F-104G,The Right stuff,Hasegawa 1/48

Previous topic - Next topic

InFlames

red storm, maketa ti je odlicna, ali 100% siguran sam, da su bela krila - pogledaj jos jednom onaj klip iz youtube - vidi se dobro prava boja... paznja na od 05:40 dalje - u 5:44 dobro se vidi...

cherny

Fenomenalna maketa, jedan od mojih najomiljenijih aviona uopste. Jako mi se dopada efekat sencenja panela.
Sto se tice price o filmu, evo sta kaze sajt o nemackim F-104:
QuoteTwo Starfighter were used for "The Right Stuff". To make them interchangeable, the last two tail numbers were painted out,
so only 132 was picked up by the camera. The pilots were Lt Col Robert Patterson (USAF) and Oberstleutnant Heinrich Thueringer (GAF)
Two F-104G's from the 69th TFTS at Luke AFB were 63-13243 and 63-13269
Mislim da su krila bila bela, sudeci po ovim screenshotovima iz filma:

A evo i fotki oba aviona iz upotrebe:

bungynik

U stvarnosti je Chuk leteo na NF-104A avionu, a u filmu je G verzija.

airbamby

Jako lep rad, bas mi se dopada kako je uradjen...

bungynik, napisa sandman to isto na prethodnoj strani  ;)
Quote from: Sandman on 28-10-2010, 19:04:46
U filmu su zapravo koristili F-104G pozajmljen od Luftwaffe, bez rezervoara na krajevima krila, dok je avion kojim je upravljao Chuck Yeager bio NF-104A (56-0762) sa dodatnim raketnim motorom (koji nije predstavljen na korishcenom F-104G)...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Boki

Uh, svi "srebrnjaci" su ti lepi, ali ovaj je najbolji. Svaka čast. Nijansiranje panela izgleda odlično. :super

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Dule

Moram reći video sam maketu iz prve ruke extra je urađena,samo nastavi učitelju tako svaka čast :super

bungynik

Quote from: airbamby on 29-10-2010, 18:50:57


bungynik, napisa sandman to isto na prethodnoj strani  ;)

  :headbang :headbang :headbang Kada ne citam lepo, zapravo procitao sam, ali mi je otislo iz glave kad sam napisao ovo. Tu informaciju sam imao u glavi cim sam video prvi post, pa nisam napisao kad sam primetio da je to uradio sandman... a onda kada sam ponovo pogledao topic rekoh... aha da ne zaboravim da napisem i... napisah   :rtfm :think