TBF/TBM 1 Avanger 1/48 Italeri

Previous topic - Next topic

vlajko&marko

#45
Quote from: Sandman on 09-02-2011, 08:28:30
jedino mi je malo chudno da si odradio prljanje pre postavljanja svih dekala - posle cesh imati ponovo ovu akciju na spisku za rad  :-\
Zasto jednostavno kad moze konplikovano  ;D
Volim da radim jedan posao dva puta i to je stvar koju je jako tesko promeniti kod mene  :zvizduc


vlajko&marko

Dali ovo moze da ide na farbanje ili .... :think



:cheers

mig-29


vlajko&marko

#49
Zasto da bude jednostavno kad moze da bude konplikovano  :cry
Slike govore vise od reci  :headbang :headbang :headbang



nije mi se desilo do sada da mi molerska traka pri skidanju podigne boju,ali za sve postoji prvi put
Jooooj zivote lutalico!!!

Profa

O, bože... koja glupost :deadhorse Ne daj se deprimirati, nego popravi i teraj dalje, ovo mnogo dobro izgleda! :super
Bogu fala što sam Lala! :)

ubermagog

najverovatnije nisi dobro oprao ili odmastio maketu pre farbanja, moguće da si tu malo pipao prstima dok si pridržavao pa se boja nije uhvatila kako treba

Pedja

Papirna traka,molerska je iz mog iskustva smrt za boju,kako god da  pripremiš podlogu ona podiže boju.Ja je koristim uz Tamiyu i to tako što njom štitim široke delove ,od eventualne "magle" od prskanja ili neke greške,dok Tamiya trakom direktno liniju gde se maskira.Bilo kako bilo traku skidam odmah po završetku farbanja,pre sušenja,lepak na ovim papirnim trakama je neverovatan i nakon nekog vremena toliko ojača sa ljušti sve pred sobom.

djnik

Samo napred, uvek ce naici neki problem ali mi maketari smo uvek spremni da ih prebrodimo! :) Maketa izgleda odlicno, svaka cast!

Milan18111

Maketu si odlicno ofarbao,sablon perfektan... .
Bice tesko dodati boju oko broja ali nema odustajanja.
Ta molerska traka je i na mojim maketama dizala boju ,zato je treba par puta nalepiti i odlepiti na nekoj podlozi da bi izgubila jacinu lepljenja.
Medjutim ,pitanje je koliko bi u tvom slucaju  to bilo dobro jer ti radis cetkicom, tako da sablon mora lepo da "zadihtuje "da boja ne bi podlila ispod.
Inace ,i ja svoje makete prvo uprljam pa lakiram.
Wash temperom uradim posle lakiranja.

modellius

ma nije traka kriva nego feta sir..... ;D ako već koristiš papirnu traku, onu tzv molersko/farbarsku, probaj da nađeš traku marke TESA, ja ih još uvek koristim, doduše u kombinaciji sa tamiyom, ali sa njima može lepo da se radi, dovoljno su izdžljive i dobro se lepe ali ne ljušti boju, a maketa je fenomenalna, svaka čast!
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

dusko

Jos jednom sve pohvale i ami info mada ne moze nama mnogo koristiti ali nikad se ne zna....saznao sam da se u fabrikama stiren pre farbanja izlaze uticaju ultraljubicastih lampi kako bi boja bila  izdrzljivija to je nama malo nedostupna varijanta ali od viska znanja glava ne boli  pozdrav kolega i jedva cekam finis.

vlajko&marko

#57
hvala svima na savetima  :)

pokusao sam da saniram posledice moje gluposti


planiram da sutra ovo sve posmirglam ,tek toliko da skinem lak i da ujednacim povrsini ,pa panele ponovo iz pocetka
valjda ce da ispadne kako treba
:cheers

Goran A.

#58
Isprljaj ih malo ne moras bas sve ponovo, izgubice se medju ostalima. Neka izgledaju kao fleke, bilo je tu masnoce, goriva, itd. Pogledao sam sliku pravog koju si postavio ranije, cak se i tamo vidi sarenilo na tom delu krila.

Kerber

Dooobar !
Malo to zaprljaj...i nema glava da boli.
Taman su tu bili i guljeni i strokavi...