МиГ-25ПД 1/72

Previous topic - Next topic

ivanv7

X


PELE

@AG02 - Мислим да их није било у овој варијанти, чини ми се да су маскирни само РБ и РБТ.

Мало се радило на крилима и вертикалцима... Треба да дорежем округле панеле и урадим нитне, то ћу урадити увече или сутра у току дана...







Толико за сада.  :)

Sandman

Lepo ti ide dorezivanje linija panela... kako planirash da radish one okrugle - nekim shablonom ili shestarom razdelnikom?

Pohvaljujem i fotke - sredio si white balance, a i osvetljenje je malo bolje... ;)

PELE

Ок, да се вратим на овај давно започет пројекат...

Набавих кокпит пре месец - два... инспирација је нагло дошла пре пар дана...  ;D



Није толико скупа инвестиција, а опет даје много детаља који злата вреде. Овај кокпит сам добро усликао из свих углова, јер планирам да направим и у резину излијем исти. Такође можете приметити и огромну разлику између ООБ кокпита и резинског.




Након што сам исекао вишак резина и све то обрадио шмирглом, изненадио сам се како је кокпит "легао" у жљебове који су намењени да држе кадицу. Кокпит је предвиђен за ИЦМ макету, али и Кондору изгледа добро дође...






Доња страна кокпита је неравна фабрички, па сам морао да исечем жљебове са леве стране трупа како би се лепо уклопио. На суво, без лепка, је све лелго како треба.






Ставио сам и нос на суво, чисто да видим како ће све то изгледати. Сликајући из профила, чини ми се да је корен носа мало чудан и да нема лепу линију пада од канопија па на доле. Истраживао сам мало по форумима и открио да је то један од мањих проблема ове макете, као и то да нос треба да се скрати ( на предходној макети то није урађено ).





Пробао сам да поставим и стаклиће, за сада све изгледа ОК.





Највећи недостатак, по мени, ове макете јесу линије панела које уопште не постоје. Тј. има их, али се може слободно рећи да служе као вођице за урезивање. За сада је урезано ово:



Уфоткано мало ближе...




За сада толико, трудићу се да фотке постављам што чешће!

Ако имате неке фотке/референце/линкове, слободно поставите овде!


Поз!


Goran A.

Ako budes radio zakivke probaj da kombinujes tockice razlicitog koraka da simuliras i kopce koje su malo vece od zakivaka. Ne sumnjam da ce biti dobar kao i prethodni.

ubermagog

maketa je oblikom i dimenzijama veoma dobra i tacna, a to je najvaznije - sad sto treba potrositi mozda malo vise gita i vremena i nije preterani problem za dobrog maketara, zar ne  ;)

uz ovakvu zahtevniju maketu pocnes paralelno i neku laksu za inspiraciju!

M@rio

Pele, jako lepo i uredno!!!Svaka ti cast za doslednost i predanost!!!Sto se tice "kadice" odnosno "kokpita", negde na netu sam imao prilike da vidim jedan ICM-ov MiG-21bis u razmeri 1/72 i "spru" je bukvalno identican sa Kondorovim!Ciji je prepak a sigurno jeste neciji nemam pojma!Ako je to slucaj i sa 25-com, onda nije cudno da rezin koji je radjen za ICM-ov tako dobro naleze i na Kondorov...Sve u svemu jedva cekam da vidim tvoj dalji napredak sa ovom maketom...
M@rio

sezan

Bravo Pele!Ima tu posla za 3 makete,znam... :violin Ali "izvadices" ti to ,itekako...!

ps-takodje MISLIM da je maskirni RBT..

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Milan18111

Pedantno i precizno...nista manje nisam ni ocekivao.
Poslusaj sta ti je rekao AG02 za rivete,neces pogresiti.

zivorad


Kerber

Samo delji !
Odlicno za sada. Izlazi kako treba.


PELE

Неких недељу дана радим на овоме и планирам да буде готов до краја месеца.

Урађен кокпит, склопљен други део трупа и урезани сви панели...






Труп:










Што се нитни и осталих детаља тиче, нећу их додавати, радим ову макету само да је више не бих гледао у штеку. Сад радим Кондорову 25ицу и никада више...




ILIJA iXa

Moram i ja da dodam neki komentar ;D
Ovo do sad je za mene vrh! Verujem da je teska za rad ali ti!,ti si je "samleo" do sad :o
Kad gledam kampanje najvise gledam ovu sitnuriju,instrumente itd. i pitam se kako?,cime to radis?

To je to, ja velim da je "meljes" ali tebi je verovatno pre do :headbang? ;D
Pozz