F-104G,The Right stuff,Hasegawa 1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Pošto me kao klinca oduševio film iz naslova teme,čvrsto sam rešio da ću jedared napraviti istog avijona koji je glumio zajedno sa Semijem Šepardom legendu Čaka Jegera i njegoveg Starfajtera.O maketi šta reći-vrlo je odlična.Eve slike mojega rada:








gasha


sezan

Maketa lepo uradjena a avion ruzan ko lopov ..kao i vecina amrickih aparata!Odlican rad!svaka cast!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Miha

Ja prosto obožavljem F-104,skroz je luda mašina :super

Sandman

U filmu su zapravo koristili F-104G pozajmljen od Luftwaffe, bez rezervoara na krajevima krila, dok je avion kojim je upravljao Chuck Yeager bio NF-104A (56-0762) sa dodatnim raketnim motorom (koji nije predstavljen na korishcenom F-104G)...

No, to nikako ne umanjuje tvoj rad, ovo je samo bila mala "lekcija" za sve ljubitelje ovog aviona (u koje i ja spadam) ;)

Mozda bi chak trebalo da maketa bude u boji poliranog metala, ali svidja mi se i ovako kako je ispalo - posebno nijansiranje pojedinih panela - odlichan i pedantan rad, bravo!

flanker

Sjajno, šteta što nema neke šarenije dekale.

Gde ružan avion, ružni su Nimrod, Lajtning (mlaznjak) i Jak 28.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

mutayu

#7
Lep rad na odlicnoj maketi! Koji su dekali korisceni?
Moram da kazem da mi se posebno dopada jer predstavlja ovog "glumca".
Obavezna lektira:


Meni je odličan. Dali neko zna kakva je Italerieva maketa u 1:72 i dali je vredi praviti?

Sandman

Quote from: JŽ on 29-10-2010, 07:35:10
Meni je odličan. Dali neko zna kakva je Italerieva maketa u 1:72 i dali je vredi praviti?

nije losha za rad, mada je ipak u pitanju stari ESCI, instrument tabla data kao dekal, sedishte trazi resinsku zamenu, poklopac kabine na zalost dat iz jednog dela... sama Italerijeva plastika je nekako meksha nego nekadashnji ESCI rekao bih - ipak vishe volim malo tvrdju plastiku jer se lakshe shmirgla, no dobro... u sushtini, nije loshe za lichnu kolekciju, i moze se brzo sklopiti, ali mislim da je ipak bolje uzeti Hasegawinu maketu zbog samih detalja....

na sledecem linku imash F-104C koji sam radio proshle godine - Italerijevo pakovanje (A/C), mada me cheka u shteku i original ESCI F-104G Tigermeet...

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,7309.0.html


Iwtcha


InFlames

super je! samo krila bi morala biti bele boje

Miha

 :jok Pažljivo sam pratio sekvence iz filma gde je avion na stajanci,poletanju i letu,dovodilo me u dilemu ali sam na kraju 100%siguran da nisu krila bela.


Farban je ModelMaster silver,mislim da je 1756 u koju sam dodao malo MM Chrome silver radi dobijanja još sjajnije površine.Zatamnjene površine 1756+MM exaust.Na kraju je Pronto.

Goran A.

Rekao bih da krila nisu bila u boji metala, USAF sema za F-104, ali ja se ne bih mnogo sekirao oko toga jer je maketa odlicna. Dovoljno je sto si se bar potrudio da rascivijas problem.