sta prelece beograd u 13:15

Previous topic - Next topic

tripko

Po mojoj proceni dva orla video sam ih iz daleka verovatno naflecu kalimegnad. prave buku samo ;D

Sandman

#1
http://maketarskikutak.com/index.php?topic=1074.msg9834#msg9834

i opet ih nisam video.. >:( iako sam kod kuce vec par dana zbog nazeba/kijavice/prehlade/gripa/whatever  :'( :'( :'(

valjda ce leteti i tokom vikenda za vezbu, pa da ih ovog puta uhvatim Canonom ;)

mutayu

Vezbaju za film! ;D
Vojska uvezbava letacki deo intervidovske vezbe koja ce biti izvedena na Uscu povodom Dana Vojske itd. Pretpostavljam da ce biti zgodno da se gleda sa Kalemegdana. Navodno, bice izveden i desant.

meloras

"vojska" vezba?Ljudi tu su bila dva miga 21 i neko veliko civilno cudo...Celo prepodne mi zuje iznad zgrade...

tripko

interesatno vorovatno cu biti slobodan pa cu skoknuti do kalisa da vidim tu paradu, samo da bude lepo vreme ;D
Nadam se da ti avioni vec imaju nove oznake ;)

mutayu

Evo novih vesti iz dobro obavestenih izvora bliskih VS!
Dakle 15.02. ce izvesti intervidovsku vezbu za visoke goste. L-ovi (Mig-21) ce presresti teroristickog Jaka 40, par N-62 (G-4) ce "dejstvovati" i  bacati mamce, pojedinacni N-62 sa Sasom Grubacem za komandama ce izvesti svoj standardni program za aeromitinge. Bice i nekih desanata, pesadije, tenkova i nekakvih plovila (plutala).
Nas civile nisu zvali, sto je i logicno, ovog puta.

nesha

Ja pre neki dan vozih Donjogradskim,te videh jednu omanju gomilu vojaka kako nesto premeravaju oko Nebojse i zagledaju se kojekakvim napravama prema Ratnom ostrvu. Valjda za taj pomenuti desanat...

Gusha

Da li se zna satnica, kad to pocinje.Bicu u BGD-u taj dan!

meloras

Evo najsveziji izvestaj sa prozora.Ponovo je bilo nadletanje,ovog puta mnogo krace.Od dva primecena lovca jedan je 21 a onaj drugi je bio pod cudnim uglom pa nisam uspeo da vidim sta je.Znam samo da nije mig21.Tu je naravno bio ponovo i onaj civilni...

Sandman

Lovci na "teroriste" su mi vrlo brzo zamakli iza zida zgrade, ali sam uhvatio samog "teroristu" - JAK-40....
slikano sa prozora mog kupatila :)
mozda sutra budem bolje srece za nashe lovce ;)

inache, JAK je ispushtao tamniji dim za sobom, da li je to simulirao da su ga "nashi" pogodili, ili mu je to standard tokom zaokreta?
ili je to mozda bio "manualni terorista" - mora sam da ukljuchi dim kad ga pogode?  ;D :D ;D



mutayu

Jak-u je normalno da purnja kao ciganska baba!

nesha

#11
Jeste, video si cica-galeb-macu, sto se da videti na brilijantnoj slici koju sam danas uslikao iz kola, tokom casa...skoro smo se skrkali u jendek :P (naporan zivot instruktorski ;D) Brzo je preletao, pa nisam mogo bolje da ga ufatim iz vozila u pokretu :(
Padobranci su bolje ispali (prokleti digitalni zum... al kad je onaj opticki samo4x)


Sandman

nema gi MIGi danas?!  ??? ::)

jel to znachi da nashi lovci jure agresore i teroriste samo kad je sunchan i lep dan??  ::) ??? :D ;D >:D

ima li neko info jel i sutra uvezbavaju pred chetvrtak ili je ovo shto je bilo bilo...?

nesha

Juce je artiljerija nesto drndala, da se sve treslo. Za tvorili su donjogradski bulevar i izazvali kolaps u Dusanovoj... Nisam mogao da izadjem ni na par minuta sa posla da pogledamsta se zbiva  >:(, ali se dooobro culo... Bice zanimljivo u cetvrtak :) :D

rodeo

  Hocete da se nadjemo sutra u neko doba? U koliko pocinje slet? Koje je dobro mesto za posmatrace, ja sam danas na uscu video postavljanje nekih raketnih sistema.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.