2S1 "Gvozdika" JNA/VJ u 1:35

Previous topic - Next topic

Patriota

Evo mene opet. Danas sam uspeo da završim levu stranu gusenica. Eto, to su vam te resinske gusenice za $2,5 dolara od SP-Designs-a. One su inače kopije Masterclub gusenica. Zato uvek kažem, zašto plaćati 25-30 Eura za gusenice od Friul-a ako može i za neka 2 Eura po setu od SP-Designs-a.

Samo da vam kažem, lako je postaviti Friul-ove gusenice, nije neka umetnost. Ove resinske gusenice treba iz više segmenata (5 cm) zalepiti, na tačnu dužinu izmeriti, skratiti, a pre svega pomoću vrele vode oblikovati. Kad je supruga videla šerpicu sa vodom pomislila je da odoh da kuvam jaja. Pošto sam se dosta namučio, tako mu to nekako i dođe.  ;D


Plavac

Super izgledaju te guske,kazi mi odakle ih narucujes?

Patriota

Naručujem ih kod Sergeja, vlasnika i proizvođača SP-Designs-a = Sergej Patsujev.  Evo link njegove stranice,

http://saammodels.tripod.com/companies/spdesigns/

a ko želi direktan kontakt E-Mail, može meni da se obrati preko PM-a, zato što tuđe adrese nisu pristupačne za javnost. Kaži mu samo da te je Nenad iz Nemačke uputio i rekao za njegove dobre proizvode.

Boki

Lepo napreduje. Gusenice izgledaju odlično. Ne videh na sajtu da ima gusenice za T-34/85 :( .
Inače, SNAR-10 smo imali u kasarni u Aleksincu. Ima jako interesantan "mehanički GPS" sistem koji iznenađujuće malo greši. :D

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

lord sir giga

Nista ovo nevalja ajd radi drugu bice bolje :lol
Znaci u vodu gusenice da malo omeksaju onda montaza, a visak vode skidas cime, posto sigurno ostane koja kap

Patriota

Peđa, uzmeš jedan segment gusenica, utopiš u vrelu vodu, ali čuvaj jajca.  :hahaha
Onda uzmeš prednji pogonski točak i na njega postaviš gusenicu, tj. daš joj oblik/krajnji položaj. Isto uradiš i sa zadnjim točkom. Između njih zalepiš ostale segmente, samo pazi na odgovarajuću dužinu. Te segmente isto možeš malo da zagreješ da dobiju onako lagani talasasti oblik, kao da su u pokretu.

Pre lepljenja obavezno potopite gusenice u mlaku vodu sa deterđžentom za sudove i neka se kisele ceo sat, da bi se odklonila masna naslaga koja preostaje od silikonskog kalupa. Ostavite preko noći da se lepo osuši. Sledećeg dana krenite u rad, ali nikako nemojte doći na ideju da koristite sveću ili upaljač za zagrevanje. Višak vode nakon zagrevanja i oblikovanja jednostavno oduvati. Ko je popio rakijicu lakše će to moći da izvede.  ;D

Plavac

Quote from: Patriota on 28-10-2010, 17:23:03
Naručujem ih kod Sergeja, vlasnika i proizvođača SP-Designs-a = Sergej Patsujev.  Evo link njegove stranice,

http://saammodels.tripod.com/companies/spdesigns/

a ko želi direktan kontakt E-Mail, može meni da se obrati preko PM-a, zato što tuđe adrese nisu pristupačne za javnost. Kaži mu samo da te je Nenad iz Nemačke uputio i rekao za njegove dobre proizvode.

Hvala druze ;)

Patriota

Evo mene opet. Danas je ovde kod mene u Švabiji lepo i sunčano vreme. Gusenice sam ofarbao mešavinom Humbrol-a #53 "gun-grey" i metalik crne. Tenkiste sa mešavinom Humbrol # 155 "olive-drab" i 20% bele.



A ovo je moja malenkost sa gvozdikom u ruci.


Peđa, tj. Giga, naručio sam danas treću gvozdiku, novu strelu, kutije za municiju 122mm i još neke dodatke. Ima žena da me odere ko' Musa jarca.   :zvizduc
Ako hoćeš jeftine makete ruskog porekla npr. SKIF itd. mogu samo da ti preporučim ovog prodavca:

http://www.hobby.dn.ua/

Patriota

Evo momci završih svoju prvu, od tri gvozdike. Tu je šta je. One figure još nisam uspeo da ofarbam u potpunosti, zato sam na kratko pozajmio one sa mog M-84A tenka. Treba još samo da postavim sajle i to je to. Kad završim i te figure onda ću još naknadno da priložim nove slike sa namenjenim figurama i granjem za kamufliranje. Slike gotove makete sa svim dodacima biće izložene naredne nedelje u delu "završene makete".



drazen

Super izgleda Gvozdika, a i gusjenice su fino legle :super

Nemsy_29

Super je ova gvozdika! Bas si majstor za ove domace oklope  ;D

nesha

Jeste lepo ispala, a ostarevanje je sasvim fino i suptilno, bez preteranih egzibicija.
Bilo bi je lepo videti uzivo (slika je ipak slika)  :cheers

lord sir giga

Quote from: Patriota on 31-10-2010, 15:09:28

Peđa, tj. Giga, naručio sam danas treću gvozdiku, novu strelu, kutije za municiju 122mm i još neke dodatke. Ima žena da me odere ko' Musa jarca.   :zvizduc
Ako hoćeš jeftine makete ruskog porekla npr. SKIF itd. mogu samo da ti preporučim ovog prodavca:

http://www.hobby.dn.ua/
Pa sta se meni zalis, nemoj da ja nastradam kriv i duzan.
E sad vidim nasta gusenice treba da lice, nego ne kantiraj ti mnogo makete, sto je za nekoga smece za drugoga je pravo bogatstvo.
A i mogao si da odradis neki muzejski sav zardjao, gde se nebi primecivalo nista sem rdje.

Patriota

Momci, hvala vam mnogo na dosadašnjim pohvalama. I ja bi voleo kad bi ste mogli da vidite moje makete uživo. Nažalost (?) ne živim u Srbiji, a na takmičenja ionako ne idem, čak ni ovde u Nemačkoj. Makete isključivo pravim za svoju dušu. Odaću vam jednu malu ali prostu tajnu mog, ako to tako smem nazvati, umeća. Kad pravim makete obavezno pustim filmove Lepe Brene i onu dokumentaciju o raspadu SFRJ. J*** ga, ostao pravi nostalgičar. Ali mogu da vam zagarantujem da nema bolje motivacije kad čuješ stare pesme, osetiš draž prošlosti i vidiš snagu bivše JNA. E onda meni lično maketarstvo ide ko od ruke.  :super

lord sir giga

#29


Kad pravim makete obavezno pustim filmove Lepe Brene i onu dokumentaciju o raspadu SFRJ. J*** ga, ostao pravi nostalgičar. Ali mogu da vam zagarantujem da nema bolje motivacije kad čuješ stare pesme, osetiš draž prošlosti i vidiš snagu bivše JNA. E onda meni lično maketarstvo ide ko od ruke. 

Nemam komentara ostadoh bez texta  :deadhorse
Mada ko zna mozda i probam, ono ko da sam otiso kod vracare, posto vidim da kod tebe uspeva