IS-2 Zvezda 1/35

Previous topic - Next topic

Plavac

Pozdrav svima  :D

Krenuo sam sa radom moj drugi projekat,ovom Zvezdinom sadrzaju sam dodao Masterclub gusenice,Vojager cev(videcemo kako ce to ispasti  8) ),Aber grilove,Eureka sajle za vucu...nadam se da ce izdignuti maketu na jedan solidan nivo.Posto ima jako puno Staljinaca sa oznakama 414 i polarnim medvedom ja sam se odlucio da uradim Berlinca iz 3. Gardijske Tenkovske Armije,imam ilustovanu fotografiju (Wydawnictwo Militaria. 273. IS) ovog tenka pa cu zavrsnicu raditi po njoj jer nisam mogao da nadjem referentnu fotografiju pravog tenka  ::) Postavio sam malo fotografija na kojima se vidi da sam radio na varovima uzduz kupole i na prednjem delu,jedino me zabrinjava spoj izmedju gornjeg i dolnjeg dela :roll: kako ste to resavali  ???
Nemanja






Patriota

Mnogo lepa maketa. Pre svega mi se sviđa ta nekadašnja masivna izrada kupole. Lepa struktura.  :super

Samo izgleda da si ti na dodatke dao duplo više nego što je te osnovna maketa koštala.   :cheers

Plavac

Jbg,vazno je da se radi i uziva  :cheers

djos & filip

Bice ovo vrlo zanimljivo pratiti

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Plavac

Pozdrav svima  :D

Pre svega bih želeo da čestitam svima Novu Godinu i da u njoj bude puno urađenih maketa.Radio sam dosta ovu maketu i uložio puno truda da je dovedem u ovaj stadijum.Stavljeni su PE grilovi,ugrađena je Voyagerova cev bez problema jedino je plinska kočnica od Zvezdine cevi odvojena i dodata na metalnu cev i moram priznati da mi se rezultat svideo.Rukohvati su urađeni od bakarne žice,poklopci periskopa su urađeni od limenke cokte,broj livenja kupole sam uradio od tanke bakarne žice,DT mitraljez na kupoli sam uradio kombinacijom dve medicinske igle i malo papira spojenim CA lepkom,a prednji DT na sličan način.12,7mm mitraljez nije baš perfektan pa sam mu doradio malo zadnji nišan i napravio otvor na cevi,antena je urađena sa parčetom igle a u njoj je cekas žica jer je čvršća od bakarne.Sajle su sastavljene i postavljene na mesta sa držačima koje sam napravio od bakarne žice,dva bočna rezervoara sam postavio i malo doradio tankim obuhvatnim trakama od limenke a ručke sam odstranio i napravio nove,druga dva rezervoara sam odstranio i postavio samo držače na koje planiram da postavim par članaka od gusenica koje mi ostanu od MasterCluba.Posle svega toga sam odlučio da napravim par detalja koji će upotpuniti izgled makete,a to su lopata,testera i čekić napravljeni od limenke čačkalice za zube i obrađenim parčetom plastike-nadam se da vam se svidja  :D
Ostaje mi da sastavim gusenice pa onda prajmer 8)
Komentare,kritike ali i pohvale naravno uvek prihvatam  :D
Pozdrav
Nemanja













PELE

Свака част, ови додаци одлично изгледају!  :cheers

Од чега си направио ознаку К9ш? Личи ми на ону танку жицу из осигурача, мислим да се зове лицна...

Пратим овај рад, много ми се свиђа! Само напред мајсторе! 

ubermagog

vrlo dobro, puno detalja

prilično hrabro već postavljena antena, hoće li preživeti do farbanja  :D

Plavac

Hvala za komentare,jeste u pitanju licna ;)a što se tiče antene nije zalepljena,samo je pozirala za slikanje ;D

Boki

Fantastični detalji. Svaka čast. :super

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Plavac

Pozdrav,evo  mali update od mene  a palo je i bojanje  8)
Koristio sam vallejo model air russian green posvetljen 50% belom,osnovna je gray primer takođe od vallejo-a koji stvarno jako lepo radi posao ;
Broj i linije su prskane sa belom bojom model air malo razređene,prve tri fotografije su pod lampom a ostale na dnevnoj svetlosti.
Nadam se uskoro novom update-u,da je malo više slobodnog vremena.
Komentari dobrodošli 






 


Sandman

lepo su ispali broj i bela shtrafta - dobro je da nisi previshe prskao belu tako da ima onaj malo "izbledeli" izgled.

na prvoj slici deluje kao da si prvo celu maketu oprskao u crno pa zatim naneo sivi prajmer po sredini polja (ako je svetlija boja na toj slici taj prajmer?) - ne vidi se iz kasnijih kadrova da li se primecuje ovaj "preshading" efekat ili je zelena uniformna?

mozda nije loshe da josh malo posvetljenom zelenom prsnesh samo po sredini polja... ali samo MALO posvetljenom... kasnije tu josh dolaze razni efekti (wash, prljanje, tragovi slivanja prljavshtine) tako da bi trebalo da to sve ispadne kako treba...

dobar rad, a i dodaci su mu lepo legli! ;)

Suhoj

Super je ovo, boja je bas lepa.

dragos

Svidja mi se boja.Svetlijom malo izbledi vece povrsine,kako rece Sandman.Obavezno nam pokazi sastavljanje gusenica.

Plavac

Hvala za komentare drugari,primer je išao prvo pa onda crna ali sam izgleda negde omanuo  ::) Nešto se taj preshading slabije vidi,tj na slikama se i ne vidi baš nešto specijalno ali sredićemo već nešto
Što se tiče gusenica one su već sastavljene,bilo je potrebno svaki link posebno razbušiti i tako cca 170 kom,u početku je bilo zanimljivo ali posle 100 komada je već  :headbang Ali na kraju sve zaboraviš a igledaju fantastično kada su sastavljene,ima posebno šrafove za spljašnu i unutrašnju stranu gusenica  :super
Pozdrav Nemanja

Plavac

Pozdrav svima  :D
Radilo se prethodnih dana pa je red da se to i pokaže 8) Napravio sam mini studio za fotografisanje u cilju da fotke budu što kvalitetniije,meni se lično jako sviđaju a nisu obrađivane nikakvim programom :D
Na maketi sam uradio umereni chiping i dry brush,gusenice su obojane i malo zaprašene :D

Nemanja