Revell 1/144 F/A-18C Hornet (VFA-115) + CF-188 (410 Sqd)

Previous topic - Next topic

Sandman

Posle duzeg vremena vracam se "privezak" kategoriji :D

Ovaj put reshio sam da paralelno odradim obe ponudjene verzije ove Revellove makete:

- F/A-18C Hornet iz VFA-115 jedinice (CAG bird tj. shema komandira jedinice) americhke mornarice



- CF-188 (tj. CF-18A) iz 410 Squadrona kanadskog vazduhoplovstva (shema za 20-godishnji jubilej)



(slike su sa Airliners.net sajta)

Makete su tu...



Delovi jedne makete (drugu josh nisam otpakovao)



Radovi krecu uskoro...

ubermagog

gde si kupio, jel skoro negde ili stare zalihe?

ne znam gde trenutno ima najviše Revellovih 144-ki...  :(

Sandman

oba su kupljena u Metrou pre 4-5 godina, prosto je bilo shteta ne uzeti ih i uraditi obe verzije za male pare...  ;)

za Revellove 144-ke bih i ja voleo da znam gde ih ima kod nas - pogotovo sad kad je Revell izbacio Alphajet-a  :-\

Srdjan

Zar nema u dexy-ju? Cini mi se da sam cideo dosta nekih 144 prosle nedelje u Uscu...

PELE

Siva podloga na kojoj si slikao ram sa delovima... podloga za mis?  :o  Svaka tebi cast kada mozes da radis 1/144!

Pratim sa zanimanjem!  ;)


Pozz

Sandman

Quote from: PELE on 13-12-2010, 21:22:46
Siva podloga na kojoj si slikao ram sa delovima... podloga za mis?  :o

upravo tako ;)

zaboravio sam da ubacim u kadar moje omiljene referentne objekte - kovanicu od 1 dinara i USB flesh disk :D

Quote
Svaka tebi cast kada mozes da radis 1/144!

Madman is back!  >:D

Boki

Oho, ovo će biti dobro :) . Samo napred, Srki. Jedva čekam da vidim nastavak radova.

Quote from: Sandman on 13-12-2010, 21:27:42
zaboravio sam da ubacim u kadar moje omiljene referentne objekte - kovanicu od 1 dinara i USB flesh disk :D
Da li uvek koristiš jedan isti novčić (lucky coin)?  :think :D

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Sandman

Quote from: Boki on 13-12-2010, 22:16:40
Da li uvek koristiš jedan isti novčić (lucky coin)?  :think :D

verovao ili ne... DA! :D taj novchic mi stoji na stolu medju alatkama, pa se nadje pri ruci dok slikam radove... :)

NecaRamone

Quote from: Srdjan on 13-12-2010, 21:20:36
Zar nema u dexy-ju? Cini mi se da sam cideo dosta nekih 144 prosle nedelje u Uscu...
U uscu najvise ima onih ec135 ja mislim zutih helikoptera, jedno 20 stoji, al ja sam bio pre par dana, osim toga, ima jos par maketa, desetak recimo i to je to

Srdjan

Hmmm cudno... Kad sam bio, bas sam video Tornada, Eurofightera, Alpha Jet, i jos nekoliko, ima jedno desetak dana... Bio sam sa verenicom, i komentarisao joj kako ima ljudi na forumu (citaj Srki  :P) koji sastavljaju 144, a ja ni 48 ne mogu da uklopim  ;D Po tome znam...   :)

P.S. Njeno misljenje necu izneti  :hahaha

dragan_mig31

e ovo Srdjane moras da doteras kako valja.Uradi malo jaci weathering :)

Sandman

Danas sam sklopio kokpite za oba Horneta, sledi farbanje, a zatim i lakiranje pre postavljanja dekala sa instrumentima.


Jadgkommando

Revell ima odlicnih maketa u 1/144, Ja sam radio
ovog Horneta solidna maketa, ali Alphajet je stvarno
bio fantastican kada se pojavio (i njega sam radio,
pre vise od 12 god).

sezan

Da uradio sam ovu maketu i bas ti zavidim! Odlican izbor!Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

Nastavljamo dalje sa prichom o dve "bube" :)

Oba kokpita su ofarbana u Dark Gull Grey, sedishta u Olive Drab, a detalji poput pojaseva za vezivanje i crveno/belih oznaka na naslonu za glavu su crtani tankom chetkicom.

Nakon sloja Future-a, nalepio sam dekale sa instrumentima na stranice kokpita kao i na obe instrument table.

Obe instrument table? Kako obe kad je na slici samo jedna?

Eeee da... Marfi je reshio da se pre par dana poigra sa mnom, i da jednoj od dve instrument table "da krila" par momenata pre nego je trebalo da budu prelakirane zashtitnim slojem Future-a preko dekala. Taj delic je jednostavno "odleteo" u nepoznatom pravcu, i ne bi me iznenadilo da se pojavi jednog dana niotkuda....



U svakom sluchaju, bila bi shteta da jedan od dva kokpita ostane prazan, bez ovog detalja, bez obzira shto je ovo 1/144 razmera... tako da sam od komadica stirena i malo sprua napravio novu instrument tablu... poprilichno zadovoljavajuce...  ::)



Usledilo je farbanje nove instrument table i crtanje instrumenata (ne toliko precizno i lepo kao shto je bio dekal ali dobro sad), kao i lakiranje mat lakom oba kokpita...



Sledece na redu je sklapanje kokpita sa polutkama trupa... za par dana nadam se...

Izvolite sa komentarima slobodno... hvala.. :)