Airfix 1/72 Focke Wulf Fw190D-9

Previous topic - Next topic

Sandman

Quote from: Airsuba on 13-07-2011, 21:33:20
nego šteta što nisi urezao par panela na motoru, naročito tamo kod klapni - to nije još kasno da odradiš!

Za linije panela u korenu klapni si mi dobro napomenuo - sredicu ih pre farbanja RLM76 - nije veliki posao...

Quote from: woodoo on 14-07-2011, 14:26:20
Mogao si ti ovo da uradis i freehand (imas ruku i aztec airbrush) ali sve jedno lepo izgleda!!  :mjetal

Nekako mi ipak finije izgleda prelaz sa maskama - jeste da koristim H&S Evolution, ali ipak se vidi mali oversprej - za mekshe kamuflaze je skroz OK, ali ovde mi nekako to nije to... u svakom sluchaju, za sada sam zadovoljan farbanjem - Gunze boje se odlichno ponashaju u radi i brzo se sushe - milina jedna za rad :)

Sandman

Doradio sam onu "prsten" liniju panela u korenu klapni motora, a danas odradih josh 2 boje na kamuflazi + blaga popravka prelaza boja na trupu.

Na bokove, donji deo trupa, horizontalaca i zakrilca naprskao sam akrilnu Gunze RLM76, vodeci rachuna da preshading ostane delimichno vidljiv...

Kad se to prosushilo maskirao sam deo oko prostora za tochkove i naprskao na napadnu ivicu krila odozdo, kao i na spoljnu stranu poklopaca za tochkove RLM75 - takodje akrilna Gunze...

Na samom kraju sam, poshto se na bokovima usled prskanja RLM76 javio oversprej preko RLM81, popravio ivicu kamuflaze jako razredjenom RLM81 i 83 (deo oko verikalca)...



Od glavnih farbarija, ostalo je da se naprskaju spiner i elisa u RLM70, sredina donjeg dela krila u boju metala, kao i motling na bokovima trupa i na repu...

Jadgkommando

Lepo napreduje  ;), pa za 1/72 moze da prodje takvo maskiranje bez problema,
ali kada vidim da to rade u 1/32... a kupuju fine line AB od 200e i sl  :headbang.

Pozzz

dusko

Odlicno Pescani covece ;) evo i ja nesto slicno radim pa cu ovih dana okaciti slike,samo napred jedva cekam da vidim dekale .

djnik

Prelaz izgleda odlicno! Jedva cekam nastavakak radova!

Sandman

Hvala na komentarima :)

Naprskao sam danas dva chetvrtasta panela na krilima u boju aluminijuma sa akrilnom Gunze. Mr. Metal Color 218 - Gunze metalajzeri imaju fenomenalno finu granulaciju - metalik "perlice" se uopshte ne vide - mozda jedino pod lupom ili mikroskopom!

Ova boja ima dosta bljeshtav izgled, a ako se ispolira krpicom dobija se neshto u rangu sa uljanom MM Chrome Silver. Mogu misliti shta se tek dobija poliranjem Mr. Metal Color Chrome Silver boje...  ::)



Ovi paneli ce biti maskirani kad se boja dobro osushi kako bih naprskao ostatak metalnih povrshina na krilima malo tamnijom nijansom....

Miljan

Evo me posle duzeg vremena ovde.
Mr. S ovo, Boga mi, lepo izgleda i napreduje....temeljno i pedantno.

Sandman

Danas sam zavrshio farbanje metalnih povrshina na donjem delu krila, i moram priznati da sam veoma zadovoljan postignutim rezultatom!

Efekat metala sam odradio nijansiranjem akrilnih Gunze Mr. Metal Color Aluminium i Chrome Silver sa malo RLM66.

Dva tamnija panela ka krajevima krila sam ofarbao meshavinom Aluminijuma i Chrome Silver (malo vishe Hroma), dok sam za ostatak krila dodao kap-dve RLM66 i njome prskao ivice panela i oko onih kruznih panelchica. Zatim sam u tu meshavinu dodao kap-dve Aluminijuma i time isprskao sredine panela...

Na trecoj slici se lepo vidi razlika izmedju ovih nijansi...



Kao zakljuchak mogu da kazem da su Gunze metalajzeri najbolji metalajzeri sa kojima sam do sada radio - imaju veoma finu granulaciju te se "perlice" karakteristichne za metalik boje uopshte ne primecuju golim okom.

Sledi popravka sitnih detalja na kamuflazi, pa zatim lakiranje pred dekale i wash...

Warhawk

A zašto su krila dole bojili tamno-sivom nikada neće biti jasno  ::)

Odličan i pedantan rad do sada BTW!
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Slobo

Vrlo lepo naprediješ, sviđa mi se. Gde nabavljaš te Gunze farbice, predpostavljam da ih kod nas nema?

Sandman

Hvala Sale i Slobo.

Quote from: warhawk on 22-07-2011, 20:56:57
A zašto su krila dole bojili tamno-sivom nikada neće biti jasno  ::)

Kako mi je Bane Kerber objasnio, RLM75 na napadnim ivicama krila odozdo je bio prajmer.
Svakako deluje neobichno i zanimljivo za videti, a i izazov za farbanje :)

Quote from: Slobo on 22-07-2011, 20:58:40
Gde nabavljaš te Gunze farbice, predpostavljam da ih kod nas nema?

Ove metalajzere sam konkretno pazario na takmichenju u Mosonmagyarovaru, a inache se mogu naci po online radnjama...
Proveri i da li ih mozda ima u radnji M-Hobby - s vremena na vreme Milan uveze manju kolichinu Gunze farbi.

Kerber

Sad bas izgleda kako treba...dopada mi se efekat.
Krila su radjena iz delova kod nekoliko podizvodjaca, a napadna ivica je, izgleda bila od celicnog lima,, pa je morala biti zasticena antikorozivnom bojom/primerovana....Stare "Dore" imaju lepo ofarbana krila u RLM76 odozdo, a ove novije, zbog nedostatka vremena, da sto vise aviona ode na front, ostajale su izgleda takve, kakve su, posle sklapanja delova, pa sve deluje "skarabudzeno", al' nama , maketarima samo lepse za rad. Uostalom, masa Me.262 je sa slicnim detaljima na krilima odozdo, pa cak i zadnji delovi trupa odozdo mogu da budu u boji metala, sa sivim gitom u panelima....uglavnom iz JG7 (i nesto po JV44)...
Interesantno je da je celi motorski deo uvek bio sklopljen i ofarban kod fabrickih majstora, pa je stalno bio u RLM76/83, pa ima i tu puno fotki, gde je na braon/sivo/svetlije zelenom avionu nosni deo u drugoj boji...opet lepota za istrazivanje i farbanje makete.

ubermagog

Prilično atraktivna šema, dobro napreduje.

Imam ja par onih "Kommandeur Limited Edition Decals" setova za Focke-Wulfove, oni su puni ovih musavih aviona  :D

Sandman

Hvala na komentarima Bane i Subo.

Danas sam odradio "mottling" - tufne su RLM82 i RLM83.
Nisam bash najzadovoljniji rezultatom, pre svega shto imam samo dve slike ovog aviona, i na njima se praktichno vide samo tufne ispred vertikalca i na repu - deo u predelu krila se ne vidi tako da sam ih tu nanosio nasumichno.

Na par mesta sam prishao preblizu pa se jako razredjena boja malo razlila, no uspeo sam da kasnije sredim... jedino jedna tufna na desnoj strani vertikalca ima malo vidljivo to razlivanje boje...



Sledi lakiranje Future-om pred dekale....

Goran A.

Super izgleda, uz malo truda i ukazane paznje nista ne fali starom Airfixu! Hoce li biti nekog umerenog ostarevanja i prljanja?