1:72 Zvezda MiG-23 MLD

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Evo ovo je moja druga restauracija ove makete.U pitanje je zvezdin MiG-23 MLD kojeg sam morao da kompletno prerezem,napravim kokpit u samogradnju,dodam pitocev od igle i zice.Farban je sa odokativno mesane boje a dekale su bugarski Dak production.Ova maketa predstavlja jedan od njihovih MLD migovi koji su bili dobijeni u zamenu za 4 mig-25 koje su vratili rusima nakon zavrsetka haldnoga rata i raspada varsavskoga pakta.



pekar

E baš je lep o ispao sa ovom šemom.
Samo da pitam a šta mu je ono na leđima kod vertikalca to do sad nevidoh?
IL-76

sezan

U sto lepo ispao!Bas si se potrudi ,s obzirom kakva je plastika u kutiji!Bravo Dragane!  :cheers
Na ledjima su Ic mamci?
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Nemsy_29

Bravo, jedan od boljih! Da, na ledjima su dispanzeri sa IC mamcima  :)

Patriota

Dragče, kukala ti majka, pa mora da si rodio mečku dok si sve panele urezao kako valja. Jedno veliko bravo od mene.  :super
Nije mi jasno, zašto Zvezda, kao ruska kompanija nema interesa da odradi jednu tačnu maketu ovog aviona, kad čovek pomisli da im je ovo dugo vremena bio ponos RV.

airbamby

Standardno lep rad, mada je daleko aatraktivniji sa grbom na usisniku
Video si ovu fotku?
http://images3.jetphotos.net/img/1/1/7/9/77552_1216315971.jpg
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

dragan_mig31

Hvla vam :) airbamby video sam fotki.ovi su sad svi ocerupani i ostsavljeni da trunu.Najinteresantnija prica je to sto ovi MLD su bugari dobili nakon sto su vratili mig-25(valjda je bio RBSH) rusima a u zamenu dobili 24 komada ovakvih MLD.pre toga su imali MLA.jos bolje je to sto ovi mig-23 su sluzili u afganistanu pa zato imaju ove zivopisne kamuflaze svojstvene sssr-a :)

PELE

E ovaj ti je stvarno predobar!  :o

Svaka cast!


Pozz

Jedina stvar što mi bode u oči je ova tanka bela ivica na rondelama.
Inače je lep, šaren i zanimljiv.

Josip

dragan_mig31

hvalat i josipe :) ta bela tanka linija je deo rondela :P :)


Kerber

E, bas mi se dopao ovaj avioncic !
Interesantan avion, lepa kamuflaza...Jel' ces da mu kacis neke raketle ili nesto slicno? Mozda bi tek dobio na atraaktivnosti...
Sta je on mogao da nosi u ovoj podvarijanti? Klasican presretac ili "univerzalac" ?

slavco 83

Divno....gde si nasao kamuflaze za bojenje?????/jednog dana.kidnapujem ti Bugarski MiG21 i ovu 23ku :)

pkrasna

Jako atraktivna shema! Odličan rad kao uvjek!

Primož

vlajko&marko

Kao i uvek odlican rad  :super

dusko

Bravo lepo i atraktivno vidim da Zvezda i Academy nude ovog Migonju da li postoji jos neka firma da pravi ovo cudo ali malo kvalitetnije?