкетима, чизмама, патикама, папучама, . . . и сви се више мање лично и знамо. Ако не по имену оно по анфасу  :)

Кажеш да је дрес код окачен на улазу у шлолу? То је ОК и то је сасвим легална политика једне школе. Домаћин има право да захтева како ће се у школу улазити, како понашати. То је све ОК, али нико овде на Кутку није окачио тај ваш дрес код па дас се унапред спреми за улазак у школу. Замисли да неко запуца 100 и кусур километара (неко више, неко мање) и да на самом улазу добије одговор да гости без кравате нису добро дошли. Стварно бедак. Да ти неко запуца из Ниша, има плату 23.000 динара, на гориво и наплатне рампе спуца пар хиљада динара ем још да донесе коју макету да вам улепша такмичење или шта већ и да га неко изногодупира на улазу због неког пришивка или панталона на пола дупета.

.

capritim

Vojo, svaka ti valja, upravo sam o tome i pricao

lord sir giga

#44
Aman ljudi ispasce da sam jedino ja nosio Digitalac natakmicenju, sto nije bio slucaj, kolege postavite druge slike.
Dosta raspravke o radniku obezbedjenja koji nije zasluzio da se o njemu napise rec, a ne da se razvlaci na nekoliko strana.
Ajde sad ste primili kritike, pa ce sledece takmicenje biti prijatnije i vama organizatorima i nama maketarima.
Vi ste saznali gde ste pogresili, kao i mi pa cemo sledeci put doci kako dolikuje, ili kako budemo mogli.
I postovati pravila koja ce te lepo ispisati crvenim slovima, nesto kao molba posetiocima da ukoliko mogu iste se pridrzavaju.