f84 thundejet

Previous topic - Next topic

ubermagog

prava kasapnica....
Šteta što nisi uradio jednu polovinu kompletnu kako je izgledao dok je bio u upotrebi, a da mu druga polutka bude ovako razbucana kako danas izgleda.

mali savet od mene, čini mi se da to ne radiš a nije loše kad se ovako otvaraju 'rupe' - kad obradiš mehanički koliko možeš otvor onda nije loše da po ivici prođeš sa tečnim lepkom jer onda ispadne ravnija... ja bar tako radim ali probaj prvo negde za svaki slučaj ;)


modellius

@airsuba nije losa ideja, probacu, hvala na savetu :cheers

danas sam zavrsio rep i horizontalce, ima jos nekog minimalnog sminkanja ali glavnica je tu. bacio sam se i na vazdusnu kocnicu, ova u kutiji je neupotrebljiva jer je na " cenejcu " poprilicno izudarana - ostecena tako da sam krenuo od nule, sa tamiye sam samo dimenzije skinuo.... sve komplet je radjeno od mesingane ploce, i to posebno spoljasnji deo ( samo sitne rupice ) i unutrasnji deo, stime da sam na unutrasnjem ostavio i bocni zid koji sam nakon busenja rupa savio pod uglom od 90 stepeni i tako dobio debljinu kocnice. e sad, posto je kocnicu trebalo znatno ostetiti nisam mogao da lepim dva komada nego sam lemio i tako obezbedio dovoljnu cvrstocu. poneka rupica je prilikom busenja nesto malo otisla u ofsajd ali nakon sto sam uradio ostecenja ne vidi se, a evo i kako je ispalo:




i " cenejac ":


Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Goran A.

Mogao si da busis original, jedino ako nisi hteo da bude bas od dvostrukog lima. Ovo sto si pravio deluje malo zguzvano, kocnica na "cenejcu" je jos uvek u geometriji, samo je pokidan donji deo.

modellius

ako pogledas malo bolje slike originala videces da je i zguzvano i pokidano, a ja sam napomenuo da jos ide fina kozmetika, a radio sam od lima iz 2 razloga: tamija sa unutrasnje strane uopste ni ne lici na original: lakse se krivi/kida/guzva mesing nego plastika a i verodostojnije je. ali ok, primedbe su na mestu
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Goran A.

Vidim da je prava kocnica izguzvana ali samo na donjem delu, ovako po slikama ostatak deluje da je u komadu. Da ne cepidlacim, verovatno ce i taj mesing biti u redu kad ga doteras, a i trebalo bi da izgleda vernije (ipak si radio sa dva lima).

pekar

Epa za ovo treba imati "kohonese " drugovi i drugarice!!!
Da Da lepo ste pročitali ....
sa sreću u daljem radu želim ti ja.
IL-76

bungynik

Ovo mi vise lici na bakarnu nego na mesinganu plocicu!!??

misa

Ja bih otišao do Čeneja, i ispravio kočnicu na licu mesta. Šalim se, svaka čast za ideju, i želim ti da istraješ!

Pozdrav,
Miša :)

vlajko&marko

fantasticna ideja jos bolja realizacija za sada  :super


dusko

Super nemam reci ,reci nam kako si zamislio da docaras oguljenu boju da li ces prvo farbati u tu osnovnu zelenu(ne znam kako se tacno naziva ta boja) pa preko so ili kvasac pa onda glavna boja?

modellius

@ bungynik jes' bakar a ne mesing, moja greska, @ dusko malo je rano jos za farbanje zar ne ? ;D salim se naravno, nisam jos o tome razmisljao preterano, postoji vise nacina a kojim cu raditi otom - potom, kada dodje red na to, filtera ce biti brdo to vec znam.....
elem, evo nastavka, juce sam nesto bio u stisci sa vremenom pa nisam bas mnogo uspeo da uradim. presecena desna polutka trupa posto na cenejcu fali prsten ( tanak lim ) koji se nalazi na mestu gde se spajaju prednji i zadnji deo trupa. e sad, morao sam da ga presecem iz dva razloga, jedan je taj da je puno lakse ovako ukloniti taj lim/prsten a drugi sto se nakon uklanjanjanja istog postaju vidljivi tzv " firewall " u trupu, sta nikako ne bih mogao uraditi normalno ako je polutka trupa u jednom komadu.... a nastavio sam na i na radovima " popunjavanja " panela, napravio sam i ovu neku kutiju sto viri iz trupa, ne znam tacno sta je, ali posto vire zice iz njega onda je verovatno neki elektronski hepek.....
e da, imam jednu molbu za pomoc od Vas uvazena gospodo maketari, o cemu se radi, naime potrebe su mi 4 kom rondela, 4 kom belih brojeva 1,0 i 3,crni evidencijski brojevi po 2 kom 1,8,7, 0 i 3 i zastava na repu 2 kom, ako i ne kompletna makar zvezde, hvala unapred




cenejac:

Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Sandman

Za brojeve (one na nosu) bi mozda mogao da napravish shablone pa da naprskash, imajuci u vidu razmeru makete - delovace mnogo efektnije zbog izbledelosti brojeva - uz blagi chiping (hairsspray tehnika?) to bi bilo bash realistichno...

Rondele su malo komplikovanije za prskanje... ali zastavu na repu svakako bolje da oprskash....

sale86

Definitivno najoriginalnija ideja na forumu, svaka cast! Radovi savrseno napreduju  :mjetal :mjetal
Sa uzivanjem gledam napredovanje radova! :cheers

gasha

Smo cekam da vidim weathering  >:D

Milan18111

Ovo izgleda fenomenalno,...vidim da ce biti uradjen do najsitnijeg detalja.
Ali i mene, kao i ostale,najvise interesuje kako ces ga ofarbati i "ostariti"....ocekujemo detaljan izvestaj .