Me-109 G10 1/72 Hobby boss

Previous topic - Next topic

Goran A.

Hteo sam da odradim nesto u par poteza i odabrao sam doticnog. Ucinilo mi se da ce biti sasvim odgovarajuci za ono sto sam nameravao. Interesantno je ovo sto HB nudi, za nekoliko minuta dobijete ovo:







Citav nos mi ne deluje kao tacan, to sam zanemario, nema potrebe prepravljati kad ima boljih maketa.Treba da se gituje na par mesta ali nista strasno. Jos se dvoumim da li ista da dodajem u kokpit al' po svemu sudeci necu moci da ga ostavim ovakvog. Ima samo sediste i palicu.

Sandman

mozda malo istanjenog sprua i zice na bokove kokpita?

ne znam da li i G-10 ima ono deblje "crevo" na desnom boku kokpita, tik uz ivicu poklopca kabine?

koje/chije oznake ce nositi?

gasha

Kada ga zatvoris ni palica se nece videti, prema tome usresredi se na spoljasnjost. Inace te maketice u tri poteza im uopste nisu lose.

sezan

Uhh ,bas mi je drago sto si se aktivirao!Lepo izgleda taj meser A? A deluje neozbiljno kad otvoris kutiju..kao iz dva dela,jel da?Konturno sasvim pristojan,da ne ulazimo u detalje!Odlicno!
Ocekujem da ga "oplevis" samo tako...posebno sa farbanjem i semom!
pozz!

:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

ubermagog

Ovaj HB Gustav 10 ima problem u tom prelazu iz debelog u mršavi na kapotažu, ne bi trebalo da ima taj 'uštinuti' deo kod otvora za naoružanje - trebalo bi da se normalno sužava ka nosu.... mada i nije poseban problem da se popravi!

Oni ostali su Gustavi a naročoto Emili su prilično dobri!

Dodaj u kabini samo malo detalja sa strane pri vrhu, onu 'budžu' iza glave pilota, 'revi' nišan i obavezno pojaseve!
Kad dođe ona tamno siva ima da izgleda ko prava  :D

Jel paniraš nekog standardnog 'nazzija' ili razmišljaš o nečem neobičnom?

Goran A.

@Sandman, Airsuba, Sezan
Montiracu kabinu pa ako se nista ne vidi, necu ni stavljati. Obojicu samo komandnu tablu i stavicu pojaseve. Imam neke ideje oko oznaka ali jos nisam skroz resio. Smeta i mi taj prelaz ispred kabine, mada kad se stavi kabina nije toliko primetno. Na bih bas da ova maketa ode dalje od svoje sustine a ta je da se nadje na polici za par dana pa cak i manje. Dok sam ovo pisao, prislonio sam poklopac kabine i mislim da cu morati da doradim stranice.
Ono sto je plus, HB me je castio sa dodatnim krilima, dva para tockova, izbocinama za G varijante i tropski filter. Veoma lepo do njih.




Goran A.

Izbusio sam rupe za naoruzanje i malim uvodnicima za kojekakvo pothladjivanje, mali detalj ali izgleda bolje. Cevi ce biti od igala. Dok ne dodju na red, neko bi mogao da okaci link ili sliku cevi. Ne znam da li su imale neke obloge ili slicno. Levi karman pravi stepenik, primetio sam to na fotografijama gotovih maketa a desilo se i kod mene ali ne toliko kao na nekima. Krilo se tesno montira, izgubi se dosta vremena dok se nadje gde treba podesavati, pa sam jednostavno oborio ivicu i stavio malo gita sto se vidi na slici.








Suhoj

Sve fino izgleda.
Jel radis Nemacki?

Goran A.


PELE

Охо! Пријатно изненађење, заиста!

Јако лепо си почео, пратим!  :cheers

Да ли од ове верзије може партизански да се уради?

cherny

Evo cevi, doduse G-6 je u pitanju, ali to je to:

Goran A.

Moze, ima i dugacki repni tocak.

Goran A.

Hvala! Ovo bi mogao da izvedem tako sto cu ubaciti iglu u iglu. Bese neko sirio usta cevi, cini mi se Bane Kerber?

cherny

Moglo bi tako, malo se zagreje i nekim silom se prosiri vrh.

cherny