Mosonmagyaróvár 2011

Previous topic - Next topic

Ziggy

Jbg, tako sam se radovao i nadao da cu ove godine otici, al corak, sve se iskomplikovalo  :headbang :god
Mercenaries never die, they just go to hell to regroup!

ugovorac

Zna li neko koliko kosta bezolovni u Madjarskoj?

airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

modellius

zavisi od pumpe ( shell, omv, agip..... )
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Eraser

Samo obavezno na pumpi placaj forintama,ne evrima!!! Ima da te oderu kao mladog majmuna za evre.

cherny

Tacno tako, obavezno forinte ili kartica, npr, srednji kurs je oko 275 forinti za evro, a na pumpama racunaju 210...

ugovorac

Hvala na informacijama.Po ove matematike,vozio bi na nase gorivo.Imao bi ga dovoljno za do Beca i nazad.Ove informacije ce sigurno jos nekom da koriste!

medico

Quote from: cherny on 02-04-2011, 16:16:55
Tacno tako, obavezno forinte ili kartica, npr, srednji kurs je oko 275 forinti za evro, a na pumpama racunaju 210...

pretpostavljam da je to interni kurs, a ako platis karticom ? ja sam prosle godine tako placao, pretpostavljam da se onda preracuneva po zvanicnom kursu !?

Eraser

Medico druze onda je ok ako placas karticom,nego te zavrnu ovi na kasi ako platis evrima,racunaju ti trecinu manje vrednos evra i naravno sebi u dzep visak :)

voja

Quote from: medico on 03-04-2011, 13:13:40
pretpostavljam da je to interni kurs, a ako platis karticom ? ja sam prosle godine tako placao, pretpostavljam da se onda preracuneva po zvanicnom kursu !?

Сваки пут када одем у Мађарску ја новац тј. форинте подигнем картицом са банкомата. У просеку добијем форинти за око 6 евра више на сваких подигнутих 100 евра него они који су само пола сата пре мене 100 евра мењали у форинте у некој од мењачница. Највероватније је на банкомату и приликом плаћања картицом курс форинте наспрам евра по дневном курсу мађарске народне банке. Мењачнице већ имају својих осцилација због зараде коју остварују разменом валута.

.

Treba mi informacija od onih, koji su več bili tamo.

Pošto ču doći sa familijom i prijateljima (več smo bukirali hotel), zanima me šta ima da se vidi i radi (za razonodu) u tom gradu i blizini za 2 dana. Osim samog showa naravno ;)
Žene i malo dete nisu dužni da vise po halama.

Unapred hvala.

Josip

gasha

#26
@JŽ Da ti iskreno kažem, to što ih vodiš u Mošon ti je najveći zaj.... Gradić mali, lep ali mrtav, za maketare milina, samo berzu da gledaš dva dana pa ti neće biti dosadno. Tako da spremi se da animiras ženu i decu a vidi koliko ce ti to smetati u onome zbog čega si došao.

voja

А) Братислава је на око 40 минута вожње колима од Мошона.
Б) Међународни воз Будимпешта - Беч стаје на станици у Мошону.
В) Или их пошаљи на једну од горе набројаних варијанти или нека остану у Мошону и досађују се.

.

medico


kada smo bili 1. put Milten i ja smo  u periodu od 21 do 22.30h trazili (extremno bezuspesno) mesto da popijemo pice  :headbang

sada je malo bolje za izlazak ali od petka popodne do ponedeljka 99% radnji je zatvoreno ...jedino TESCO radi non stop, grad je lep za setnju ali je mali i da se obici za max 2 sata ...mozda i manje

Hvala.

Plan je, da se drug i ja jedan dan bavimo maketama, a žene i dete da se furaju okolo. Drugi dan bi se svi zajedno vozali okolo, jeli itd. Svakako bi bilo bolje bez njih ali šta ču kada inzistiraju...

Josip